Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom költözni akar, én itt...

A párom költözni akar, én itt maradni. Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés
Jelenleg a szüleim kétgenerációs házában lakunk ketten a párommal, egy külön bejáratú lakrészben. A szüleim, mikor felújították a házukat, éppen azért építették még hozzá ezt a részt, hogy majd ne kelljen drága albérletet fizetnem, hanem majd itt tudjak lakni. A Belvárostól kb. 40 percnyi autóútra lakunk. A párom viszont nem akar itt maradni, mert szerinte nem egészséges az, hogy ilyen közel vagyunk a szüleimhez, és egy portán élünk velük. Pedig rendesek, nem szólnak bele az életünkbe. Persze vannak bizonyos szabályok, hogy mikor ki nyírja a füvet, ki tolja ki a kukát, dehát ezeket akkor is kellene csinálni, ha egyedül élnénk. A párom 45 percet utazik a munkahelyére irányonként, autóval. Ő ezért is szeretne beljebb költözni, hogy ne legyen olyan hoszzú az út, de szerintem ennyit simán el lehet viselni, én is kibírnám. Nekem most 2 buszmegállónyira van a munkahelyem, szóval ha elköltöznénk, az meg nekem lenne rossz. Természetesen egyszer én is el szeretnék költözni, csak még nem most. Akkor már inkább saját házba. Nekem az a célom, hogy itt lakunk még pár évig, és közben spórolnánk önerőre, és az én és az ő szülei is tudnának beleadni pár milliót, majd pár év múlva vennénk egy házat, és a vételár felét hitelből finanszíroznánk. Szerintem, ha albérletbe mennénk, az csak ablakon kidobott pénz lenne, és hónap végén nem tudnánk annyi pénzt félretenni, csak úgy 50-100 ezret, az meg kb. sosem lenne elég önerőre. De így, hogy itt lakunk, havi 200-250 ezret is félre tudunk lakni, mert a szüleim nagyon rendesek, és még a rezsit is fizetik. Én eddig mindig családi házban laktam, nem tudnám megszokni a társasházat, ahol hallom a szomszédot. Itt csendes és nyugodt a környék, aludni is nagyon jól lehet, nincs semmi zaj. A lakásunkban is van minden, két szoba, egy nappali-konyha-étkező, egy fürdőszoba, terasz. Bőven elférünk, én nem akarnék egy kis belvárosi lakásban szorongani.

2021. ápr. 4. 10:25
1 2 3 4 5 6 7
 21/63 anonim ***** válasza:
20%

Ha annyira únja az autózást,miért nem megy busszal?


Ezt vele kell meg beszéld,mert ami nekűnk jó,vagy jó lenne.az nem biztos hogy a feleségednek/Férjednek is.

2021. ápr. 4. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/63 anonim ***** válasza:
77%
A KÉRDEZÖ szeribnt nem szólnak bele az életükbe a szülök, a párját meg valamiért mégis zavarják!
2021. ápr. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/63 anonim ***** válasza:
66%

19!


"Jelenleg a szüleim kétgenerációs házában lakunk ketten a párommal, egy külön bejáratú lakrészben."


A szülőkkel laknak. Az se lenne más, ha a tetőtérben élnének, sőt, a szomszéd ház se lenne sokkal jobb. Tul közel vannak. A kérdezőnek nem, de a partnernek igen. Fordított helyzetben a kérdezőt is zavarná. Itt ő van otthon, a partnernek semmihez semmi joga nincs, barmikor kitehetik.

2021. ápr. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/63 anonim ***** válasza:
64%

"Persze vannak bizonyos szabályok, hogy mikor ki nyírja a füvet, ki tolja ki a kukát, dehát ezeket akkor is kellene csinálni, ha egyedül élnénk. A párom 45 percet utazik a munkahelyére irányonként, autóval. Ő ezért is szeretne beljebb költözni, hogy ne legyen olyan hoszzú az út, de szerintem ennyit simán el lehet viselni, én is kibírnám. Nekem most 2 buszmegállónyira van a munkahelyem"


Szerintem a ke´rdezö párjának 100 %-ban igaza van!

2021. ápr. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/63 anonim ***** válasza:
26%

23# de nem akarnak örökre ott maradni.

Az utazas miatt megértem a párját, napi 1,5 óra sok. De ezt tudta költözés előtt is a párja, mondjuk lehet hogy szegeny azt hitte jobban viseli. Aztan most döbbent rá mekkora szívás.

Az anyagi oldalát viszont megértem. De nem minden a pénz..Tudni kéne hogy tényleg nem szólnak be a szülők vagy csak a kérdező nem érzi.

2021. ápr. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/63 anonim ***** válasza:
67%

25!


