Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom költözni akar, én itt...

A párom költözni akar, én itt maradni. Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés
Jelenleg a szüleim kétgenerációs házában lakunk ketten a párommal, egy külön bejáratú lakrészben. A szüleim, mikor felújították a házukat, éppen azért építették még hozzá ezt a részt, hogy majd ne kelljen drága albérletet fizetnem, hanem majd itt tudjak lakni. A Belvárostól kb. 40 percnyi autóútra lakunk. A párom viszont nem akar itt maradni, mert szerinte nem egészséges az, hogy ilyen közel vagyunk a szüleimhez, és egy portán élünk velük. Pedig rendesek, nem szólnak bele az életünkbe. Persze vannak bizonyos szabályok, hogy mikor ki nyírja a füvet, ki tolja ki a kukát, dehát ezeket akkor is kellene csinálni, ha egyedül élnénk. A párom 45 percet utazik a munkahelyére irányonként, autóval. Ő ezért is szeretne beljebb költözni, hogy ne legyen olyan hoszzú az út, de szerintem ennyit simán el lehet viselni, én is kibírnám. Nekem most 2 buszmegállónyira van a munkahelyem, szóval ha elköltöznénk, az meg nekem lenne rossz. Természetesen egyszer én is el szeretnék költözni, csak még nem most. Akkor már inkább saját házba. Nekem az a célom, hogy itt lakunk még pár évig, és közben spórolnánk önerőre, és az én és az ő szülei is tudnának beleadni pár milliót, majd pár év múlva vennénk egy házat, és a vételár felét hitelből finanszíroznánk. Szerintem, ha albérletbe mennénk, az csak ablakon kidobott pénz lenne, és hónap végén nem tudnánk annyi pénzt félretenni, csak úgy 50-100 ezret, az meg kb. sosem lenne elég önerőre. De így, hogy itt lakunk, havi 200-250 ezret is félre tudunk lakni, mert a szüleim nagyon rendesek, és még a rezsit is fizetik. Én eddig mindig családi házban laktam, nem tudnám megszokni a társasházat, ahol hallom a szomszédot. Itt csendes és nyugodt a környék, aludni is nagyon jól lehet, nincs semmi zaj. A lakásunkban is van minden, két szoba, egy nappali-konyha-étkező, egy fürdőszoba, terasz. Bőven elférünk, én nem akarnék egy kis belvárosi lakásban szorongani.

2021. ápr. 4. 10:25
1 2 3 4 5 6 7
 41/63 Savlekotő ***** válasza:
30%
Szerintem a csávó is csak atm-nek kéne neki annyira telibe sz rja a másikat,gazdag elkényeztetett hercegnő akinek mindenki gazsulál ..
2021. ápr. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/63 anonim ***** válasza:
51%
A világ hülyéje, aki ilyen esetben elköltözne... Külön lakrészben laktok, magyarul nem a szülőkkel, velük tulajdonképpen akkor találkoztok amikor akartok. Normális körülmények között éltek, ami piaci áron több százezer forint. Nem kell lakbért és rezsit fizetnetek, ami óriási segítség. Alkalmazkodni és együttműködni (gondolok fűnyírásra és hasonlók) mindenhol kell, ha az ember ne egyedül él pl. egy társasházban is. A napi 2x45 perc utazás szerintem semmi, bőven jó. Tudtok félretenni is. Én biztosan nem mennék onnan sehova.
2021. ápr. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/63 anonim ***** válasza:
42%

A Kérdező felé negatív kritikával élőknek nyilván nem adatott meg olyan szülői háttér, hogy a felnőtt gyereküknek gondoskodtak volna szeparált lakhatásáról és mind emellett még anyagilag is segítik a távlati terveiben.

Így aztán vágható a levegőben a tömény irigység, ami a lepusztult, kelkáposzta szagú albérletekből árad a Kérdező felé!

Fel nem foghatom, hogy a párjának - egy férfinek - miért olyan "emberfeletti" feladat napi 2x 3/4 órát utazni a munkahelyére, oda és vissza? Mások ennél sokkal többet utaznak, még városon belül is.

Ja és hogy havi 250ezerért, ami a zsebükben marad, minden második alkalommal nekik kell kitenni a kukát, vagy lenyírni a füvet, hát tényleg egy tragédia!

2021. ápr. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/63 anonim ***** válasza:
63%

43!


Mondjuknaz az alapvető problema, hogy a "lepusztult, kelkáposzta szagú albérletek" eseten mindkettejüknek azonos jogaik vannak, míg a szülők haza eseten a kérdező párjának nulla joga van. Ha holnap összevesznek, a férfi ott marad lakhatás nélkül. Amúgy ketszer 45 perc utazás se a legjobb munka előtt és után

2021. ápr. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/63 omba ***** válasza:
45%

"Természetesen egyszer én is el szeretnék költözni, csak még nem most."


Azt ugye ne is kérdezzem, mikor?

Ha gyereketek lesz, akkor meg főleg nem.


Mi messze laktunk anyósétól és én (f9 lakásomban, de mégis képesek voltak folyton beleszólni a lányuk életében. A mi kettőnk döntését is megvétózhatta az anyja, de néha még a húga is.

Remélem nálatok nem ez helyzet, de a párod helyében én lassan lelépnék.

