Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért sértődött meg a férjem...

Miért sértődött meg a férjem lánya? Őt nem vittem magammal kirándulni.

Figyelt kérdés

Pár hónappal ezelött kijelentette hogy láthatáskor az apjával akar lenni csak. Elötte programoztunk négyesben is. Van egy 6 éves féltestvére.

Most hétvégén is láthatás volt. Én mivel jó idő volt elmentem a kicsivel kirándulni,jól éreztük magunkat. Lényeg a lényeg hogy a nagylány megsértödött mert ő nem jöhetett. Ő kérte hogy hadd lehessen csak az apjával,gondoltam hogy a kicsi ne lógjon rajtuk mi nem is leszünk itthon. Addig nem volt ezzel baja míg rossz idő volt és kb itthon ültünk a testvérével míg ő és az apja videójátékoztak vagy épp csavarogtak vhol pl férjem haverjainál ahol vannak vele egykorú gyerekek.

Most hogy mi is ki tudunk mozdulni nem tetszik neki vagy nem tudom.

Minenesetre a férjem kapott egy üzenetet a volt feleségétől hogy milyen dolog ez hogy a nagylányt kihagyjuk mindenből. A férjem velem kezdett vitázni hogy megkérdezhettem volna tőlük akarnak e velünk jönni. Mondtam neki mi a tervünk-van a közelünkbe egy tó és játszótér oda kirándultunk,vittem enni innivalót egész nap ott voltunk.

A nagylány 12 éves.

Hogy kezeljem ezt a helyzetet legközelebb? A nagylány még mindig csak az apjával szeretne lenni láthatáskor.


2021. máj. 5. 06:35
1 2 3 4 5 6
 21/55 anonim ***** válasza:
56%
Juj azért ezt ne, Goldmund. Nem ismerjük a lányt, de biztos neki is vannak sérelmei. És még csak 12 éves, akinek elváltak a szülei és (az apjának biztosan) új családjuk van. Plusz a kérdezőnek van egy gyereke is a férfitől. Ezt a felnőtteknek kell okosan kezelni, nem pedig a gyereket belevonni. Apám nem kezelte jól az előző házasságból származó gyereke és anyám kapcsolatát, egy életre megutálták egymást és egy normális karácsonyt nem lehet tartani. Ezt a felnőtteknek kell megoldaniuk egymással, nem egy gyerekkel hadakozni. Ettől még a kérdező szerintem sem hibázott, ezt már feljebb kifejtettem.
2021. máj. 5. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/55 anonim ***** válasza:
83%
a lány kifejezetten kérte hogy KETTESBEN lehessen az apjával. te jófejségből még a házban se voltál. erre a kiscsaj hisztizik. neki kéne eldöntenie mit akar. ha erőszakkal elrángattad volna akkor az lett volna a baja
2021. máj. 5. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/55 anonim ***** válasza:
38%

18


Azé hátrébb az agarakkal. Amikor összejött a kérdező a párjával, tudta hogy van gyereke. Az a lány kicsit hamarabb ott volt már, mint a kérdező meg a közös. Nem kell a plusz feszkó, mert az egész családnak ártanak vele. Ezt a felnőtteknek kell megoldani és nem egy 12 éves lánnyal veszekedni meg hazugnak beállítani. A kérdezőnek amúgy igaza van a kérdésben.

2021. máj. 5. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/55 anonim ***** válasza:
89%
21-es, attól hogy még 12 éves, nem kell félteni, védeni mint a hímes tojást. A mai tizenévesek még "aljasabbak" mint mi voltunk. Hidd el, ahhoz elég okos hogy ha hisztit generál akkor a két barom szülője ugrik neki mint a pincsikutya. Igenis meg lehet neki mondani, hogy ha akarsz valamit, nyisd ki a szád, mert néma gyereknek anyja sem érti a szavát. Ha meg csak az apjával akar lenni, akkor nem kell utána a szart kavarni, hogy őt kihagyják.
2021. máj. 5. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/55 anonim ***** válasza:
85%
#20, lehet, hogy nem idegen, de attól még nem a Kérdező kötelessége őt szórakoztatni. Mint láthatod, meg tette, amit a kislány kért tőle, de ez se jó, mert akkor már másba kell beleszólni. Ez nem így megy gyerekek. Ha most nem tanulja meg hogyan kell normálisan viselkedni, akkor szerintetek később megfogja? Az ilyen gyerekekből lesznek az olyan felnőttek, akiket a hátatok közepére se kívántok az arrogáns stílusukkal.
2021. máj. 5. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/55 anonim ***** válasza:
85%
A 12 éves már elég idős ahhoz, hogy felfogja mit csinál és tudja mit miért csinál. Ezt szarkeverésnek hívják.
2021. máj. 5. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/55 anonim ***** válasza:
28%

