Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért sértődött meg a férjem...

Miért sértődött meg a férjem lánya? Őt nem vittem magammal kirándulni.

Figyelt kérdés

Pár hónappal ezelött kijelentette hogy láthatáskor az apjával akar lenni csak. Elötte programoztunk négyesben is. Van egy 6 éves féltestvére.

Most hétvégén is láthatás volt. Én mivel jó idő volt elmentem a kicsivel kirándulni,jól éreztük magunkat. Lényeg a lényeg hogy a nagylány megsértödött mert ő nem jöhetett. Ő kérte hogy hadd lehessen csak az apjával,gondoltam hogy a kicsi ne lógjon rajtuk mi nem is leszünk itthon. Addig nem volt ezzel baja míg rossz idő volt és kb itthon ültünk a testvérével míg ő és az apja videójátékoztak vagy épp csavarogtak vhol pl férjem haverjainál ahol vannak vele egykorú gyerekek.

Most hogy mi is ki tudunk mozdulni nem tetszik neki vagy nem tudom.

Minenesetre a férjem kapott egy üzenetet a volt feleségétől hogy milyen dolog ez hogy a nagylányt kihagyjuk mindenből. A férjem velem kezdett vitázni hogy megkérdezhettem volna tőlük akarnak e velünk jönni. Mondtam neki mi a tervünk-van a közelünkbe egy tó és játszótér oda kirándultunk,vittem enni innivalót egész nap ott voltunk.

A nagylány 12 éves.

Hogy kezeljem ezt a helyzetet legközelebb? A nagylány még mindig csak az apjával szeretne lenni láthatáskor.


2021. máj. 5. 06:35
1 2 3 4 5 6
 31/55 anonim ***** válasza:
83%
Mondom, irigy és féltékeny a kicsire. Lesznek még gondok itt a naggyal...
2021. máj. 5. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/55 anonim ***** válasza:
35%
Végre jó idő van, valószínűleg ő is menne kirándulni a videójáték helyett. Nem az bántotta hogy veletek nem mehet, hanem, hogy az apja nem tud jobb programot szervezni. Csak ezt nem tudja ennyi idősen megfelelően kommunikálni. Nem a te hibád kérdező. Az apja meg az anyukája leülhetnének átbeszélni mi szórakoztatja a gyereket, ti is ha kitaláltok valamit megkérdezheted őket, hogy biztos nem jöttök? Esetleg ha extra programot tervezel előtte mondhatnád a férjednek, hogy ő is találjon ki a lánynak valami extrát. Pl ti elmentek a tóhoz, ők meg állatkertbe. Akkor nem érzi azt, hogy mások kirándulnak ő meg csak otthon ült.
2021. máj. 5. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/55 anonim ***** válasza:
85%

27-es, azért nem egy hároméves kis ösztönlényről beszélünk, aki kakaós kalácsért nyafog, aztán ha odateszed eléje, akkor közli, hogy nem kéri. :-)

Mit gondolsz, ha így viselkedne ez a lány az osztálytársaival, azok hogyan reagálnák le? Nagy valószínűséggel kiközösítenék, és közutálatnak örvendene. És ők még sokkal keményebben a szemébe mondanák azt, amit én korábban említettem.

2021. máj. 5. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/55 anonim ***** válasza:
83%
32-es, egy 12 éves kiskamaszról beszélsz, nem egy csecsemőről. Ki tudja nyitni a száját és megmondani, hogy apa figyelj, mi is menjünk inkább xy helyre, ne itthon üljünk a tv vagy játékkonzol előtt.
2021. máj. 5. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/55 anonim ***** válasza:
38%

Azt is elképzelhetőnek tartom, hogy a 12 évesnek ez így tökéletesen jó hétvége volt, majd hazament, anyja megkérdezte mi hogy volt, ő meg elmondta, apjával kettesben töltötték a napot. Abszolút jóhiszeműen gondolkozva ezen a ponton elbeszéltek egymás mellett, anyuka vérszemet kapott (megkülönböztették szegény leánykát), a lány meg nem tette helyre a félreértést.

Jó volna ha leülnétek nyugodtan(!) megbeszélni az egészet, mert ez a helyzet csúnyán el tud mérgesedni, pedig most csak egy szálka a köröm alatt.

2021. máj. 5. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/55 anonim ***** válasza:
86%
Azért a 12 évest sem kell félteni, nem szent azért mert gyerek. Ráadásul már eleg nagy ahhoz, hogy felfogja a dolgokat. Ugyanolyan szarkeverő mint a felnőttek sokszor, nem kell mentegetni amiért gyerek. Elhiszem, hogy sok anyaszaurusznak sérti a lelkét, de baromi gusztustalanok tudnak lenni a gyerekek. Ez tény. Nem a kérdező a hibás.
2021. máj. 5. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/55 anonim ***** válasza:
86%
36-os pontosan. Kenterbe tudják verni a felnőtteket, főleg ha elvált szülők gyereke. Akkor még harag és düh is van benne.
2021. máj. 5. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/55 anonim ***** válasza:
89%

32: "Nem az bántotta hogy veletek nem mehet, hanem, hogy az apja nem tud jobb programot szervezni."


És az apjával ezt nem tudja megbeszélni?

Egyáltalán: ha kirándulni akarnak, biztos jó ötlet négyesben menniük? Egy hatévesnek más a teherbírása és más az érdeklődése mint egy 12 évesnek. Ha egész nap egy tó partján vannak és játszótéren játszhatnak, ez egy hatévesnek kiváló program, de szerintem a 12 éves hamar elunta volna magát. Akkor meg azért szapulta volna a kérdezőt...

2021. máj. 5. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/55 Andizsuzsi ***** válasza:
90%

"a férjem kapott egy üzenetet a volt feleségétől"


Azért ha a gyerek sértődött volna meg, azt észrevette volna apuka szerintem.

2021. máj. 5. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/55 anonim ***** válasza:
87%

"Az apja meg az anyukája leülhetnének átbeszélni mi szórakoztatja a gyereket, ti is ha kitaláltok valamit megkérdezheted őket, hogy biztos nem jöttök? Esetleg ha extra programot tervezel előtte mondhatnád a férjednek, hogy ő is találjon ki a lánynak valami extrát."

Már bocsánat, de úgy csináltak, komolyan, mintha a Kérdező feladata lenne az, hogy vigyázzon arra a gyerekre meg programokat szervezzen neki. Egyszer ezt mondja, azt be is tartja a Kérdező, máskor meg már mást. Ezt senki nem tudja nyomon követni, ha a gyerek ahelyett, hogy kinyitná a száját, inkább meggondolatlanságokat beszél az anyjának. Miért kérdezné meg, hogy biztos nem jönnek-e, mikor a kislány előtte tisztán elmondta, hogy csak az apjával akar lenni?

2021. máj. 5. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!