Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy értessem meg a masszívan...

Hogy értessem meg a masszívan oltáspárti családommal, hogy nem szeretném magam a COVID ellen, mert félek a nem rendesen letesztelt oltások esetleges, most még nem látható hosszabb távú mellékhatásaitól?

Figyelt kérdés

Kicsikét kezd zavarni, hogy minden nap elmondják, hogy oltassam már be magamat, mert ha nem teszed meg ezt, akkor kórházba fogsz kerülni ha elkapod, illetve az, ha a nagyszüleimmel beszélgetek Skype-on, akkor ők is elmondják, hogy "az oltás be nem adatása nem éppen a társadalom legértelmesebb köreiben szokás", illetve ők most már random időpontokban SMS-ben írkálják, hogy oltassam be magam.


Mit tegyek ebben a helyzetben?

Róluk tudni kell, hogy a nagyszűlők annyira féltek a covidtól, hogy rögtön az első nekik felajánlott oltással be is oltatták magukat, és még tavaly, amikor bejött a COVID, rögtön kivonultak a vidéki nyaralójukba, hogy még a lépcsőházban sem érintkezzenek emberekkel, a többi (velem egy háztartásban élő) rokonom (szüleim és a húgom) pedig amikor lehetőségük volt nyugati vakcinával beoltatniuk magukat (már ezer éve megkapták a második oltást is), rohantak is érte, a szüleim pedig az első adandó alkalommal mentek is el távmunkába, mert féltek, hogy összefertőzik őket, illetve amikor visszavonták a munkahelyükön a távmunkát, akkor mindkettőjük kocsival kezdett el bejárni azért, hogy még a buszon se kaphassák el.


19/F



2021. máj. 23. 23:32
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/71 anonim ***** válasza:
55%
57, igen nekem is ez ugrott be. Minket pl. birkahímlő ellen még nem is oltottak.
2021. máj. 25. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/71 anonim ***** válasza:
62%

#59: Az általad hiányolt részletek a válaszomban irrelevánsak, mivel nem erről szólnak, hanem az időtényezőről.

Hogy a mellékhatások mitől voltak, jelen esetben tulajdonképpen szintén irrelevánsak, viszont voltak, ezért emeltem ki. A kifejlesztésekor még nem tudták, hogy lesznek; ahogyan a mostaniról sem tudják. De ettől még később kiderült, hogy voltak. Ezzel NEM, ismétlem: NEM azt állítom, hogy ennek is lesznek, de a lehetőséget nem lehet kizárni.

EZÉRT érthetetlen, hogy miért kell folyamatosan támadni és büntetni azokat, akik még úgy gondolják, hogy valamennyit várnának. Mert így érzik biztonságosnak.

Nem mellékesen: a covid-oltás NEM kötelező, "szabadon" választható, ennek ellenére erőszakos propaganda folyik mellette, ami sokak számára erősen visszatetsző. Borzalmasan rosszul lett kommunikálva az egész, ennek az eredménye, hogy sokan EGYELŐRE még elutasítják.


Amúgy rohadtul bírom, hogy sokszor azt sem tudjátok, hogy az itt válaszoló vajon oltott-e vagy sem. Ha nektek nem tetszőt ír, akkor biztosan oltásellenes (ami ráadásul teljesen mást jelent) és rohadjon meg, kerüljön lélegeztetőre a családjával együtt, de inkább utánuk, hogy előbb lássa ahogy kínok között elpusztulnak. Valahogy soha nem láttam még, hogy egy oltatlan bármelyik oltottnak is a halálát kívánta volna, fordítva viszont folyamatosan előfordul. Ilyenkor valahogy nem tudom hová tenni a nagy társadalmi felelősségtudatot és emberbaráti szeretetet, amire hivatkoznak az oltottak, hogy "érted is beoltattam magam, mert én vigyázok rád" - a következő mondatában pedig halált kiált az oltatlanra. Bocs, de nekem ettől rohadtul hányingerem van!

