Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom költözni akar, én itt...

A párom költözni akar, én itt maradni. Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés
Jelenleg a szüleim kétgenerációs házában lakunk ketten a párommal, egy külön bejáratú lakrészben. A szüleim, mikor felújították a házukat, éppen azért építették még hozzá ezt a részt, hogy majd ne kelljen drága albérletet fizetnem, hanem majd itt tudjak lakni. A Belvárostól kb. 40 percnyi autóútra lakunk. A párom viszont nem akar itt maradni, mert szerinte nem egészséges az, hogy ilyen közel vagyunk a szüleimhez, és egy portán élünk velük. Pedig rendesek, nem szólnak bele az életünkbe. Persze vannak bizonyos szabályok, hogy mikor ki nyírja a füvet, ki tolja ki a kukát, dehát ezeket akkor is kellene csinálni, ha egyedül élnénk. A párom 45 percet utazik a munkahelyére irányonként, autóval. Ő ezért is szeretne beljebb költözni, hogy ne legyen olyan hoszzú az út, de szerintem ennyit simán el lehet viselni, én is kibírnám. Nekem most 2 buszmegállónyira van a munkahelyem, szóval ha elköltöznénk, az meg nekem lenne rossz. Természetesen egyszer én is el szeretnék költözni, csak még nem most. Akkor már inkább saját házba. Nekem az a célom, hogy itt lakunk még pár évig, és közben spórolnánk önerőre, és az én és az ő szülei is tudnának beleadni pár milliót, majd pár év múlva vennénk egy házat, és a vételár felét hitelből finanszíroznánk. Szerintem, ha albérletbe mennénk, az csak ablakon kidobott pénz lenne, és hónap végén nem tudnánk annyi pénzt félretenni, csak úgy 50-100 ezret, az meg kb. sosem lenne elég önerőre. De így, hogy itt lakunk, havi 200-250 ezret is félre tudunk lakni, mert a szüleim nagyon rendesek, és még a rezsit is fizetik. Én eddig mindig családi házban laktam, nem tudnám megszokni a társasházat, ahol hallom a szomszédot. Itt csendes és nyugodt a környék, aludni is nagyon jól lehet, nincs semmi zaj. A lakásunkban is van minden, két szoba, egy nappali-konyha-étkező, egy fürdőszoba, terasz. Bőven elférünk, én nem akarnék egy kis belvárosi lakásban szorongani.

2021. ápr. 4. 10:25
1 2 3 4 5 6 7
 61/63 anonim ***** válasza:
0%
Nézd, annyi biztos, hogy téged egyáltalán nem érdekel, a párod jól érzi-e magát, amíg te napozgathatsz. Kívánom neki, hogy találja meg azt a nőt, aki az ő érzéseivel is foglalkozik.
2021. ápr. 5. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/63 anonim ***** válasza:
70%
szerintem nincs ebben semmi durva akkor ha tényleg szeretne ezzel spórolni és később elköltözni. Miért kéne egyből elköltözni egy szar kis lakásba, amikor pár év múlva lehetne egy szép kertes házuk is? Ha a férje tudna egy hasonlóan olcsó házat/lakhatást megoldani közelebb a munkahelyéhez akkor igaza van,de így elkéne költözni egy sokkal szarabb helyre, mert messze van a munkahely és nem tud pár évet várni...
2021. ápr. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/63 Savlekotő ***** válasza:
27%
Legyetek minglik,külön lakás,problem solved,egyre elterjedtebb,és talán kevésbé megy tönkre a kapcsolat.
2021. ápr. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!