Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy értessem meg a masszívan...

Hogy értessem meg a masszívan oltáspárti családommal, hogy nem szeretném magam a COVID ellen, mert félek a nem rendesen letesztelt oltások esetleges, most még nem látható hosszabb távú mellékhatásaitól?

Figyelt kérdés

Kicsikét kezd zavarni, hogy minden nap elmondják, hogy oltassam már be magamat, mert ha nem teszed meg ezt, akkor kórházba fogsz kerülni ha elkapod, illetve az, ha a nagyszüleimmel beszélgetek Skype-on, akkor ők is elmondják, hogy "az oltás be nem adatása nem éppen a társadalom legértelmesebb köreiben szokás", illetve ők most már random időpontokban SMS-ben írkálják, hogy oltassam be magam.


Mit tegyek ebben a helyzetben?

Róluk tudni kell, hogy a nagyszűlők annyira féltek a covidtól, hogy rögtön az első nekik felajánlott oltással be is oltatták magukat, és még tavaly, amikor bejött a COVID, rögtön kivonultak a vidéki nyaralójukba, hogy még a lépcsőházban sem érintkezzenek emberekkel, a többi (velem egy háztartásban élő) rokonom (szüleim és a húgom) pedig amikor lehetőségük volt nyugati vakcinával beoltatniuk magukat (már ezer éve megkapták a második oltást is), rohantak is érte, a szüleim pedig az első adandó alkalommal mentek is el távmunkába, mert féltek, hogy összefertőzik őket, illetve amikor visszavonták a munkahelyükön a távmunkát, akkor mindkettőjük kocsival kezdett el bejárni azért, hogy még a buszon se kaphassák el.


19/F



2021. máj. 23. 23:32
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/71 anonim ***** válasza:
71%
Nekem ez mindig vicces, hosszabb távú mellékhatások. De ezek a mellékhatások nem zavarnak senkit, ha másról van szó, mondjuk fogamzásgátló, fájdalomcsillapító, szorongásoldó, fű, kemény drogok, dohányzás, alkohol, fogyasztószerek, tömegnövelők, energiaitalok, cukros üdítők, zsíros, ízfokozós ételek...
2021. máj. 24. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/71 anonim ***** válasza:
40%

19 évesen senki a világon nem kényszeríthet semmilyen orvosi beavatkozásra, terápiára, vagy akár oltásra.


Hogy a drága robot családod pampog, az persze nemigen akadályozható meg. Sosem fogják megérteni, az NPC-k ilyesmire képtelenek. Csak szajkózzák a saját igazságukat, és aki attól eltér, az helytelenül viselkedik, buta, de az is lehet, hogy bűnöző.

2021. máj. 24. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/71 anonim ***** válasza:
89%
Azért mert nem tudsz megfelelően érvelni az oltás ellen. Lehet hogy érzik benned a bizonytalanságot, még akkor is, ha kerek perec megmondod, hogy te nem fogod magad beoltatni.
2021. máj. 24. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/71 anonim ***** válasza:
64%
Én is csak ezt tudom mondani, simán megmondod, hogy nem fogod, ne szekáljanak vele.
2021. máj. 24. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/71 anonim ***** válasza:
46%
Nagyon egyszerű: hazudd azt hogy beoltottad magad. Idős emberekkel sosincs értelme vitatkozni... Tudom, 19 évesen még fontos hogy elmondd a véleményed, de hidd el mintha a falnak beszelnel...
2021. máj. 24. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/71 anonim ***** válasza:
64%
Kérdező, nagynéném az influenza oltás után 3 nappal halt meg. Szerintem azt se adasd be többet mert mert többen meghaltak utána...
2021. máj. 24. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/71 anonim ***** válasza:
65%

Egyszerű: Anya, apa, nem oltatom be magad, de mivel titeket se akarlak veszélyeztetni így elköltözöm, mostantól nem kell rám költenetek se, hiszen felnőtt ember vagyok.


De komolyan kérdező, aggódsz a hosszútávú következményektől meg nem tudod mi van benne? Ezeket etted már? Párizsi, gyorséttermi kaja, zacskós leves, chips, virsli, felvágottak? Ha igen akkor felesleges pánikolnod, van már elég méreg a szervezetedben ami hosszú távon súlyosan károsít, egy oltás nem oszt nem szoroz.

2021. máj. 24. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/71 anonim ***** válasza:
76%
Istenem muszáj minden nap kiirni egy ilyen kérdést? Fszert nem olvasod vissza a 600 másik ilyet.
2021. máj. 24. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/71 anonim ***** válasza:
53%

41, ismerek mérnököt is, jogászt is, orvost is (köztük nem sokat, de akad), aki covid vaccina ellenes.

Gondolom mind féldisznóért kapta a diplomáját.


De inkább azt gondolnám, hogy te nem tudod megkülönböztetni az általánosan minden oltást elutasítókat azoktól, akikben ellenszenvet kelt az erőszakos propaganda.

Úgyhogy nálad is van még potenciál a látókör szélesítésére.

2021. máj. 24. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/71 anonim ***** válasza:
78%

42es, érdekes, én napi szinten orvosokkal, ápolókkal szülésznőkkel mentőtisztekkel stb dolgozom és találkozom, ami napi több száz embert, összességében kb ezer fő jelent. Közölük mégis 3 akiről tudom hogy nem adatta be. Egyikük még pozitív teszttel rendelkezett de várja hogy megkaphassa, a másikuk sugárterápián vesz részt éppen és az egyéb gyógyszerei miatt nem javasolják neki, a harmadik az egyetlen akinek semmi problémája nincs de nem adatja be, bár ő minden oltást elutasít nem csak specifikusan ezt.


A propagandával én sem értek egyet, pont ezzel érték el hogy az emberek nem akarnak oltakozni, és nem is lehet haragudni rájuk hiszen nincs megfelelő ismeretük az oltásokról, és a sok ellentétes információból képtelenség kihámozni a valóságot.


Olyan embert kéne keresni aki egyszerű konyhanyelven tudná elmagyarázni mi is a konkrét mechanizmus, hátha többen megértenék hogy nincs mitől félni.


A tüskefehérje az csak egy immunválaszt kiváltó alkotóelem(fehérje ami megtalálható az emberi szervezetben is), kb mint a C vitamin, mindkettő gyorsan kiürül a szervezetből nem okozva semmilyen káros következményt.


A többi mrns tartalmú oltás pedig ugyan az amit már évtizedek óta kapunk, annyi hogy itt az elölt vírus a Sars vírustörzse. Tehát a technika évtizedek óta megvan, működik, alkalmazzák, egy vírust hatékonyan elölni pedig pár nap, megfigyelésekkel együtt. Egy Sinopharm oltás tehát majdnem teljesen ugyan az mint egy Fluart (influenza)


Az meg hogy mérnök és ügyvéd oltásellenes, mentségükre legyen mondja nem sok közük van a biológiához és a farmakológiához így náluk elnézendő. Én se állok neki házat építeni mert nincs meg a kellő ismeretem.

2021. máj. 24. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!