2021. máj. 25. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/71 anonim ***** válasza:
38%
#60: Szövegértés 1-es, leülhetsz.
2021. máj. 25. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/71 anonim ***** válasza:
54%
#62 A koronavírus elleni vakcinákban semmi olyan új alapanyag nincsen, amit más gyógyszerben, vakcinában ne használnának. Akkor ennyi erővel a többi, jól bevált vakcina sem biztonságos. Plusz azóta már egy kicsit jobban ismerjük a kémiát is.
2021. máj. 25. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/71 anonim ***** válasza:
77%

#64: Mondjuk az mRNS az pont elég új technológia. Igen, tudom, már sok éve foglalkoznak vele, viszont úgy tudom (mintha láttam volna erről valami nyilatkozatot), hogy élesben még nem használták.

Nem biztos az sem, hogy a benne lévő anyagokból már mindenki mindegyikkel találkozott. Akár lehet érzékeny is valamelyikre. Nem lehet tudni. Van aki vállalja ennek a kockázatát, van aki meg egyelőre nem szeretné.


Azt nem értem, hogy miért nem lehet normális ember módjára egészen egyszerűen elfogadni mások döntését, amit szabad akaratukból hoznak, merthogy jogukban áll.

Azt nem értem, hogy miért büntetik azokat, akik a betegségen átesetként szereztek védettséget, de csak akkor juthatnak kártyához, ha súlyos ezreket kifizetnek antigén vizsgálatra, meg a kártyáért is fizetni kell, ami ráadásul határidős; holott folyamatosan hangoztatják, hogy az oltás sem véd hosszú távon és rendszeresen ismételni kell majd: akkor az miért korlátlan?

Egymásnak ellentmondó és minden logikát, észszerűséget nélkülöző intézkedések tömkelege zajlik és engem pl. az zavar nagyon, hogy vannak, akik ezt nem is akarják észrevenni és legalább egy picit elgondolkodni rajta.

Az a helyzet, hogy ezt nagyon elcseszték odafent. Hacsak nem az volt eleve a cél, hogy egymásnak ugrasszák az embereket... de ez már egy másik témakörbe tartozik, ne menjünk bele.


Egyet szeretnék már látni: fogadjuk el egymást, emberek! Ne szitkozódjunk, gyilkosozzunk, kirekesszünk, hanem hagyjuk ÉLNI egymást.

Senki ne felejtse el, aki most helyesli a diszkriminációt: sosem lehet tudni, hogy mikor kerül sor olyan jellegű kirekesztésre, ami majd lehet, hogy őt érinti. Akkor is úgy fogja gondolni, hogy az helyes? Csak ennyin kéne elgondolkodni....

2021. máj. 26. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/71 anonim ***** válasza:
45%

aki a betegségen átesett nem védett az újabb mutánsok ellen(ismerősöm a simát könnyedén túlélte a brit verzióba belehalt), ráadásul oltás esetén kevesebb vírust termel a szervezet,tehát a fertőzés sem olyan szintű mint egy oltás nélkülinél, ráadásul aki nem oltja magát inkább magával cseszik ki, hisz a másik szintén nem oltott személy könnyedén megfertőzi őt majd az új mutáns verzióval amibe meg belehal és van aki nem önszántából nem oltatja be magát, hanem nem teheti meg súlyos betegség miatt és ilyenkor már nem osztom a "mindenki maga dönti el oltatja-e magát" elvet, főleg ha úgy nem oltja magát, hogy közben nem tart be semmilyen szabályt(mint maszk, karantén, buliba is jár és utána maszk nélkül átruccan a nagyimhoz stb.)

Szép ez a szabad személyiségi jogok,de akkor ez vice versa is igaz vagyis nekem meg jogom van a másikat megkérni, hogy oké nem oltatod magad semmi gond,de akkor légyszi hordj maszkot (ha barát) vagy ha családtag fürödj le amikor hazaérsz a ruhát meg egyből dobd a szennyes tartóba, hisz nekem meg jogom van védeni magam attól aki nincs oltva, mert számomra meg az a szabadság ha megkérhetem a másikat legalább ennyire...

2021. máj. 26. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/71 anonim ***** válasza:
58%

> "Nem biztos az sem, hogy a benne lévő anyagokból már mindenki mindegyikkel találkozott. Akár lehet érzékeny is valamelyikre. Nem lehet tudni."


