Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyetemi kolisok, ti mit...

Egyetemi kolisok, ti mit csinalnatok ebben a helyzetben, vagy ez szerintetek normalis (mozaikcsalad, penzugyek, papirok)?

Figyelt kérdés
Kovetkezo felevre kiirtak a kollegiumi jelentkezes palyazatat a felsobb eveseknek. Meg van jopar het a hataridoig, de fogalmam nincs, mit csinaljak. 6-an elunk egy hazban, ket kulon emeleten. Ebbol csak egy ember a rokonom, az egyik a szulom, a tobbiek az o elettarsanak a rokonai, vannak, akik sajat keresettel rendelkeznek. Nekem ugye csatolnom kene mindenki jovedelemigazolasat az elmult 3 honap netto atlagaval, de meg nekik all feljebb, hogy mi kozom hozza, rokonok se vagyunk. Igen, nyilvan, es nem az o penztarcajukban szeretnek turkalni, de se a hok, se a t. o. nem fogadja el enelkul a papirokat. Igy fogalmam nincs, hogy fogok kolit kapni, valoszinuleg sehogy, de nincsen penzem havonta 60-70-re alberletre/magankolira a havi 10-15ezres kolidijak helyett, es olyan szakon vagyok, ami mellett dolgozni is lehetetlenseg. Tenyleg en vagyok a pofatlan, hogy jovedelemigazolast kerek toluk? Anyam termeszetesen az o partjukat fogja, az egyetemet meg nem erdekli.
2021. márc. 11. 14:01
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
77%

A háztartsában élőket nézd, ahogy előttem mondták és

úgy add le a papírt, mellékelve egy nyilatkozatot, amit két random tanuval aláiratsz, hogy Kis jóska és kis béla külön háztartás és neked nem rokonaid. Valószínűleg amúgy ha monopoly pénzt adnál le, meg gazdálkodj okosan takarékbetétet, azt is elfogadnák, kb annyira érdekli az embereket az ilyen szervezeteknél az alátámasztó dokumentum. Az adatokat töltsd ki jól, a távolságot meg anyud fizetését írd be rendesen.

2021. márc. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
64%

Sajnos vannak egyetemek, ahol szőröznek mindenen, és kérik a papírt ilyen emberekről is. Másrészt vannak egyetemek, ahol csak szociális alapon lehet bekerülni. És van az ELTE, amire sajnos mindkettő igaz.


Úgyhogy aki mázlista BME-s/SOTE-s/vidéki egyetem/mittudomén, az ne vádolja kamuzással a kérdezőt pls.

2021. márc. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
97%

22!


Milyen jogon? Vadidegen emberek is élhetnek egy lakcímen. Köze nincs senkinek ah ő jövedelmükhöz.

2021. márc. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
97%

22, Senki nem vádolta kamuzással a kérdezőt, pont, hogy segíteni akarunk, hogy álljon ki magáért, és ne hagyja, hogy ezen múljon a kolesz, mert nincs igaza annak az ügyintézőnek, aki a lakcímhez ragaszkodik.

Ezzel nem őt hazudtoljuk meg, csak az eljárás (jogtalan) menetét cáfoljuk.

2021. márc. 11. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
95%

22!


Linkeld már be azt az adatlapot, ami nem az egy háztartásban hanem az egy címen élők adatait kéri

2021. márc. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
95%

Kérdező! Random rákerestem több egyetem hasonló kérvényére, sehol nicns olyan hogy egy lakcímen élők!!! Közös háztartásban élők van mindenhol!!!


pl:

[link]


"Egy főre eső nettó kereset: Kérjük, hogy válassza ki az Önnel közös háztartásban élők egy főre eső nettó keresetét a megadott értékek alapján.



Egy főre eső kereset kiszámítása


·


Az igénylővel egy háztartásban élők nettó jövedelmét osztani kell a háztartásban élők személyek számával. A pályázó is beleszámít a háztartásban élők számába!"

2021. márc. 11. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
88%

[link]


azt kell igazolni lakcímkártyával, hogy a közös háztartásban élők ténylegesen ott laknak-e... Mert ugye másképp az olyan családtagokat is feltüntetnék egyesek, akik már rég elköltöztek...

2021. márc. 11. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is kellett a papír a Polgár Jenőtől, hogy hányan lakunk egy helyen, de nálunk azt mondta a HÖK, hogy ha ez nem egyezik az egy háztartásban élőkkel, akkor írjunk egy nyilatkozatot, aztán úgy fogják számolni.
2021. márc. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
94%
#4: de az a lakcímigazolás csak a háztartáson BELÜLIEKRE vonatkozik!!!!
2021. márc. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 A kérdező kommentje:
A nyilatkozatról még nem hallottam, ami egy lakcímen belül elválasztja a két háztartást, aki ezt írta, annak köszönöm, mindenképpen meg fogom próbálni, bár így is marad egy ember, akitől szintén kéne a papír. (Bár ezt a papírt se tudom, hogy szerzem meg, mert az állandó lakcímemen kívül semmi közöm a házhoz, viszont nem egy ember nevén van, kiadnak egyáltalán nekem bármi ilyet?) Örülök annak, akiknél nem szőröznek semmin, nálunk már abból is volt gond, hogy aki aláírta 6 helyen, a 6. helyen miért nem kétszer írta alá (majd az egész pályázatát érvénytelenítették). Nem tudok mit csinálni azzal a szabállyal, ami minden erre a lakcímre bejelentett embernek kéri a jövedelemigazolását. És igenis se a hököt, se az ügyintézőt nem fogja érdekelni, hiánypótlásra sincs soha lehetőség, sem javításra.
2021. márc. 11. 17:16
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!