A kérdező azt mondja, nem akarnak orokre ott maradni. De valóban így lesz? Valóban 3/5/7 ev múlva majd költöznek? Vagy inkább nem.

2021. ápr. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/63 anonim ***** válasza:
45%
26# jó ez igaz, ezen en is elgondolkodtam.
2021. ápr. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/63 anonim ***** válasza:
51%

Nekünk pont ugyanez a helyzet: szülők laknak az egyik emeleten, mi a másikon, elég nagy családi ház, parkoló, kert, 80nm-es lakás a miénk, zöldkerület, lényegében ingyen, csak a rezsit fizetjük. Szüleim építették a házat, 3 lakás van benne, egyik kiadva. Szüleim ketten vannak, mi hárman (feleség, gyerek, aztán lehet jön a 2.), az albérlő meg egyedül.


Nem költöznék el soha. Feleségemnek 40p a belváros(munka) autóval, nekem 5p robogó, de már egy éve HO. Nagyon szeretem a házat, mindig újítgatom, van mit csinálni, de nem bánom. Társasházba nem költöznék, nem bírom az embereket. Szüleimmel van, hogy nem találkozunk sokáig (főleg covid miatt), de ha akarunk, akkor egy csengetés, vagy a gyereket is leadhatjuk nekik bármikor.

Miért jó?

- 30 éve élek egy szép, nagy házban, megszoktam a nyugit.

- Olcsó, mert csak rezsit fizetünk, havi 70-ből megvan minden

- Ilyen szintű lakás/ház bérlése minimum 250 lenne, ezt inkább félrerakjuk

- Nem társasház

- Túl kényelmes, kulcs nélküli a ház (sose hordtam magamnál kulcsot..., csak kapu-garázs nyomót, de azt már felváltotta a telefon)

- Még úgyis olcsóbb, hogy évente újítunk valamit (garázs/ablakok kicserélése, kazán, festés)

- Edzőtermet tavaly csináltam, ha van kedvem, akkor meg szaunázok egyet

- Néha kapunk ajándékot szüleimtől (főleg a gyerek: málna, ruha, ilyen kis dolgok), de most volt, hogy mondtam, hogy nekünk nincs xy, másnapra hozta anyám (nem kértem)


Miért rossz?

- Szüleim közel vannak

- Messze van a belváros, ami mondjuk pozitívum is, mert csak házak vannak itt, de közel vannak a panelek is, ahol lehet sétálni is a parkok miatt


Szóval a helyzetemből kiindulva megértem, hogy nem akarsz elköltözni, felesleges pénzkidobás, ráadásul nem is éreznéd sajátodnak az albérletet (hisz nem is az).

Csak azért, mert az a szokás, hogy ne szülőkkel élj, nem biztos, hogy mindenkinek jó ötlet elköltözni. Ha egy 50nm-es panelról lenne szó, akkor azonnal, de szeparált körülményeknél elgondolkoztató, nem feltétlenül csak a pénz miatt, de az is hatalmas teher hosszútávon, abból évente vehetnétek egy használt autót.


Nálunk feleségem akadt ki, hogy el akar költözni, de idővel megszerette ő is a házat... :)

2021. ápr. 4. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/63 anonim ***** válasza:
74%
Meg elgondolkodtató hogy az nem indok költözni hogy a párjanak sokat kell utazni, de ő a napozásról nem akar lemondani..
2021. ápr. 4. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/63 anonim ***** válasza:
27%
Az a helyzet, hogy a munkahelyeket az ember kedvére és a lehetőségek függvényében cserélgetheti, dolgozhatok holnap a szomszéd utcában is, de Debrecenben is.Ami állandó, az pont az emberi (családi ) kapcsolatok, ami megfizethetetlen, de Ti ezt még nem tudjátok eléggé átérezni.Örömmel laknék a szüleim MELLETT, de nekem ez soha nem volt a lehetőségeim között, ha akartam, ha nem, muszáj volt albérletbe mennem. Nem hiszem, hogy bármennyivel jobb, ha a szomszéd beszél bele a dolgaitokba (társasházban mindig van legalább egy hülye, aki megkeseríti mindenki dolgát), mintha a szüleitek nem.A munkahely, pedig, mondom választás kérdése. Senkinek nem kötelező ragaszkodni olyan munkahelyhez, ami túl messze van, nem jól fizet, vagy nincs szakmai előmenetel, esetleg a kollégák undik. Kevés olyan munkahely van, amin ne lehetne változtatni(most hirtelen csak egy jut eszembe:praxisjog háziorvosként egy távoli körzetben, ami csak oda érvényes, és sok millióért meg kellett venni)
2021. ápr. 4. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!