Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Összeköltözés, lakásvásárlás...

Összeköltözés, lakásvásárlás érettségi után? Hogy hozzam fel itthon a szüleimnek?

Figyelt kérdés

Most fogok majd érettségizni, utána pedig egyetemre megyek. Tudom, hogy lakást fogok kapni, már apával nézegettük is őket. Eddig az volt a felállás, hogy 1 hálószobás + nappalis lenne, számomra ez bőven elég 18 évesen. Vannak egyéb kritériumok, de a fő vonal ez lenne.


A barátom most felhozta, hogy esetleg eladná az ő lakását és vehetnénk közösen egy nagyobbat. Ahol van plusz szoba... Beszéltünk már a jövőről, tudjuk, hogy szeretnénk majd gyereket, de csak 4-5 év múlva (minimum). Ő viszont azzal érvel, hogy felesleges 2 lakást fenntartani, mert úgyis mindig egymásnál leszünk, most is a hét felében nála vagyok Pesten. Meg hogyha most kapok egy lakást, azt 5 évig nem adhatnám el...

Egy részen örülne ennek, mert nagy előrelépés lenne a kapcsolatunkban, de picit félek is. Én már nagyon vártam, hogy legyen egy saját kis lakásom, rengeteg ötletet, inspot lementettem már. Hogy mit hogyan szeretnék, milyen bútorokkal stb. Az az enyém lenne, az én "birodalmam". Meg más átmenni a barátomhoz és más az, hogy "megyek haza, mert jön haza a barátom és főznöm kell neki, ki kell takarítanom előtte" stb. Félek, hogy akkor szinte otthoni feleség lennék 19-20 évesen.

De közben nyilván kényelmesebb lenne egy olyan otthont választani, ami időtálló és nem kéne költözni pár év után.

4. éve együtt vagyunk, tehát nem egy gyorsan fellángolt kapcsolatról van szó.


Szerintetek melyik opció a jobb?


(tudom, sokan még gyerekkel is egyhálószobás lakásban élnek, ezt ne keverjük ide. Köszönöm!)



2021. márc. 4. 19:07
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/82 anonim ***** válasza:
97%

48.... nekem ennyi bőven elég lenne az alapos meggondoláshoz....


Szolgáló kell neki, nem feleség...

2021. márc. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/82 anonim ***** válasza:
97%
ha ilyen nyámnyila barátom lenne, hamar röpülne...
2021. márc. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/82 anonim ***** válasza:
16%
Ide hallatszik a sziszegés, amit a pocsék kapcsolatokba ragadt emberek adnak ki. :D
2021. márc. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/82 anonim ***** válasza:
98%

Hát figyi... Nagyon genys vagyok de teszteld le!


Ne főzz, ne takaríts, ne csinálj semmit ha ott vagy. Pizzás meg kisphaszom dobozt ki ne dobd!


Nézzd meg a reakcióját! Sokat elfog árulni!

2021. márc. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/82 anonim ***** válasza:
97%

Lol backi, el se hiszem, hogy ez nem troll kérdés. XD

Ki a fact érdekel, hogy 4 éve együtt vagytok? 18 éves vagy, SEHOL sem vagy még ahhoz az emberhez képest, aki 5 év múlva lesz belőled, egyetem után. Most azt hiszed jujj de érett vagy, de most jön még csak a nagy változások kora. Ezer meg egy barátom van, aki ennyi ideig volt együtt a párjával, aztán pedig szétmentek. Közösen venni lakást 18 évesen, bele menni egy EKKORA hülyeségbe. Ha érett 18 éves lennél, látnád, hogy bármennyire is szereted a párod, ez meggondolatlanság. Én 24 vagyok, mindketten baromira jól keresünk a párommal, régóta együtt vagyunk, de eszem ágában sincs még közös házat venni. Majd ha együtt éltünk még 3-4 évet, már AKTUÁLIS a gyerek, a házasság, na AKKOR, házasság után veszünk közös ingatlant.

2021. márc. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/82 anonim ***** válasza:
98%

Hát, pakolni kevesen szeretnek, én sem azért szoktam.

Külön lakásra szavazok én.

2021. márc. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/82 anonim ***** válasza:
97%

Saját saját saját saját saját!

Kevés dolgot bánok alapvetően a múltamban, az egyik az, hogy nem mentem Berlinbe egyetemre (felvettek volna minden megvolt!) a másik, hogy utána azt mondtam, ne vegyünk lakást, mert az akkori barátomat feszélyezte volna hogy a szüleimmel vett lakásban lakjunk, pénze meg nem volt. Na ezért két akkora büdös pofont lekevernék magamnak hogy táncot járnának a fogaim! És most sem vagyok több, 23. Pont az az öt év telt el amit Te akarsz várni a gyerekig.

A 18 éves korombeli kapcsolatnak szeptember elején vége szakadt (= kimehettem volna egyetemre én bolond igyis úgyis), utána jött egy srác aki a kis összetört lelkemet kihasználta elég alaposan, közben diploma, jogsi, autó, másik városba költözés, jó néhány koppanás és újrakezdés után vagyok a mostani párommal, akivel ezerszer reálisabb a jövőre tervezni. Teljesen más ember vagyok mint 18 évesen, ég és föld a kettő. A mai fejem nagyok örül neki, hogy nem ragadtam egy gyerekkel a legelső kapcsolatomban, biztos nem itt lennék semmilyen szempontból sem, mint most.

Ha úgyis egyikteknél vagytok, a másikat kiadjátok, akinek a lakása ki van adva az be tud belőle fizetni a másiknak rezsibe ebbe abba, és majd ha egyszer öt év múlva is ugyanitt lesztek, eladjátok mindkettőt (bár ha egy kis eszetek van, nem, hanem vesztek közösen egy harmadikat, akár hitelre, ezek meg szépen megmaradnak házasság előtt szerzett külön vagyonnak. Emberekkel dolgozom, láttam már csúnyán végződni szépreményű kapcsolatokat)

2021. márc. 4. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/82 anonim ***** válasza:
25%

Én nem akarok beleugatni, de ha te ennyire csak a saját lakáson rugózól, a pixáért vagy ezzel a faxival, már nem azért? Hogy legyen valaki?

Mondjuk én is azt mondom, hogy ha tovább akarsz tanulni, eléggé korai a közös lakás és várnék ezzel, amíg le nem diplomázom. Csak itt eleve arról van szó, hogy csak a saját elképzelésedhez ragaszkodsz, csak a saját bútor, csak a saját kicsi. Nem akarok károgni, de kettőtöknek sok időt nem jósolok.

2021. márc. 5. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/82 anonim ***** válasza:
97%
Kérdező, mit eszel ezen az élet képtelen óriás csecsemőn, mondj már csak egy jó indokot! Legalábbis a leírás alapján olyan szinten infantilis, hogy nekem egyik exem sem volt ilyen, pedig 16 éves korom körül volt az első pasasom. Ha így követelőzött volna bármelyik, a budit ráhúztam volna.
2021. márc. 5. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/82 anonim ***** válasza:
95%

Majd rájön X idő múlva magától is, hogy hülyeséget csinált ha majd a hapsi oda költözteti az aktuál nőjét mert a fele az övé.


Lehet majd hallgatni,hogy az ex kúrogat.

2021. márc. 5. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!