Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy értessem meg a masszívan...

Hogy értessem meg a masszívan oltáspárti családommal, hogy nem szeretném magam a COVID ellen, mert félek a nem rendesen letesztelt oltások esetleges, most még nem látható hosszabb távú mellékhatásaitól?

Figyelt kérdés

Kicsikét kezd zavarni, hogy minden nap elmondják, hogy oltassam már be magamat, mert ha nem teszed meg ezt, akkor kórházba fogsz kerülni ha elkapod, illetve az, ha a nagyszüleimmel beszélgetek Skype-on, akkor ők is elmondják, hogy "az oltás be nem adatása nem éppen a társadalom legértelmesebb köreiben szokás", illetve ők most már random időpontokban SMS-ben írkálják, hogy oltassam be magam.


Mit tegyek ebben a helyzetben?

Róluk tudni kell, hogy a nagyszűlők annyira féltek a covidtól, hogy rögtön az első nekik felajánlott oltással be is oltatták magukat, és még tavaly, amikor bejött a COVID, rögtön kivonultak a vidéki nyaralójukba, hogy még a lépcsőházban sem érintkezzenek emberekkel, a többi (velem egy háztartásban élő) rokonom (szüleim és a húgom) pedig amikor lehetőségük volt nyugati vakcinával beoltatniuk magukat (már ezer éve megkapták a második oltást is), rohantak is érte, a szüleim pedig az első adandó alkalommal mentek is el távmunkába, mert féltek, hogy összefertőzik őket, illetve amikor visszavonták a munkahelyükön a távmunkát, akkor mindkettőjük kocsival kezdett el bejárni azért, hogy még a buszon se kaphassák el.


19/F



2021. máj. 23. 23:32
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/71 anonim ***** válasza:
24%

"#7: Mondjuk keress rá a Contergan baby kifejezésre."

Igen, ez is pont azt bizonyítja, amit írtam.

2021. máj. 24. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/71 anonim ***** válasza:
46%

“ Bármi ami az oltásban van, akkor van benned a legnagyobb dózisban amikor megkapod.”


Az ugye megvan, hogy nem egyszeri oltásról beszélünk, hanem évi min. 1, de inkább 2?


Van nagyon sok olyan behatás az életben, ami nem veszélyes, csak ha rendszerességgel találkozol vele, akkor “ártalom”-ként beszélünk róla.

2021. máj. 24. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/71 anonim ***** válasza:
62%

Az oltásokkal semmi baj nincsen. Szerinted ha veszélyes lenne, mi a fenének oltanának be vele annyi embert, köztük politikusokat és tudósokat is?

Én is megkaptam és csomó ismerősöm, egyiknek se lett semmi baja.

Inkább az oltás mint a covid. Sokkal nagyobb az esélye, hogy a covidtól lesznek elhúzódó tüneteid és akár meghalsz.

A Janssen vakcina egyetlen dózisban beadható, ha annyira ódzkodz az oltásoktól, legalább egy egy dózisos oltást vállalj be.


Különben se mehetsz szinte sehova oltás nélkül. Ez nem zavar?

2021. máj. 24. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/71 anonim ***** válasza:
69%

"Az ugye megvan, hogy nem egyszeri oltásról beszélünk, hanem évi min. 1, de inkább 2?"

Egyrészt járványhelyzet után senki nem fogja ezt ennyire komolyan venni. Olyan lesz mint egy influenza elleni oltás.

Másrészt fél-egy év után semmi nem marad benned se elölt vírusból, se mRNS-ből. Gyakorlatilag napok alatt ürülnek.

2021. máj. 24. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/71 anonim ***** válasza:
31%
Tényleg nincs sok értelme, nem oltás ellenes vagyok, de az, amit a kínaiaktól vett mindenki, hogy jön egy vírus és már úristen szájmaszk, karantén meg stb. nem a legjobb védekezés egy vírus ellen. A vírus "csak" szaporodni szeretne és azzal, hogy így védekezünk ellene csak azt érjük el, hogy mutálódjon, ez a vírus pedig nagyon gyakran mutálódik és oké, hogy az X hónappal kifejlesztett legyengített meg kiölt vírus változatok, amiket mi oltásnak nevezünk még hatásosak, kérdés meddig. Ameddig vannak vírus tagadók, oltás ellenesek, addig úgysem fogják megszüntetni a maszk használatát, stb. mert ugye az "emberiség az első", évente fogják kifejleszteni az új oltásokat és fogják be adni neked majdnem ugyanazt a vírust, marha jót fog tenni a szervezetednek.
2021. máj. 24. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/71 anonim ***** válasza:
56%

#9: Igen, várnánk még. Majd meglátjuk, hogy meddig. Amíg úgy gondoljuk, amíg MI a SAJÁT szemszögünkből úgy látjuk jónak - illetve, amíg kötelezővé nem teszik, és ezzel MINDEN felelősséget vállalnak a későbbiekre vonatkozóan.

Amúgy mindenféle hatástól függetlenül én, a magam részéről perpillanat teljesen feleslegesnek érzem, tekintve, hogy eddigi életem során egyetlen vírusfertőzésen estem át: 5 évesen a bárányhimlőn. A saját immunrendszeremben sokkal jobban bízom - hiszen az már több mint 50 éve folyamatosan bizonyít -, mint egy frissen kifejlesztett szintetikus, kémiai anyagban.

Igen, tudom, ezer éve dolgoznak rajta, nem most fejlesztették ki, stb. DE! Így, ebben a formában, ezekkel az összetevőkkel igenis most készült el, kevesebb mint 1 éve.

Aki akar oltassa be magát, aki meg még ki akar várni, az várjon. És lehetőség szerint mindenki hagyja békén a másikat. Empátia, tolerancia és egyéb ilyen "marhaságoknak" kicsit nézzenek már utána az erőszakoskodók! És hangsúlyozom: MINDKÉT oldalon, mert vannak itt is, ott is, sajnos.

2021. máj. 24. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/71 anonim ***** válasza:
33%
#12: Pontosan mit is?
2021. máj. 24. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/71 anonim ***** válasza:
50%

#15: Ebben az esetben meg pláne teljesen felesleges ez az egész mesterséges hisztériakeltés.

Igazából az összes idióta és logikátlan intézkedésnek egyetlen célja van: az "oszd meg és uralkodj" elve érvényesül, és sajnálatos módon eddig be is jött.

2021. máj. 24. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/71 A kérdező kommentje:
#14: Őszintén? Nem zavar. Eddig se (COVID előtt sem) mentem nagyon sehová, tömegrendezvényekre meg főként nem, rossz levegőjű zártteresekre meg pláne nem (nem bírom a zsúfoltságot és a vele együtt járó fülledt levegőt...) Az esetleges külföldi utazást tudom pótolni 1-2 év múlva is.
2021. máj. 24. 00:30
 20/71 anonim ***** válasza:
65%
17 Ne bízz az immunrendszeredben, mert nem csak azon múlik, hogy megbetegetsz-e? Oltásellenesek előszeretettel használják ezt az érvet arra, hogy miért nem oltatják be magukat. Nagyon erős immunrendszerű fiatalok is megbetegedtek már a covid19-től.
2021. máj. 24. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!