Ez akármelyik gyógyszerre, vakcinára igaz.


> "Azt nem értem, hogy miért nem lehet normális ember módjára egészen egyszerűen elfogadni mások döntését, amit szabad akaratukból hoznak, merthogy jogukban áll."


Én nem tudom kinek írod ezt, de én nemrég kapcsolódtam csak be a beszélgetésbe. A legnagyobb jóindulattal sem érdekel, hogy ki fogadja el vagy ki nem. Engem az érdekel, hogy miért kell a koronavírus elleni vakcinákat higanyt tartalmazó, ősrégi, elavult oltásokhoz hasonlítani, ezzel megtévesztve mindenkit. Visszaolvasva látom, hogy eleinte a Contergan baby-vel ment a példázódás, hát annak sem sok köze van a vakcinához, csak egy bedobott csont volt az oltáselleneseknek, hogy tudjanak mivel érvelni.


> "Azt nem értem, hogy miért büntetik azokat, akik a betegségen átesetként szereztek védettséget, de csak akkor juthatnak kártyához, ha súlyos ezreket kifizetnek antigén vizsgálatra, meg a kártyáért is fizetni kell, ami ráadásul határidős; holott folyamatosan hangoztatják, hogy az oltás sem véd hosszú távon és rendszeresen ismételni kell majd: akkor az miért korlátlan?"


Pedig nagyon is világos a szándék. Azért nem támogatott a tesztelés az állam részéről, hogy ne a tesztközpontokba tóduljanak be az emberek, hanem oltatni menjenek el. Mert mindenkinek ez az érdeke, hogy elérjük a nyájimmunitást. Addig meg kaphat ideiglenes kártyát, ha nagyon közösségbe akar menni.


Egyébként a korlátlan kártya is csak úgy korlátlan, hogy igazából bármikor visszavonhatják. Ha lesz következő hullám vagy x év múlva fontossá válik, hogy ismét mindenki újraoltassa magát, akkor meg fogod látni az lesz, hogy majd szépen érvénytelenítik azoknak a kártyáját, akik nem oltatják újra magukat. Végül is csak egy QR kódból áll a kártya, amihez egy távoli adathalmaz tartozik.


> "Egymásnak ellentmondó és minden logikát, észszerűséget nélkülöző intézkedések tömkelege zajlik és engem pl. az zavar nagyon, hogy vannak, akik ezt nem is akarják észrevenni és legalább egy picit elgondolkodni rajta."


Szerintem te magad is sejted a logikát a dolgok mögött. Az ellentmondások abból erednek, hogy nem volt megfelelő egymás tájékoztatása a szervek részéről és ahol kérdések merülnek fel, ott káosz alakul ki. Aki dolgozott már nagyvállalati környezetben, annak semmi meglepő nincs ebben.

2021. máj. 26. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/71 anonim ***** válasza:
27%

Vannak emberek akik betegségből kifolyólag nem oltathatjak magukat. Őket az védené meg ha körülöttük mindenki be lenne oltva és így a nyajimmunitas miatt valószínűleg nem kapná el.


Az ilyen emberek jogairól miért nem beszél senki? Neki nincs joga a biztonságos élethez?

Addig van jogod dönteni ameg azzal mások életét nem veszélyezteted.


Plusz hála a nagy hisztinek az oltás körül majd elindul egy birka hullám akik a kötelező oltasokat se lesznek hajlandók beadatni a gyerekuknek. De jó lesz ha újra elő kell venni a vastüdőket, ugye?

2021. máj. 26. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/71 anonim ***** válasza:
22%

Fiam, te valasztasod. Ulsz otthon ki tudja meddig, addig masok meg haladnak tovabb.

Az sem lepne meg ha tobb dolgot kapnanak azok, akik oltottak magukat.



De dontesz.

2021. máj. 26. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/71 anonim ***** válasza:
76%

“ addig masok meg haladnak tovabb.”


És ezáltal hamarabb odaérnek az út végére. R.I.P.


Nem értem minek annyira sietni.

2021. máj. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!