Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Összeköltözés, lakásvásárlás...

Összeköltözés, lakásvásárlás érettségi után? Hogy hozzam fel itthon a szüleimnek?

Figyelt kérdés

Most fogok majd érettségizni, utána pedig egyetemre megyek. Tudom, hogy lakást fogok kapni, már apával nézegettük is őket. Eddig az volt a felállás, hogy 1 hálószobás + nappalis lenne, számomra ez bőven elég 18 évesen. Vannak egyéb kritériumok, de a fő vonal ez lenne.


A barátom most felhozta, hogy esetleg eladná az ő lakását és vehetnénk közösen egy nagyobbat. Ahol van plusz szoba... Beszéltünk már a jövőről, tudjuk, hogy szeretnénk majd gyereket, de csak 4-5 év múlva (minimum). Ő viszont azzal érvel, hogy felesleges 2 lakást fenntartani, mert úgyis mindig egymásnál leszünk, most is a hét felében nála vagyok Pesten. Meg hogyha most kapok egy lakást, azt 5 évig nem adhatnám el...

Egy részen örülne ennek, mert nagy előrelépés lenne a kapcsolatunkban, de picit félek is. Én már nagyon vártam, hogy legyen egy saját kis lakásom, rengeteg ötletet, inspot lementettem már. Hogy mit hogyan szeretnék, milyen bútorokkal stb. Az az enyém lenne, az én "birodalmam". Meg más átmenni a barátomhoz és más az, hogy "megyek haza, mert jön haza a barátom és főznöm kell neki, ki kell takarítanom előtte" stb. Félek, hogy akkor szinte otthoni feleség lennék 19-20 évesen.

De közben nyilván kényelmesebb lenne egy olyan otthont választani, ami időtálló és nem kéne költözni pár év után.

4. éve együtt vagyunk, tehát nem egy gyorsan fellángolt kapcsolatról van szó.


Szerintetek melyik opció a jobb?


(tudom, sokan még gyerekkel is egyhálószobás lakásban élnek, ezt ne keverjük ide. Köszönöm!)



2021. márc. 4. 19:07
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/82 anonim ***** válasza:
93%

Nem vennek kozos lakas

Ha zavarja akkor az egyikbe koltozzetek ossze a masikat adjatok ki. A penz felezve eltenni vagy abbol fizetni a sajat rezsit.


De soha soha nem vennek kozos lakast senkivel sem. Szakitasnal valasnal csak a macera van vele.

Eladni es abbol ket kisebbet venni nem jo otlet. Mar az ido miatt sem amit kenyszerbol meg egyutt kell lenni.

Te 18 vagy o 22 szinte meg gyerekek.

Ja es tanitsd meg fozni a pasid ... Mert nagyon sok penz el fog menni a rendelt kajara, mert az sem allapot h hazicseled leszel mert o nem csinal hazimunkat


Ja es egy jo tanacs!

Ha osszekoltortok elore letisztazni a hazimunka fele a paside es szamon is kerni egymason !

2021. márc. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/82 anonim ***** válasza:
98%
Ez a baj hogy azt se tudja ő se meg te se miről van szó. Te csak bólogatsz neki
2021. márc. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/82 anonim ***** válasza:
99%

Ne közösködj még vele!

Az egyetemen annyi új tapasztalat, impulzus fog érni, annyi új ember, hogy lehet teljesen más irányba változol majd. Kinyílik a világ. Lehet "kinövöd" a barátodat, rengeteget fogsz érni, alakulni a következő években. Persze elképzelhető, h.megmaradtok egymásnak, de ki tudja.. Élvezd kicsit az önállóságot! Ráérsz háziasszony lenni még.

2021. márc. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/82 anonim ***** válasza:
98%
Na igen 18-23 év között hatalmasat változhat a személyiséged gondolkozásod mindened, ez a közös lakás borzalmasan korai, szerintem még az összeköltözés is.
2021. márc. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/82 anonim ***** válasza:
87%

Jó, de most mit győzködsz minket, kérdező?


Értjük, pénzesek a szüleid és venni akarnak majd neked egy lakást. Nekik mondd el, amiket itt leírtál, ne nekünk, őket kell meggyőznöd.


De elárulom, hogy az emberek 95%-a nem venne így mással közösködve lakást a gyerekének, nem ezért spóroltak évekig.

2021. márc. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/82 anonim ***** válasza:
90%

Altalaban ezek a tini kapcsolatok szoktak tonkremenni mar az egyetemi golyataborokban, szoval szulokent ennyire vennem komolyan a keresed. Jo-jo, ez talan iden elmarad, de remelem erted a lenyeget :)

Vagy kapnal lakast, vagy ha igy nem tetszik, akkor nem, aztan lehet menni koliba nyomorogni masik harom szobatarssal, nekem mindegy :D

2021. márc. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/82 anonim ***** válasza:
99%

A közös lakás majd az eljegyzés a házasság után.

Lehet hogy már a külön lakásos összeköltözésnél kifullad a kapcsolat.

Borzalmas szivás lenne a közös lakás.

A tini kapcsolatok az első szerelem 99%-a megszakad.

2021. márc. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/82 anonim ***** válasza:
79%

Kislány még és butus...

Helyesel mindenre a pasinak.

Veri a mellényt, hogy ő a bizihez kap egy budai ingatlant.


Szülei nem fognak egy suhancnak is venni lakást.


Ha meg mégis kihisztizi a kisasszony akkor majd lehet lesni mikor szakítanak és a hapsi oda költözteti a csaját, mert hát a fele az övé...



Lehet majd a boltba menni, főzni, mosni, takarítani 2 főre.


Majd ha már lesz bulika akkor másnaposan takarítani.


Vagy pedig élnek a mocsokban.


Kislány majd saját bőrén megtapasztalja

2021. márc. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/82 anonim ***** válasza:
92%

38-as

Volt is egy ilyen az ismerösi körömben.

Hiába mondtuk a csajnak hogy hülyeség, de mint általában nem hallgatnak senkire csak a pasijukra.

Na mindegy ha olyan hülye megérdemli.

2021. márc. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/82 anonim ***** válasza:
98%
Mivel nem te veszed, azért nem közösködnék 18 évesen az aktuális hapsimmal.
2021. márc. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!