Komoly, hogy egy 12 éves gyereket hibáztat itt mindenki... Persze nem viselkedik éretten, és racionálisan, megfontoltan, de ez elvárható egy 12 évestől? Sokszor 3x ennyi éves, meglett emberek sem képesek erre.

A mozaikcsalád egy működésképtelen koncepció pont az ilyen esetek miatt, mindenkiben tüske van és a legapróbb konfliktusnál is még jobban sérül mindenki. A megoldást nem tudom, nyilván bele sem kell menni ilyen szituációba. Viszont ha már vki belemegy, sokszor nem marad más, mint a tűrés, minden szereplőnél. A különbség csak annyi, hogy a szülők választhatnak, a gyerekek viszont mindig passzív szereplői ennek, akik csak bele vannak rángatva. A felelősség és a nagyobb tűrési korlát így szükségszerűen mindig a szülőnél van és nem a gyereknél, pláne ha az egy kiskamasz, aki akkor is ilyen lenne, ha a szülei meg együtt lennének.

2021. máj. 5. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/55 anonim ***** válasza:
84%
Miért, ki a hibás szerinted? A kérdező? Ő megpróbált vele barátkozni, a kedvében járni, ami így is elég dicséretes, mert genetikailag semmi köze a gyerekhez, én ennyit se foglalkoznék vele... Itt az apuka a hibás, a gyerek anyja, és a gyerek is.
2021. máj. 5. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/55 anonim ***** válasza:
77%

Én se mondom, hogy idegen a nagylány, de a kérdezőnek nincsenek kötelezettségei feléje.

Természetesen, ha mindenki normális lenne és mindenki szeretné, akkor lehetne közös programokat szervezni négyesben. Jelenleg egyedül a kérdező viselkedik normálisan, és egyébként is a közös programokat nem neki, hanem az apának kell kezdeményeznie. Mert ő van középen ebben a mozaikcsaládban! (Ezt viszont neki lehetne a szemébe mondani.)


Elfogadom, hogy a lány sérült a válásnál, de én itt egyértelmű sz...kavarást látok. Azt természetesen érdemes tisztázni, hogy ő pontosan mit mondott az anyjának. Elvileg lehet, hogy az anyja elferdítette a lány szavait. Bár, ha nem panaszképpen mondta volna a lány, akkor aligha telefonált volna az anyja emiatt.

Mondjuk nem is értem: 12 éves, gondolom tudja a telefont kezelni, és nincs megtiltva neki, hogy beszéljen az apjával. Akkor miért nem a lány mondta ezt az apjának? Sőt, miért utólag mondta? Miért nem aznap, amikor ő az apjával kettesben volt, a kérdező meg a kisgyerekkel másutt? Akkor még semmi baja nem volt a programmal, csak utólag kitalálta, hogy mivel lehet bemószerolni az apja feleségét???

2021. máj. 5. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/55 anonim ***** válasza:
81%
27, nem haragudni kell a 12 évesre, csak megmondani neki, hogy az ő kívánsága teljesült, ne panaszkodjon, máskor meg mondja meg, mit akar, mert senki sem gondolatolvasó. Ennyivel a gyerek felé sértődés nélkül helyre lehet tenni a dolgokat. Bár,ha belegondolok, a nagy azután kezdett el pampogni, hogy a kérdező meg a kicsi jól érezték magukat, addig nem volt baj, hogy kettesben maradt az apjával. Azért némi irigység és rosszindulat is befigyelt. Az apát és az exet komolyan ki kell osztani, mert még párszor elő fogják adni, ezt a van sapka, nincs sapka dolgot.
2021. máj. 5. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!