Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Összeköltözés, lakásvásárlás...

Összeköltözés, lakásvásárlás érettségi után? Hogy hozzam fel itthon a szüleimnek?

Figyelt kérdés

Most fogok majd érettségizni, utána pedig egyetemre megyek. Tudom, hogy lakást fogok kapni, már apával nézegettük is őket. Eddig az volt a felállás, hogy 1 hálószobás + nappalis lenne, számomra ez bőven elég 18 évesen. Vannak egyéb kritériumok, de a fő vonal ez lenne.


A barátom most felhozta, hogy esetleg eladná az ő lakását és vehetnénk közösen egy nagyobbat. Ahol van plusz szoba... Beszéltünk már a jövőről, tudjuk, hogy szeretnénk majd gyereket, de csak 4-5 év múlva (minimum). Ő viszont azzal érvel, hogy felesleges 2 lakást fenntartani, mert úgyis mindig egymásnál leszünk, most is a hét felében nála vagyok Pesten. Meg hogyha most kapok egy lakást, azt 5 évig nem adhatnám el...

Egy részen örülne ennek, mert nagy előrelépés lenne a kapcsolatunkban, de picit félek is. Én már nagyon vártam, hogy legyen egy saját kis lakásom, rengeteg ötletet, inspot lementettem már. Hogy mit hogyan szeretnék, milyen bútorokkal stb. Az az enyém lenne, az én "birodalmam". Meg más átmenni a barátomhoz és más az, hogy "megyek haza, mert jön haza a barátom és főznöm kell neki, ki kell takarítanom előtte" stb. Félek, hogy akkor szinte otthoni feleség lennék 19-20 évesen.

De közben nyilván kényelmesebb lenne egy olyan otthont választani, ami időtálló és nem kéne költözni pár év után.

4. éve együtt vagyunk, tehát nem egy gyorsan fellángolt kapcsolatról van szó.


Szerintetek melyik opció a jobb?


(tudom, sokan még gyerekkel is egyhálószobás lakásban élnek, ezt ne keverjük ide. Köszönöm!)



2021. márc. 4. 19:07
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/82 anonim ***** válasza:
99%

Ha a szuleidnek egy piciket tobb eszuk van nalad (marpedig ebben biztos vagyok :)), akkor ebbe ugyse mennek bele, tehat a kerdes targytalan.

Meg fogod ezt meg koszonni nekik, hidd el.

2021. márc. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/82 anonim ***** válasza:
70%

"Meg más átmenni a barátomhoz és más az, hogy "megyek haza, mert jön haza a barátom és főznöm kell neki, ki kell takarítanom előtte" stb. Félek, hogy akkor szinte otthoni feleség lennék 19-20 évesen"


Itt leírtad a lényeget... Van még kérdés?


Mellesleg apádék nem fognak közösködni szóval lényegtelen.


18 évesen érdekelne mit dolgozol hogy 20-40 millás lakást veszel 🙄🙄🙄

2021. márc. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/82 anonim ***** válasza:
96%

Kérdező megkaptad a választ, mindenki ellenzi az ötletet, a legjobb ha fel sem vetted a szüleidnek, mert nagyon butaság ilyen fiatalon összeköltözni KÖZÖS LAKÁSBA. Az hogy te vagy a pasid a másik lakásába költözik egy időre azt szabad.


De maga az ötlet abszurd hogy pasid eladja a lakást amit szüleitől kapott és a te szüleid pótolják neki a pénzt hogy KÖZÖS LAKÁSOTOK LEGYEN.


Ebbe értelmes ember nem megy bele, és te túl fiatal vagy még hogy ezt értsd.

Szóval felejtsd el. Köszi

2021. márc. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/82 anonim ***** válasza:
100%
#22 leírta, h. a kap lakást, nem vesz
2021. márc. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/82 anonim ***** válasza:
85%

Ingatlant ha eladsz tök mindegy most vagy amit beakart neked magyarázni... Akkor mindig MINDIG!!!! KELL FIZETNI INGATLAN ELADÁSI ILLETÉKET!!!


AkKor nem kell ha családtagnak adja el. Pont.


Ő se ért hozzá... Meg szerintem kamuzik neked nagyba


Apádék majd elintézik

2021. márc. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/82 anonim ***** válasza:
22%

22-es

A kérdező nem dolgozik a barátja sem, hanem a szüleik vesznek lakást.

Én orvosokról tudok hogy gyerekeik nevén lakás van már 18 évesen, de lehet vállalkozó vagy NER-es szülök gyereke is. Ezeknél ez alap

2021. márc. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/82 anonim ***** válasza:
24-es igen láttam utána
2021. márc. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/82 A kérdező kommentje:

Érettségim sincs, ugyan mégis mit dolgoznék?

Leírtam kb a 3. mondatnál, hogy KAPNI fogok egy lakást, nem venni.

2021. márc. 4. 20:16
 29/82 A kérdező kommentje:

Nem, ő nem az illetékről beszélt.

Hanem hogyha a vásárlástól számított 5 éven belül eladná valaki a lakását, akkor a vételár bizonyos százalékát ki kell fizetnie az államnak még pluszba.

2021. márc. 4. 20:17
 30/82 anonim ***** válasza:
80%

Az az illeték amit te adónak írsz :D


Fiatal vagy nem érted úgyse...

2021. márc. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!