Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyetemi kolisok, ti mit...

Egyetemi kolisok, ti mit csinalnatok ebben a helyzetben, vagy ez szerintetek normalis (mozaikcsalad, penzugyek, papirok)?

Figyelt kérdés
Kovetkezo felevre kiirtak a kollegiumi jelentkezes palyazatat a felsobb eveseknek. Meg van jopar het a hataridoig, de fogalmam nincs, mit csinaljak. 6-an elunk egy hazban, ket kulon emeleten. Ebbol csak egy ember a rokonom, az egyik a szulom, a tobbiek az o elettarsanak a rokonai, vannak, akik sajat keresettel rendelkeznek. Nekem ugye csatolnom kene mindenki jovedelemigazolasat az elmult 3 honap netto atlagaval, de meg nekik all feljebb, hogy mi kozom hozza, rokonok se vagyunk. Igen, nyilvan, es nem az o penztarcajukban szeretnek turkalni, de se a hok, se a t. o. nem fogadja el enelkul a papirokat. Igy fogalmam nincs, hogy fogok kolit kapni, valoszinuleg sehogy, de nincsen penzem havonta 60-70-re alberletre/magankolira a havi 10-15ezres kolidijak helyett, es olyan szakon vagyok, ami mellett dolgozni is lehetetlenseg. Tenyleg en vagyok a pofatlan, hogy jovedelemigazolast kerek toluk? Anyam termeszetesen az o partjukat fogja, az egyetemet meg nem erdekli.
2021. márc. 11. 14:01
1 2 3 4 5
 41/44 anonim ***** válasza:
BME pl így csinálja, de úgy hallottam az ELTE is.
2021. márc. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/44 anonim ***** válasza:
47%

41: egy kattintással ellenőrizhető! NEM!


[link]


EGY HÁZTARTÁSBAN élőkre vonatkozik az igazolás a BME-n is!

2021. márc. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/44 anonim ***** válasza:
73%

BME-n valóban eléggé beleköt a HK meg az EHK is minden szarba, nehéz normálisan szocot leadni. Meg persze a legtöbben trükköznek (nagymamához bejelentés, szülők vállalkozók de trükköznek a bevétellel stb) így akiknek becsületesen lenne szükségük lemaradhatnak, bár azért ha ősszel nem is, februárban mindenki be szokott kerülni koliba aki akar.


Egyébként valóban a háztartásra vonatkozik a kérelem, viszont abban nem vagyok biztos hogy ti külön háztartás vagytok. Beszélj tényleg a HK-val, illetve a szülőddel nem hinném hogy ne értenek meg. Ha meg a többiek jövedelemigazolására is szükség van. Na bumm. Nem hiszem el hogy ennyi empátia nincs azokban az emberekben hogy képtelenek kikerni és segíteni neked ezzel. (vagy ha valóban nincs akkor hatalmas gyökerek)


A másik meg. Legyen 5-ös átlagod. Pl. BME-n az átlag még jobban számít mint a szociális helyzet én is mindig a fullos átlag miatt kerültem vissza koliba.


Illetve ha a közösség tagja lennél ( szskkoli, HK stb) akkor is simán felvennének.

2021. márc. 13. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/44 anonim ***** válasza:

Az ELTE-n is hasonló a szitu mint amit az előttem szó írt. Illetve, hogy nem mindegy, hogy melyik ügyintéző/ügyintézők nézik át. Sokszor arra hivatkoznak, hogy ők attól, hogy te azt mondod, hogy nem egyháztartás, nekik igazolás nélkül nem áll módukban elfogadni. Egy nyilatkozat szerezz be, ha nem is viszed el közjegyzőhőz - egy szintén ELTE -s ismerősömnek ezért dobták vissza, mert nem vitte el - legalább két tanúval írasd alá és ők ne az adott címre legyenek bejelentve.


Szóval igazuk van azoknak akik azt mondják, hogy egy háztartás kell, de sajnos bemondásra ritkán fogadják el.

2021. márc. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!