Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Összeköltözés, lakásvásárlás...

Összeköltözés, lakásvásárlás érettségi után? Hogy hozzam fel itthon a szüleimnek?

Figyelt kérdés

Most fogok majd érettségizni, utána pedig egyetemre megyek. Tudom, hogy lakást fogok kapni, már apával nézegettük is őket. Eddig az volt a felállás, hogy 1 hálószobás + nappalis lenne, számomra ez bőven elég 18 évesen. Vannak egyéb kritériumok, de a fő vonal ez lenne.


A barátom most felhozta, hogy esetleg eladná az ő lakását és vehetnénk közösen egy nagyobbat. Ahol van plusz szoba... Beszéltünk már a jövőről, tudjuk, hogy szeretnénk majd gyereket, de csak 4-5 év múlva (minimum). Ő viszont azzal érvel, hogy felesleges 2 lakást fenntartani, mert úgyis mindig egymásnál leszünk, most is a hét felében nála vagyok Pesten. Meg hogyha most kapok egy lakást, azt 5 évig nem adhatnám el...

Egy részen örülne ennek, mert nagy előrelépés lenne a kapcsolatunkban, de picit félek is. Én már nagyon vártam, hogy legyen egy saját kis lakásom, rengeteg ötletet, inspot lementettem már. Hogy mit hogyan szeretnék, milyen bútorokkal stb. Az az enyém lenne, az én "birodalmam". Meg más átmenni a barátomhoz és más az, hogy "megyek haza, mert jön haza a barátom és főznöm kell neki, ki kell takarítanom előtte" stb. Félek, hogy akkor szinte otthoni feleség lennék 19-20 évesen.

De közben nyilván kényelmesebb lenne egy olyan otthont választani, ami időtálló és nem kéne költözni pár év után.

4. éve együtt vagyunk, tehát nem egy gyorsan fellángolt kapcsolatról van szó.


Szerintetek melyik opció a jobb?


(tudom, sokan még gyerekkel is egyhálószobás lakásban élnek, ezt ne keverjük ide. Köszönöm!)



2021. márc. 4. 19:07
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/82 anonim ***** válasza:
97%
Nem lenne jó ötlet, előttem már elég jól felsorolták, hogy miért nem. Örülj, hogy lesz lehetőséged most egyedül lakni, kár lenne ezt kihagyni. Legyen külön lakásotok, teljesen más már az egymásnál alvás és az összeköltözés is, nem hogy egy közös lakás. Ha minden úgy alakul, pár év múlva majd összeköltöztök, a másik lakást meg ki lehet adni. 2 főnek még kényelmes az egy háló+nappali méret. Mire gyereket akartok, addigra majd megvalósítjátok a nagyobb közös lakást, teljesen felesleges lenne most. Az meg még nagyon odébb van. Akár együtt maradtok, akár nem, jobb ötlet most még külön kezdeni, nem jó elsietni a dolgokat.
2021. márc. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/82 anonim ***** válasza:
87%

Akkor mesélek valamit

16 éves koromban volt az első pasim 6 évig együtt voltunk.


Terveztük a jövőt,gyereket akartunk.

22 évesen megléptük, hogy naaa akkor közös albiba megyünk kettecskén.


Semmi baj nem volt, szerettük egymást.

Legalábbis ezt hittem... Mikor furán viselkedett... Dugdosta a telefont, már nem akart költözni mert minden piti kifogása volt.


Kiderült, hogy életem virága csalt 2 hónapja egy picsával mivel nálam is fiatalabb volt az a bácás...


Noohh. Ennyit a naaaaagyy szerelemről...



Akikről azt hallod, hogy kisiskolás koruk óta együtt vannak nehogy azt hidd sose volt mosolyszünet , nem éltek külön stb...

2021. márc. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/82 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem sem jó ötlet. Majd pár év múlva közösködtök ha komolyan gondoljátok.

Ettől függetlenül az összeköltözés nem kell hogy azt jelentse hogy rohansz haza főzni.

2021. márc. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/82 anonim ***** válasza:
100%

Nem jó ötlet.

Ha oda is költözöl a párod lakásába, a tied megmarad, kiadhatod elbérlőnek, lesz egy fix bevételed és ha köztetek történik valami, akkor van hova menned. Gondolom a szüleid is neked akarják venni a lakást, nem kettőtöknek egyelőre.

Kívánom hogy ő legyen az igazi, de sok példa azt mutatja, hogy a fiatalkori komoly kapcsolatok sem tartanak örökké. 18 éves koromban nekem is volt egy 6 évig tartó komoly kapcsolatom, és persze azt hittük örökre szól, de szerencsére még a házasság előtt kibújt a szög a zsákból. Azóta megtaláltam az igazit, 25 évesen, már 10 éve együtt vagyunk és együtt vettünk házat.

Szerintem a közös vásárlással várjátok meg az eljegyzést/házasáágot.

2021. márc. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/82 anonim ***** válasza:
96%

A húgomnak 14 évesen lett barátja 20 éves koráig tartott a kapcsolat(6 évig voltak együtt), a barátja megcsalta egy másik fiatal lánnyal (15) így lett vége a dolognak.

Még nagyon korai ilyen fiatalon a közösködés

2021. márc. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/82 anonim ***** válasza:
21%
És az Oscar-díj nyertese... valaki más!
2021. márc. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/82 anonim ***** válasza:
89%

"De pl. a barátom nem főz, soha nem is főzött és gondolom ha nem a Woltról, vagy Netpincérről szeretném az esti vacsinkat, akkor nekem kéne megfőznöm."


Ilyen fialaton hogy lehet ilyen mamóka gondolkodásod? A faszid megtanul főzni. Ennyi.

2021. márc. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/82 A kérdező kommentje:

Szerintem hamarabb fog megtanulni repülni, mint főzni... :D

Minden nap eszik húst, de a nyers hústól undorodik. Nem szereti a kajaszagot a lakásban, valamint főzés után elpakolni is utál.

Ha én nem vagyok ott, akkor napi kétszer rendel magának valahonnan és letudja ennyivel.

2021. márc. 4. 21:24
 49/82 anonim ***** válasza:
97%
még bőven gyerekek vagytok, már csak gondolkodás alapján is. Korai még ez a lakás téma.
2021. márc. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/82 anonim ***** válasza:
98%

"Nem szereti a kajaszagot a lakásban, valamint főzés után elpakolni is utál.


Ha én nem vagyok ott, akkor napi kétszer rendel magának valahonnan és letudja ennyivel."


Mert gyerek. Naná, hogy hozzád akar költözni, már tervezed, hogy milyen módon nyalod a valagát.

2021. márc. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!