Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom költözni akar, én itt...

A párom költözni akar, én itt maradni. Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés
Jelenleg a szüleim kétgenerációs házában lakunk ketten a párommal, egy külön bejáratú lakrészben. A szüleim, mikor felújították a házukat, éppen azért építették még hozzá ezt a részt, hogy majd ne kelljen drága albérletet fizetnem, hanem majd itt tudjak lakni. A Belvárostól kb. 40 percnyi autóútra lakunk. A párom viszont nem akar itt maradni, mert szerinte nem egészséges az, hogy ilyen közel vagyunk a szüleimhez, és egy portán élünk velük. Pedig rendesek, nem szólnak bele az életünkbe. Persze vannak bizonyos szabályok, hogy mikor ki nyírja a füvet, ki tolja ki a kukát, dehát ezeket akkor is kellene csinálni, ha egyedül élnénk. A párom 45 percet utazik a munkahelyére irányonként, autóval. Ő ezért is szeretne beljebb költözni, hogy ne legyen olyan hoszzú az út, de szerintem ennyit simán el lehet viselni, én is kibírnám. Nekem most 2 buszmegállónyira van a munkahelyem, szóval ha elköltöznénk, az meg nekem lenne rossz. Természetesen egyszer én is el szeretnék költözni, csak még nem most. Akkor már inkább saját házba. Nekem az a célom, hogy itt lakunk még pár évig, és közben spórolnánk önerőre, és az én és az ő szülei is tudnának beleadni pár milliót, majd pár év múlva vennénk egy házat, és a vételár felét hitelből finanszíroznánk. Szerintem, ha albérletbe mennénk, az csak ablakon kidobott pénz lenne, és hónap végén nem tudnánk annyi pénzt félretenni, csak úgy 50-100 ezret, az meg kb. sosem lenne elég önerőre. De így, hogy itt lakunk, havi 200-250 ezret is félre tudunk lakni, mert a szüleim nagyon rendesek, és még a rezsit is fizetik. Én eddig mindig családi házban laktam, nem tudnám megszokni a társasházat, ahol hallom a szomszédot. Itt csendes és nyugodt a környék, aludni is nagyon jól lehet, nincs semmi zaj. A lakásunkban is van minden, két szoba, egy nappali-konyha-étkező, egy fürdőszoba, terasz. Bőven elférünk, én nem akarnék egy kis belvárosi lakásban szorongani.

2021. ápr. 4. 10:25
1 2 3 4 5 6 7
 31/63 anonim válasza:
56%
ugyanugy voltam tudod ki akar anyosekkal lakni figyelnek elvarnak beleszolnak pl kuka funyiras en leleptem. koltozzeteek el
2021. ápr. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/63 anonim ***** válasza:
53%
Hát 28, megszerette a nejed vagy nem, en nem tudnék ugy élni hogy nem egy közös életre gyűjtünk. Hacsak nem lenne külön is lakásom.
2021. ápr. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/63 anonim ***** válasza:
86%
Sokban függ attól, hogy valójában milyen a párod és a szüleid kapcsolata. Én laktam 5 évig a párommal és az anyjával amiből nem kérek többet bármilyenek is a körülmények de a párom azt mondta, hogy neki nem lenne probléma az én szüleimmel élni. Persze ez is csak gyakorlatban derül ki. Ha a párod jól kijön a szüleiddel és ők tényleg hagynak élni titeket akkor tiszta hülyeség lenne csak azért elköltözni, hogy közelebb legyen neki a munkahely.
2021. ápr. 4. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/63 A kérdező kommentje:
Tulajdonképpen olyan mint egy ikerház, csak nem annyira szimetrikus, de teljesen el van szeparálva a két lakás, csak egy oldalon közös a fal. Egyébként nő vagyok, ha ez olyan fontos.
2021. ápr. 4. 11:46
 35/63 anonim ***** válasza:
83%
Én azt tapasztalom a környezetemben, hogy bármennyire jót akarnak a szülők azzal, hogy a saját ingatlanjukban biztosítanak külön lakrészt, emeletet stb. a gyerekeiknek, a gyerek (és/vagy házastársa) ezt valahogy nem találja vonzónak, nem veszi igénybe, illetve pár év alatt olyan feszültségek jönnek létre, amelyek az eredeti jóindulatú hozzáállás naivitását igazolják.
2021. ápr. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/63 anonim ***** válasza:
67%

Én meg tudom érteni a párodat is. Valószínűleg vendégként érzi magát és szorong a szüleidtől, ezért szeretne elmenni. Kössetek kompromisszumot. Keressetek olyan lakást, ami a te munkahelyedhez és az övéhez is közel van. Ez a mondatod nem igazán tetszett:"Nekem most 2 buszmegállónyira van a munkahelyem, szóval ha elköltöznénk, az meg nekem lenne rossz."

Jelenleg pedig a párodnak rossz, mivel az anyósáékkal lakik, messze jár dolgozni stb.

2021. ápr. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/63 anonim ***** válasza:
51%
Lekötelezve érzi magát, ami neki ciki, férfiatlan. Az én férjemnek is ez volt az egyik baja, pedig mi egy órányira laktunk tőlük, csak nem mi teremtettük meg közösen, vagy pláne ő, mint hős családfenntartó, hanem ajándékba kaptam. Engem nem zavart persze, egyrészt mert az én szüleim, másrészt mert én úgy voltam szocializálva, hogy örüljek annak, amit kapok. De ő meg úgy, hogy az akkor nem az övé, mert nem küzdött érte és viszonozni illik, amit nem tud. És őt a szülei nem támogatták, úgyhogy valahol versenynek, sértésnek is érezte. Ha hasonló a szitu és nektek még a rezsit is fizetik meg néha füvet is nyírják... Szóval érted. Persze hogy így kényelmes neked, és persze, hogy költözni nem logikus "pénzkidobás", de ez nem az észérvekről szól, hanem az ő érzelmeiről, hogy ebben a státuszban nem tud önálló felnőtt párként tekinteni rátok és magára felnőtt férfiként, hanem kitartottként csorbul az önérzete, értéktelennek érzi magát, aki sosem éri utol a szüleidet és tud neked megfelelni (hiába van ez csak a fejében). Választanod kell a párod/szerelmed meg szüleid/kényelmed között. Üljetek el őszintén megbeszélni ki miből tudna engedni. Ha a párodat választod, valami kompromisszumot muszáj találni, ami pl. egyenlő távolságra van a munkahelyektől és közösen választjátok ki. Szülők meg adják ki azt a lakrészt, aztán abból támogathatnak, azzal, hogy majd visszafizetitek. Ha szétmentek, biztos még mindig visszaköltözhetsz. :)
2021. ápr. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/63 Savlekotő ***** válasza:
59%
Csak azt nézed neked mi jó,neked mi kényelmes,ki lehet bírni persze, jo napozgatást a pasi meg keres olyat aki őt is nézi valamibe.
2021. ápr. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/63 anonim ***** válasza:
32%
Örülj neki, hogy még házasság előtt kiderült, hogy mennyire másképp gondolkodtok. Hagyd menni (élni), te meg maradj anyuciékkal.
2021. ápr. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/63 anonim ***** válasza:
38%

Azért fasza h elvárod anyuci meg apuci meg anyósék adjanak pár millát majd...


Párod utazzon egy csomót te meg mint az előkelők

2021. ápr. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!