Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Összeköltözés, lakásvásárlás...

Összeköltözés, lakásvásárlás érettségi után? Hogy hozzam fel itthon a szüleimnek?

Figyelt kérdés

Most fogok majd érettségizni, utána pedig egyetemre megyek. Tudom, hogy lakást fogok kapni, már apával nézegettük is őket. Eddig az volt a felállás, hogy 1 hálószobás + nappalis lenne, számomra ez bőven elég 18 évesen. Vannak egyéb kritériumok, de a fő vonal ez lenne.


A barátom most felhozta, hogy esetleg eladná az ő lakását és vehetnénk közösen egy nagyobbat. Ahol van plusz szoba... Beszéltünk már a jövőről, tudjuk, hogy szeretnénk majd gyereket, de csak 4-5 év múlva (minimum). Ő viszont azzal érvel, hogy felesleges 2 lakást fenntartani, mert úgyis mindig egymásnál leszünk, most is a hét felében nála vagyok Pesten. Meg hogyha most kapok egy lakást, azt 5 évig nem adhatnám el...

Egy részen örülne ennek, mert nagy előrelépés lenne a kapcsolatunkban, de picit félek is. Én már nagyon vártam, hogy legyen egy saját kis lakásom, rengeteg ötletet, inspot lementettem már. Hogy mit hogyan szeretnék, milyen bútorokkal stb. Az az enyém lenne, az én "birodalmam". Meg más átmenni a barátomhoz és más az, hogy "megyek haza, mert jön haza a barátom és főznöm kell neki, ki kell takarítanom előtte" stb. Félek, hogy akkor szinte otthoni feleség lennék 19-20 évesen.

De közben nyilván kényelmesebb lenne egy olyan otthont választani, ami időtálló és nem kéne költözni pár év után.

4. éve együtt vagyunk, tehát nem egy gyorsan fellángolt kapcsolatról van szó.


Szerintetek melyik opció a jobb?


(tudom, sokan még gyerekkel is egyhálószobás lakásban élnek, ezt ne keverjük ide. Köszönöm!)



2021. márc. 4. 19:07
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/82 anonim ***** válasza:
98%

Tegyük tisztába Kérdező!

Nem illeték, mert az más tészta.

Idő előtt eladott lakásnál az eredeti vételár és az eladási ár közötti differencia SZJA köteles.

Ennyi!

2021. márc. 5. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/82 anonim ***** válasza:
98%
Ne menj bele! Ha összeköltöztök, add ki a lakásodat valakinek, de ne vegyetek közös ingatlant ilyen fiatalon! Szerintem ebbe a szüleid se mennének bele. Egy saját lakás nagy érték, nem szabad eszetlenül elherdálni.
2021. márc. 5. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/82 anonim ***** válasza:
100%

Én együtt vagyok a tinikori első szerelmemmel. 16 éves voltam, amikor összejöttünk, 23 vagyok most. Akkor is, most is komolyan terveztünk egymással, így mondhatnám azt is, hogy semmilyen változás nem volt a kapcsolatunkban, de ez abszolút nem igaz. Nálunk nem lakásvásárlás merült fel, hanem a párom tervezett eljegyezni 18 éves korunk körül, mielőtt egyetemre mentem volna. Komolyan gondoltuk volna azt is, és mint a tapasztalat mutatja, nem szakítottunk azóta, mégis nagy hülyeség lett volna, mert egyszerűen nem voltunk rá megérve. Néhány hónapja történt meg végül, most már tényleges jelentése van.

Egy közös lakásvásárlás ennél jóval komolyabb dolog, hiszen rengeteg pénz is van benne (ráadásul a szüleiteké). Csak akkor érdemes belevágni, ha tényleg eljutottatok oda. Az igényeitek is nagyon sokat fognak változni, akkor már érdemesebb olyat keresni, ami családalapításra is megfelelő, de az biztos, hogy nem az, amire most van igényetek.

2021. márc. 5. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/82 anonim ***** válasza:
99%

Csak elmesélnék egy rövid, személyes történetet. Ami velem soha nem fog megtörténni!!! Ő nem ilyen!!! (Aha persze, én is azt hittem).

18 évesen nekem is lett egy saját lakásom és állítom neked ennél nagyon segítség nincs az életben ezt jól jegyezd meg.

