Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom költözni akar, én itt...

A párom költözni akar, én itt maradni. Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés
Jelenleg a szüleim kétgenerációs házában lakunk ketten a párommal, egy külön bejáratú lakrészben. A szüleim, mikor felújították a házukat, éppen azért építették még hozzá ezt a részt, hogy majd ne kelljen drága albérletet fizetnem, hanem majd itt tudjak lakni. A Belvárostól kb. 40 percnyi autóútra lakunk. A párom viszont nem akar itt maradni, mert szerinte nem egészséges az, hogy ilyen közel vagyunk a szüleimhez, és egy portán élünk velük. Pedig rendesek, nem szólnak bele az életünkbe. Persze vannak bizonyos szabályok, hogy mikor ki nyírja a füvet, ki tolja ki a kukát, dehát ezeket akkor is kellene csinálni, ha egyedül élnénk. A párom 45 percet utazik a munkahelyére irányonként, autóval. Ő ezért is szeretne beljebb költözni, hogy ne legyen olyan hoszzú az út, de szerintem ennyit simán el lehet viselni, én is kibírnám. Nekem most 2 buszmegállónyira van a munkahelyem, szóval ha elköltöznénk, az meg nekem lenne rossz. Természetesen egyszer én is el szeretnék költözni, csak még nem most. Akkor már inkább saját házba. Nekem az a célom, hogy itt lakunk még pár évig, és közben spórolnánk önerőre, és az én és az ő szülei is tudnának beleadni pár milliót, majd pár év múlva vennénk egy házat, és a vételár felét hitelből finanszíroznánk. Szerintem, ha albérletbe mennénk, az csak ablakon kidobott pénz lenne, és hónap végén nem tudnánk annyi pénzt félretenni, csak úgy 50-100 ezret, az meg kb. sosem lenne elég önerőre. De így, hogy itt lakunk, havi 200-250 ezret is félre tudunk lakni, mert a szüleim nagyon rendesek, és még a rezsit is fizetik. Én eddig mindig családi házban laktam, nem tudnám megszokni a társasházat, ahol hallom a szomszédot. Itt csendes és nyugodt a környék, aludni is nagyon jól lehet, nincs semmi zaj. A lakásunkban is van minden, két szoba, egy nappali-konyha-étkező, egy fürdőszoba, terasz. Bőven elférünk, én nem akarnék egy kis belvárosi lakásban szorongani.

2021. ápr. 4. 10:25
1 2 3 4 5 6 7
 51/63 anonim ***** válasza:
80%

Röviden: a téma hétről hétre előjön itt különböző felállásokban:

Vannak, akik elégedettek azzal, ha úgymond készen kapják a dolgokat (lakhatás stb.) meg vannak, akik ebben a szituban nem érzik jól magukat. Nyilván vannak árnyaló tényezők, hogy kitől kapták, azokkal milyen a kapcsolatuk és milyen alternatíváik lennének. De az alapfelállás ez.


Na most egy párkapcsolatban ebben nem tudnak megegyezni,akkor az onnantól halott ügy, az egyik fél rosszul fogja érezni magát.

2021. ápr. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/63 anonim ***** válasza:
35%

Nálunk is az van hogy itthon lakunk teljesen külön részben.

A férjem néha pampog, hogy jaj jobb lenne a lakás, mert itt foglalkozni kell a kerttel és a házzal stb. Mire közöltem vele, oké de most szinte semmit nem kell fizetnie anyámnak, cserébe ha elromlik valami a ház körül meg kéri szerelje meg, néha ő is kiviszi a kukát és segít a kertben, ha mi már kevesek vagyunk hozzá(de többnyire a kertnél már nincs szükség rá). Viszont a lakásban a szomszédot hallanánk(itt messze vannak és csönd van), mindig lenne valami probléma xy-al, az utca zaja is közvetlen közelben volna(hisz város közepe lenne), csak egy teraszunk lenne kert helyett és sokkal többet kéne belerakni mint most. Itt beszállunk a rezsibe és magunknak veszünk mindent mégis olcsóbban jövünk ki mint egy lakással és sokszor hamarabb érek be, mint a városban élő kollégáim , mert városban a-ból b-be eljutni ugyanannyi idő, mint innen a kertvárosból a belvárosba jutni:D

Hisztizhet de én nem költözöm, mert teljesen külön élünk és anyám sose jön át hozzánk, nem is zavar meg minket, ha kell is valami telefonál előtte, hogy le tudunk-e jönni de azt sem követeli.

Férjed mint minden férfi nem érzi így magát elég önállónak és azt hiszi az amerikai modellt kell követni és egyből elköltözni, mert az a felnőtt dolog, pedig régen is bevett szokás volt együtt élni(már csak a szegénység miatt is) és megértem, hogy autóval 45 perc az elég sok neki,de ha félretudtok tenni egy saját házra és benne van a jövőképben a költözés akkor nem értem mi a baja, hisz nem akarsz te sem ott maradni...

2021. ápr. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/63 anonim ***** válasza:
64%

Az tök szép és jó hogy relatíve már most van egy saját házatok ami szinte null költséges.


De ez kiba$zott önző dolog h " hát akkor nekem lenne messze a munkahely"



Ellentmondasz saját magadnak... Azt írtad hát pedig te kibírnád.


Javaslom keress ott munkát amerre párod is van vagy menj jó nagy kerülővel ami 45 perc... Garantálom baj lesz neked is aztán majd azon hisztizel.



Jobb lenne ha elválnának az útjaitok mert egyébként rohandt önző vagy.


Lesed a milliókat apuci mikor adja oda. Anyóséknek meg miért is lenne ez kötelező?


Te keresel többet vagy a párod?

