Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyetemi kolisok, ti mit...

Egyetemi kolisok, ti mit csinalnatok ebben a helyzetben, vagy ez szerintetek normalis (mozaikcsalad, penzugyek, papirok)?

Figyelt kérdés
Kovetkezo felevre kiirtak a kollegiumi jelentkezes palyazatat a felsobb eveseknek. Meg van jopar het a hataridoig, de fogalmam nincs, mit csinaljak. 6-an elunk egy hazban, ket kulon emeleten. Ebbol csak egy ember a rokonom, az egyik a szulom, a tobbiek az o elettarsanak a rokonai, vannak, akik sajat keresettel rendelkeznek. Nekem ugye csatolnom kene mindenki jovedelemigazolasat az elmult 3 honap netto atlagaval, de meg nekik all feljebb, hogy mi kozom hozza, rokonok se vagyunk. Igen, nyilvan, es nem az o penztarcajukban szeretnek turkalni, de se a hok, se a t. o. nem fogadja el enelkul a papirokat. Igy fogalmam nincs, hogy fogok kolit kapni, valoszinuleg sehogy, de nincsen penzem havonta 60-70-re alberletre/magankolira a havi 10-15ezres kolidijak helyett, es olyan szakon vagyok, ami mellett dolgozni is lehetetlenseg. Tenyleg en vagyok a pofatlan, hogy jovedelemigazolast kerek toluk? Anyam termeszetesen az o partjukat fogja, az egyetemet meg nem erdekli.
2021. márc. 11. 14:01
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
98%
Dehogy kell mindenki jovedelem igazolása. Egy háztartásban élőké kell, nem az egy lakcímen élőké. Anyád, te és az élettársa vagytok egy háztartás.
2021. márc. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
18%

Én egyszer sem csatoltam jövedelemigazolást és attól függetlenül kaptam helyet egyetemi koliba. 🤔

Ha annyira kell próbáld megbeszélni velük, de megértem őket. Mert ha úgy nézzük senkinek semmi köze hozzá.

2021. márc. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
98%
Nem az egy LAKCÍMEN élök, hanem az egy HÁZTARTÁSBAN élök jövedelme szánít!
2021. márc. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
39%
Igen is a lakcim számít. Egy címen élünk nagymamammal, külön háztartás, de egy címre vagyunk bejelentve és a nyugdíjarol is kellett papír.
2021. márc. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
88%

14!


Soha, sehová nem kell az egy lakcímen élők bevétele, csak és kizárólag az egy háztartásban élőké számít. Ha csak egy szobát berelnek valahol, akkor a foberlo bevetelet is szamolni kell szerinted?

2021. márc. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
98%

Ahol a lakcímet nézik, ott általában az arra utal, hogy idióta az ügyintéző.


Pl. anyósomtól megvonták a gyógyszertámogatást, mondván oda van bejelentve a fia, és úgy nem jár.

Na most mi 320 km-re élünk, van bejelentett tartózkodási helyünk, plusz itt van bejelentett munkája, szóval már csak józan paraszti ésszel is egyértelmű, hogy nem lakik otthon (de ezt bármely szomszéd le is nyilatkozza). De nem, mert ott az állandó lakcíme, ő beleszámít a háztartásba. -.-


De a háztartás a lényeges, többgenerációs házban is külön háztartásnak számít, albérlők esetén is, ha az egyetemista szobát vesz ki, attól még magát tartja el, nem a csoporttársakat...

Szóval kell egy nyilatkozat, hogy büntetőjogi felelősségem tudatában blabla, csak a szülőkkel (anya+élettárs) egy háztartás, és ennyi.

2021. márc. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
96%
Kérdező, de pénzügyileg ezekkel a rokonokkal közösen gazdálkodtok???
2021. márc. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
93%
bocsánat "nem rokonokkal"-t akartam írni.. :)
2021. márc. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
53%
és persze, 13-nál a PONT! :)
2021. márc. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
90%
Jól is néznénk ki, ha egy 8lakásos társasházban élvén mindenkitől be kéne mutatni a jövedelemigazolást, mert egy lakcímen élünk... :-DDDD
2021. márc. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!