18 évesen tehát a barátommal költöztem el otthonról ebbe a saját lakásomba, és minden szipi szupi volt, de tényleg. Aztán egyszer csak egy szép keddi napon felhúzta magát és pofonvágott (nem, ő sem lett volna képes ilyenre, ő sem mutatta előtte a jelét sem, a családban sem ezt látta stb.). Tudod hányszor csinálta még meg? Egyszer sem, azonnal repült onnan a cuccaival együtt, nem érdekelt bocsánat kérés, semmi.

Szerinted, hogy alakult volna a sztori ha közös a lakás? Maximum én mehettem volna önként ha valami nem tetszik, de ki nem rakhattam volna, hiszen az övé is. Amíg nem adjuk el, én költözhettem volna haza a szüleimhez, ő meg elvan mint hal a vízben a lakásban és akar évekig húzza az eladást. Én meg vagy bejárós leszek (100 km) vagy lakást bérlek (ki fizette volna? Én voltam a hülye) vagy koliba.


És akkor nem kell arra gondolni azonnal, hogy megüt, csak vesszetek össze és szakítsatok, akkor ismeri meg a másikat igazán az ember.

2021. márc. 5. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/82 anonim ***** válasza:
94%

“ Beszéltünk már a jövőről, tudjuk, hogy szeretnénk majd gyereket, de csak 4-5 év múlva (minimum).”


"Nem szereti a kajaszagot a lakásban, valamint főzés után elpakolni is utál.”


Nekem csak annyi a kerdesem, hogy allitasod szerint te ezzel az emberrel kepzeled el a jovodet.

Na mar most, vegyunk egy egyszeru peldat.

Tegyuk fel egyutt maradtok x ev utan is es gyereket vallaltok. Szerinted az a ferfi, aki mar a nyers hus szagatol is rosszul van, illetve nem szereti a kajaszagot a lakasban, mennyire fogja elviselni a 0-24ben ordito, osszevissza hanyt, sz•rszagu lakast?

Szerintem majd ott fog allni melletted es pelenkazni a gyereket?

Ha van egy kis eszed, nem mesz bele ebbe az osszekoltozosdibe.

2021. márc. 5. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/82 anonim ***** válasza:
92%
Én megtartanám mindkét lakást, és ha nagyobbat szeretnék, akkor vennék egy harmadikat hiteből. Önerőt csak összeszediket, a törlesztőt pedig a bérleti díjakból simán kifizetitek. És így Ti is eltudjátok indítani a gyereketek egy lakással, ha 18 éves lesz.
2021. márc. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/82 anonim ***** válasza:
55%

Ne menj bele!

Mond a párodnak,hogy adja ki albérletbe, te is kiadod és közösen kivesztek egyet. Akkor senki nincs odakötve a másikhoz. Még plusz bevételetek is lesz és ,ha esetleg úgy alakul akkor mindketten mehettek utatokra.

Egyik lány barátom járt így,hogy a srác felöl gazdag szülők vettek lakást a lány szülei felujították és berendezték. A srác anyja 1hónappal később feltette a kérdést,hogy támogatják anyagilag a suliban és az életben,ha szakít a lánnyal, vagy együtt maradnak és nem lát 1 fillért sem.

A nagy szerelemből szó szerint "Takarodj innen,hord el a 💩jaidat is" lett....

Szóval jobban jársz,ha nem mész bele.

2021. márc. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/82 anonim ***** válasza:
11%

Két sajátot kiadni és venni egy közöset a legnagyobb f@szság amit lehet javasolni...


Ha szakítanak akkor a pasi lakásából az albi díj kifog esni... A lány meg fiatalon ellesz adósodva... Fizetheti egyedül ha nem akarják elárvereztetni meg eladni, mert lehet a pasi visszaköltözik a sajátba eladni kocsogségból nem fogja a közöset a csaj meg fizesse a közöst



Ez igen, szakember

2021. márc. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/82 anonim ***** válasza:
77%
És jobb, ha van 1, amiből mehet amerre lát, ha szakítanak? Ha mindenkinek megmarad a sajátja, akkor ellehet adni a közöset. Ha a srác nem akarja, akkor elárvereztetni.
2021. márc. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/82 anonim ***** válasza:
100%
Nem, az a legjobb ha mindenkinek van egy.
2021. márc. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!