2021. ápr. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/63 anonim ***** válasza:
11%

Tökmindegy, ki vagy, én ezt nem tűrném el.


Ha nem jönnél, mert kényelmesebb anyádéknál héderelni, meg 2 perc alatt beérni a melóhelyedre, oké. Akkor tedd azt, egyedül.


Az meg jó gyökérség, hogy jaj, csak napi minimum 1,5 óra a munkahelye (csúcsidőben simán van az 2-2,5 is), "simán kibírnám", de két mondattal odébb már azon vergődsz, hogy deszr lenne neked, ha messzebb élnétek.

2021. ápr. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/63 anonim ***** válasza:
34%

50!


Mondjuk olyan jogaik, hogy együtt bérlik a lakást, ergo se a kérdező nem baxhatja ki a párját egyik napról a másikra, se a pasi őt, ellenben jelenleg ezt a királylány simán megteheti.


Az pedig, hogy nem örökre szól, az a te véleményed, a történetből ugyanis egyértelműen kiderül, hogy a no a büdös életben nem óhajt onnan elköltözni, csak eteti ezzel a pasiját.

2021. ápr. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/63 anonim ***** válasza:
15%

És képes vagy lepontozni mindenkit, aki neked nem tetsző választ ad.

Szerencsétlen pasas :(

2021. ápr. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/63 anonim ***** válasza:
50%

“ Mondjuk olyan jogaik, hogy együtt bérlik a lakást, ergo se a kérdező nem baxhatja ki a párját egyik napról a másikra, se a pasi őt, ellenben jelenleg ezt a királylány simán megteheti.”



Ennyire okos vagy vagy csak megjatszod?

Tok mindegy ha kozos alberletuk van, vazoljuk csak fel, mindketten felesben adnak 80-80 ezret a lakhatasert.

Majd osszevesznek es szakitanak, na bumm.

Mi tortenik? A kerdezo hazakoltozik (ahol ezerszer jobb korulmenyek kozott el), mig a csavo mehet a levesbe, vagy fizeti az alberlet duplajat.

Szerintem a kerdezonek van igaza, hiszen leirta vilagosan, hogy a szulei semmibe nem szolnak bele, nincs rossz kapcsolat, se semmi.

Arra meg nincs garancia, hogy ha elkoltoznenek, akkor talalnanak a munkahelyuktol egyenlo tavolsagban levo, megfelelo lakast.


Keedezo, en a helyedben megmondanam a parodnak, hogy orommel elkoltozol vele, ha o kizarolagosan fizeti az alberletet, es minden mast a lakassal kapcsolatban, ami most adott.

Akkor legyen ennyire nagy szaja az “uriembernek”.

2021. ápr. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/63 anonim ***** válasza:
89%
Itt döntenetek kell. Valamelyikőtöknek kompromisszumot kell kötni. Vagy neked, és mentek, vagy neki, és maradtok. Vagy szakítotok. Több lehetőségetek nincs.
2021. ápr. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/63 anonim ***** válasza:
80%

Van kb 50 hsz, amelyik azt mondja, hogy menjetek albérletbe.. Mégis miért? A 45p számomra tényleg sok lenne, de volt olyan kérdés, amely pont erről szólt, azalatt sokan 1-2 órákat is írtak (lehet bkv-val, de lényegtelen).


Senki nem gondol a jövőre? Azért a spórolásnak is van ára, az pedig az, hogy minimális költséggel laktok egy szép helyen, és néha kiviszitek a kukát, cserébe sokkal jobb a lakás/ház, mint egy társasháznak, ahol pedig az ugató kutyát-beszólogató szomszédot kell hallgatni. Itt csak a szülőket, ha kell egyáltalán.

Nyugodtan lepontozhatnak azok, akik azonnal elmennének, de semmi értelme nem lenne. Ha meg még gyereket is akartok, akkor azt majd albérletben? Nem jobb, ha támogatást is kaptok az egyik fél szüleitől?


Ahogy írta, külön vannak a szülőktől. Ha társasházban laknának, mellette egy másik lakásban a szülők, az jobb lenne? Ugyanaz a helyzet, annyi különbséggel, hogy itt normális viszonyok vannak, és még a hobbijának is élhet: pl. napozhat. Sok sikert egy társasházban ezt megvalósítani.

Se nem anyagilag, se nem logikailag nem lenne értelme elköltözni.


Egyedül a 45p lehet az indok, de ha elköltöznek, a másik félnek lesz rossz. Tehát ugyanott vannak időben, annyi különbséggel, hogy nem kell lenyírni a füvet, cserébe közösköltségből fedezik ezeket, meg a kukát sem kell kivinni. Na bumm.


Inkább örüljetek, és használjátok ki, hogy a szerencsésebbek közé tartoztok, és nem kell albérletet fizetni, és normális megtakarítást tudtok félretenni egy lakásra. 1 év alatt összejön 2-3M megtakarítás, simán vehettek majd saját házat 50millióért, hitelre, meg 1-2 segítséggel, teljesen jó gondolat, minthogy a mostani megtakarításból havi szinten kidobni 1-200ezret...

2021. ápr. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/63 anonim ***** válasza:
85%
60. válaszoló leszek egy provokálós kérdésnél, amit ne nagyon hiszek el, mivel szokásos: belenget egy megosztó témát, aztán eltűnik, a válaszolók meg marják egymást és vitáznak azon, hogy férfi vagy nő. Nő vagyok és femináciztak itt már le, ennek ellenére eléggé durva, hogy automatikusan férfinak hiszik a válaszolót jó páran....és ha férfi akkor gázabb így élni, mintha nő lenne??? Wtf. Van azért férfigyűlölet is ezen az oldalon rendesen.
2021. ápr. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!