Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Összeköltözés, lakásvásárlás...

Összeköltözés, lakásvásárlás érettségi után? Hogy hozzam fel itthon a szüleimnek?

Figyelt kérdés

Most fogok majd érettségizni, utána pedig egyetemre megyek. Tudom, hogy lakást fogok kapni, már apával nézegettük is őket. Eddig az volt a felállás, hogy 1 hálószobás + nappalis lenne, számomra ez bőven elég 18 évesen. Vannak egyéb kritériumok, de a fő vonal ez lenne.


A barátom most felhozta, hogy esetleg eladná az ő lakását és vehetnénk közösen egy nagyobbat. Ahol van plusz szoba... Beszéltünk már a jövőről, tudjuk, hogy szeretnénk majd gyereket, de csak 4-5 év múlva (minimum). Ő viszont azzal érvel, hogy felesleges 2 lakást fenntartani, mert úgyis mindig egymásnál leszünk, most is a hét felében nála vagyok Pesten. Meg hogyha most kapok egy lakást, azt 5 évig nem adhatnám el...

Egy részen örülne ennek, mert nagy előrelépés lenne a kapcsolatunkban, de picit félek is. Én már nagyon vártam, hogy legyen egy saját kis lakásom, rengeteg ötletet, inspot lementettem már. Hogy mit hogyan szeretnék, milyen bútorokkal stb. Az az enyém lenne, az én "birodalmam". Meg más átmenni a barátomhoz és más az, hogy "megyek haza, mert jön haza a barátom és főznöm kell neki, ki kell takarítanom előtte" stb. Félek, hogy akkor szinte otthoni feleség lennék 19-20 évesen.

De közben nyilván kényelmesebb lenne egy olyan otthont választani, ami időtálló és nem kéne költözni pár év után.

4. éve együtt vagyunk, tehát nem egy gyorsan fellángolt kapcsolatról van szó.


Szerintetek melyik opció a jobb?


(tudom, sokan még gyerekkel is egyhálószobás lakásban élnek, ezt ne keverjük ide. Köszönöm!)



2021. márc. 4. 19:07
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/82 anonim ***** válasza:
99%

Tudom, hogy manapság már másként van, mint 30 éve - de szerintem a korai összeköltözés teljesen elveszi az együttjárási fázis örömét, a várakozást, a randikat, stb. stb....


Tizenéves korban még nem próbaházasságot kell játszani...

2021. márc. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/82 anonim ***** válasza:
82%

Okos a pasid!


Tini punci + házicseléd + jó lakás fele, egy csapásra. >:)

2021. márc. 4. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/82 anonim ***** válasza:
99%
Kérdező, tök mindegy, hogy te mit akarsz és mit képzelsz el magadnak. Nem gondolom, hogy a szüleid támogatni fogják, hogy a kamaszszerelmeddel közös lakásvásárlásvásárlást támogassák, ki raktam bele ebbe a pénzét?
2021. márc. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/82 anonim ***** válasza:
98%
Hány éves a pasi hogy már lakása van és állításod szerint 14 éves korod óta együtt vagytok?
2021. márc. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/82 anonim ***** válasza:
100%

Nem kéne eladnia a lakást. Költözzön hozzád, aztán adja ki. Lenne egy kis + bevétel, de ott lenne a kilépési lehetőség is, ha nem jön be az együttélés.


Adja el majd akkor, amikor meg van a gyerek és látjátok, hogy már tudtok együtt élni.

2021. márc. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/82 A kérdező kommentje:

Nem vagyok házicseléd, nem is leszek. De pl. a barátom nem főz, soha nem is főzött és gondolom ha nem a Woltról, vagy Netpincérről szeretném az esti vacsinkat, akkor nekem kéne megfőznöm.


22 éves lesz.

Nem "állításom szerint" vagyunk együtt 4 éve, hanem tényleg.

Nekem sem saját keresetből lesz lakásom, az ő lakása sem a zsebpénzéből lett véve. Annyi, hogy az már megvolt hamarabb, így nem kéne kifizetni valami plusz adót, vagy illetéket, ha azt eladnák most (elmagyarázta, de nem értettem).

2021. márc. 4. 19:52
 17/82 anonim ***** válasza:
99%

Röviden, még várjál az összeköltözéssel túl fiatal vagy hozzá, ha a költözéssel nem is tudsz várni akkor legalább legyen külön lakás.

Mert a közösködésből hatalmas problémák lesznek ha netalán szétválnak utjaitok amire olyan 95% esély van.

2021. márc. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/82 anonim ***** válasza:
98%

"(elmagyarázta, de nem értettem)"


Akkor inkább hanyagold a témát :)


Jó lesz nektek úgy, hogy a palid kiadja a lakását. Persze, hogy közöset akar, az neki roppant kényelmes volna. De most leszel egyetemista, biztosan azzal akarod tölteni az időd, hogy főzöl rá? Ha még életedben nem nagytakarítottál, akkor még korai a közös lakás is.

2021. márc. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/82 anonim ***** válasza:
98%
Magához akar láncolni a közös lakással.
2021. márc. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/82 anonim ***** válasza:
99%

Egy felnőtt embernek ekkora hülyeség sosem jutna eszébe. Miért vennék egy nagyobb lakást amire nincs szükségem, ha kiadhatom az egyik kisebbet ezzel állandó passzív jövedelmet teremtve?

A pénzt rárakhatjátok egy számlára. Ha együtt maradtok, akkor ez mehet a közös lakásba, ha különváltok akkor felezitek.


De szerintem egy ekkora hülyeséget, a szüleid sem fognak támogatni, és mivel az ő pénzük teljes joggal torpedózzák meg.

2021. márc. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!