Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyetemi kolisok, ti mit...

Egyetemi kolisok, ti mit csinalnatok ebben a helyzetben, vagy ez szerintetek normalis (mozaikcsalad, penzugyek, papirok)?

Figyelt kérdés
Kovetkezo felevre kiirtak a kollegiumi jelentkezes palyazatat a felsobb eveseknek. Meg van jopar het a hataridoig, de fogalmam nincs, mit csinaljak. 6-an elunk egy hazban, ket kulon emeleten. Ebbol csak egy ember a rokonom, az egyik a szulom, a tobbiek az o elettarsanak a rokonai, vannak, akik sajat keresettel rendelkeznek. Nekem ugye csatolnom kene mindenki jovedelemigazolasat az elmult 3 honap netto atlagaval, de meg nekik all feljebb, hogy mi kozom hozza, rokonok se vagyunk. Igen, nyilvan, es nem az o penztarcajukban szeretnek turkalni, de se a hok, se a t. o. nem fogadja el enelkul a papirokat. Igy fogalmam nincs, hogy fogok kolit kapni, valoszinuleg sehogy, de nincsen penzem havonta 60-70-re alberletre/magankolira a havi 10-15ezres kolidijak helyett, es olyan szakon vagyok, ami mellett dolgozni is lehetetlenseg. Tenyleg en vagyok a pofatlan, hogy jovedelemigazolast kerek toluk? Anyam termeszetesen az o partjukat fogja, az egyetemet meg nem erdekli.
2021. márc. 11. 14:01
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
91%

"Nem tudok mit csinálni azzal a szabállyal, ami minden erre a lakcímre bejelentett embernek kéri a jövedelemigazolását. "



Mutasd már, hol van ez így leírva...?????

2021. márc. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
97%
Kedves Kérdező! Ha ilyen probléma van, hogy nem engednek fellebbezni és visszaélnek a hatalmukkal és neked ezen a lakhatásod múlik, akkor fentebb kell menni. Fordulj a HÖOK-hoz, ha valóban komoly a dolog. Előtte azonban biztos vagy benne, hogy ha édesanyáddal beszélsz vagy a párjával, hogy mi minden múlik ezen nem fognak segíteni?
2021. márc. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
95%
Nincs ilyen szabály, kérdező. Senki nem kéri és nem is kéri az adott helyen lakok jövedelmet, csak az egy háztartásban élőkét. Tegyük fel, van egy három szintes családi ház. Lent él anyuka, apuka. Külön konyha, külön minden. Az első szinten lakik Juli lányuk a férjével, még a 3 gyerekükkel. Külön konyha, külön minden. A legfelso szintet meg kiadták a szülők, akik a ház tulajdonosai a Janinak meg a Pistinek, akik itt tanulnak a városban. Ha Jani meg a Pisti koleszba akar menni, akkor véleményed szerint kell a nekik a szintet kiadó szülők bevétele, meg a szülőknél lakó Juli és családja bevétele is. Ez orbitális baromság.
2021. márc. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
9%

33: ezt próbáltam magyarázni már én is pár kommenttel korábban..

Ha valaki egy 8lakásos társasházban lakik (egy címe van ugye a tháznak...), akkor mindenkitől be kéne kérnie a jövedelemigazolást..?? IRREÁLIS!

2021. márc. 11. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
90%

34!


A 8 lakásos társasháznak nem egy címe van. A cím pl Kovacs Janos utca 8, a lakasok pedig lehetnek 1.emelet 1, 1.emelet 2, vagy 8a, 8b, stb. Nem azonos cím. Nem ugyanaz

2021. márc. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
17%
És mi az akadálya, hogy egy többlakásos családi házban ugyanígy legyen I. emelet, vagy A/B/C lakás???
2021. márc. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
90%

36!


A családiház nem több lakásos, max több lakreszes. Ha több lakásos, akkor külön címe van, külön fogyasztás mérők vannak kukon neveken. Még valami kötözködni való?

2021. márc. 11. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
96%

Hát akkor toporogjatok a nagy semmin!


LEtöltöttem vagy 8 egyetem hasonló kérvényét, MINDENHOL egy háztartásban élőkre vonatkozik, NEM egy lakcímen élőkre....

2021. márc. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
67%
Kérdező, voltam hasonló szituban, mi mindenki mást átírattunk más lakcímre a szüleimen kívül, csak így kaptam kolit. Nyilván a felnőtt testvéreim keresetéhez semmi közöm, hülye a rendszer. Mások persze pesti lakcímmel kaptak kolit, mert minimálbérre voltak bejelentve a szülők.
2021. márc. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
96%
Ez melyik egyetem pontosan?
2021. márc. 12. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!