2021. ápr. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/63 anonim ***** válasza:
49%
Nem igazán értem az itteni sok gyűlölködő hsz-t. Teljesen logikátlan lenne még teszem azt kb 10 évig albérletet fizetni, hogy végre az önerőre összejöjjön a pénz, aztán meg igyis-úgyis költözés lenne a vége. Ha ezt nem birja ki a kapcsolatotok akkor annak egyáltalán nincs jövője amúgy sem, ha albérletbe mentek csak sokkal nehezebb lesz, komoly, valódi problémákkal. Én biztos nem hallgatnék az itteni sok irigykedőre, mondjuk nekem sincs sok közöm a ti életekhez, csináljátok úgy ahogy akarjátok.
2021. ápr. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/63 anonim ***** válasza:
46%

Lehet le leszek pontozva, de eléggé "királykisasszony" helyzetnek tűnik az egész.


Kezdjük ott, hogy a világon nem csak a pénz és a gyűjtögetés létezik. Van az a kényelem LELKI értelemben, ami felülírja a spórolást és gyűjtögetést. Persze szép ez a "pár évig gyűjtögetünk" dolog csak aztán azt veszi észre az ember, hogy elrepültek az évek, elment a fiatalsága és mégsem tart sehol úgy, hogy mellette az egész élete lemondásokból és kompromisszumokból áll.


És valljuk be itt elég nagy kompromisszumok vannak az egyik fél részéről a másik fél kényelméért.


Nyilván a kérdezőnek könnyű, ott vannak a szülei, ingyen van a kecó, közel van a munkahely, és még napozgatni is van ideje.


A párja 1,5 órás utazását letudja azzal, hogy "ezt én is bevállalnám" mégsem teszi. Az albérletről elmondja hogy nem érezné magát otthon, de azt nem érti meg, hogy fordított esetben a párja is maximum vendégnek érezheti magát a szülői házban.


És szó nincs róla, hogy "irigykednék" mert milyen ku..rva jó nekik. Mert láthatóan nem jó nekik, hiszen így csak szenvednek mert az a konfliktus nem fog csak úgy megoldódni. ÉS valahol mindkét felet meg lehet érteni, csak akkor keressenek olyan párt akikkel tudnak egy irányba gondolkozni.

2021. ápr. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/63 anonim ***** válasza:
22%

Sok hibbant bebukta. A kérdező nő...

Pedig de írták volna , hogy anyuci pici fia...

2021. ápr. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/63 anonim ***** válasza:
64%

Attól, hogy külön lakrész, attól még közös a ház, napi szinten találkoznak, beszélnek, meg kell osztani a ház körüli munkákat, stb., tehát egy közösségben élnek. Ennek lehetnek előnyei, meg hátrányai, nyilván az adott családtól függ, hogy melyik érvényesül jobban.

A 45 perc autóút szerintem borzalmasan sok, napi másfél órát elcseszni csak arra, hogy elmenjen dolgozni meg visszajöjjön, nem is értem, hogy szerinted ez hogy van rendben... Persze könnyen beszélsz, felszállsz a buszra és 2 perc múlva a helyeden vagy, úgy könnyű.

Persze a párod ne akarjon ezért költözni, mert hát mi az a 45 perc, de ha neked kellene többet buszoznod, akkor az már probléma lenne.

Az tény és való, hogy az albérlet kidobott pénz, főleg, ha van hol lakni.

De...

Nem értem a logikádat. Ha együtt éltek, akkor gondolom már pár éve együtt vagytok. Nem fizettek bele semmit a közösbe (amit egyébként meglehetősen pofátlanságnak tartok.) Mind a kettőtöknek van munkahelye, tehát elég sokat tudtok félretenni, ugye.

Ennek ellenére te úgy tervezed, hogy 5-6-7 év múlva lesz pár milliótok, lehúzzátok még a szüleidet is pár millióval, és arra is még pluszban hitelt vesztek fel... mégis mekkora házban képzelted el a jövőtöket? 30-40-50 milliós villában, fél falunyi telekkel, medencével, gyümölcsöskerttel, 3 szintes házzal?

Igazából teljesen mindegy, hogy nő vagy vagy férfi, bár ha férfi, akkor annak elég nőies, ha a napozás meg a szép házikó a fő szempont... De szerintem te egy borzalmasan számító, önző, anyagias, lusta, gerinctelen, gusztustalan ember vagy, aki bárkit és bármit kihasználna, csak hogy könnyebb legyen a dolgod és megkapj mindent.

A szüleid fullos házában lakhatsz a pároddal együtt, havonta 250 ezret tesztek félre, meg gondolom el is költötök magatokra ugyanennyit, és annyi nincs benned cseszd meg, hogy beszállj valamennyivel a közös költségbe, sőt, még a jövőbeni házatokra is milliókat fogsz kérni a szüleidtől... mocskos mód gusztustalan ember vagy, ne haragudj. A párod helyében ott hagynám a házat is, meg téged is... gondolom őt is csak a pénze miatt tartod... te hányadék...

2021. ápr. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/63 anonim ***** válasza:
28%

#44

Tévedés!


"... a "lepusztult, kelkáposzta szagú albérletek" eseten mindkettejüknek azonos jogaik vannak,..."


Milyen jogaik vannak?

Semmilyen jogaik nincsenek egyiküknek sem és ez milyen fasza dolog tényleg!

Fogd fel, NEM ÖRÖKRE szól a lakhatásuk a szülőknél, hanem kaptak egy roppant méltányos és kényelmes lehetőséget a komoly spórolásra.

És micsoda áldozat ezt elfogadni, egyesek szerin szívességet tesznek a szülőknek, hogy élnek vele! Tényleg az ész megáll

2021. ápr. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!