Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 40 éves vagyok és nincs saját...

40 éves vagyok és nincs saját lakásom se gyerek se fekeség.Jól teszem ha egy igazi sz@r,lúzernek érzem magam?Mennyi idő alatt és hogy tudnám felgyorsítani,hogy félretegyek?

Figyelt kérdés
Okádok magamtól,hogy csak ennyire vittem.20 éve dolgozom,de soha nem kerestem olyan kiemelkedően,de mindig szerettem amit csinálok.Mindig tettem félre némi pénzt,hol az sutóra kellett költeni,hol erre hol arra,de valami mindig közbe jött,meg hát ugye az életünket is élni kell.Jópár párkapcsolatom volt már,de az is mind kudarcban fulladt.Soha nem ártottam senkinek,tisztes,dolgos embernek neveltek a szüleim.De rájöttem,hogy valójában egy sz@rkupac az életem.
2021. júl. 22. 06:44
1 2 3 4 5 6 7
 41/62 anonim ***** válasza:
93%

Kérdező, nem tudom, hogy mi a munkád, de én 2 dolgot fontolnék meg:


1. az autó ma Magyarországon luxus, különösen, ha nincsen lakásod. Én sem kerestem nálad sokkal többet egészen 35 éves koromig, de tömegközlekedéssel vagy bicajjal jártam mindenhová, ahová kellett. Ha nem feltétlenül szükséges a munkádhoz, akkor add fel, mert k..a sok pénzt elvisz.


2. Ez is munkától függ, de én pl. megfontolnám, hogy tudok-e Magyarországon olyan helyre költözni, ahol a béremből jobban meg tudok élni. Én pl. közalkalmazott voltam jó pár évig, és rájöttem, hogy Budapesten ugyanazt a fizut kapom, mint Pécsett, csak vidéken alacsonyabbak az árak, ezért vidékre költöztem.

2021. júl. 22. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/62 anonim ***** válasza:
90%

Soha nem késő változtatni. Egyszerűen neki kell ülni gondolkodni mi az amit szeretnél és hogyan érheted el. Nagyobb fizetést szeretnél? OK Hogyan? Nem ez nem gúnyolódós. Egyszerűen gondold át. Mi az amit most csinálsz. Lehet itt rövid távon némi emelést kisajtolni? Nem akkor 2 irány van vagy egyszerre is lehet. Másik munkahelyet vagy pozíciót kel keresni és / vagy nekiállsz képezni magad. Akár csak magadtól ha frissíted a nyelvtudásodat. Másik munkahely belföldön vagy külföldön... Belföldön értelem szerűen szórod az önéletrajzodat. Abban a szerencsés helyzetben vagy hogy ha egy nem jön be akkor is van munkád. Küföld? FB csoportokban az adott országban élő magyarok között mindig van ilyen munkakeresős csoport vagy hirdetés, vagy egy halom kérdés. Ha németül tudsz jelenleg az behatárolja valamelyest a dolgot Németország, Ausztria, Svájc Német fele. Nekiugrasz a keresésnek. Elsőre a kijutás a lényeg, még ha nem is álom meló.


Nézd át a pénzügyedet mire költesz. Ahhoz hogy külföldre jus pénz kell. Tegyél félre. Van egy halom spórolási technika. Az a jó amelyik már kicsit fáj de hosszú távon viselhető. Kiszámoló blog. Sok kicsiből el se gondolnád mennyi összejön...


Lakás minél tovább vársz annál drágább lesz. Nem kell feltétlenül saját. Sok előnye de hátránya is van. Sok változó van a képletben és nem mindenkinek ugyan azok...Lakás célú megtakarításokat úgy is lelőtték Idehaza. Csak hitelbe verődés van ha (nagy)családos vagy... Erre nem görcsölnék rá. Hitel meg röghöz kötés azt jelenti hogy jelentősen nehezül a költözés országon belül is...

2021. júl. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/62 anonim ***** válasza:
95%
Magyarországon sok embernek nincs lakása. Keress valakit akivel boldog vagy, a többi majd alakul.
2021. júl. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/62 anonim ***** válasza:
82%

"akarnék, tudnék váltani, de szeretem a munkámat, mert egyszerű, és nem fárasztó. "


Nem váltani kellene, csak bővíteni..


Ennyiből azért már szépen lehet másodállásként vállalkozni, és ha sok felesleges szabadidőd van akkor annak egy részében is pénzt termelni, és kiépíteni egy kisebb birodalmat, ami bőven túlnőhet a jelenlegi munkahelyed jövedelmezőségén / komolyságán.


Nekem sógoromék a bátyjával 20 éve kezdtek konténerezni, még szakképzettség se kellett neki, mert úgy van a tevékenységi köre a kftbe, hogy egyéb máshová nem sorolható építés.

Szaniterkonténereket, felvonulási konténereket, öltözőket alakítanak vevői igény szerint és telepítenek le a hatályos munkavédelmi, műszaki szabványoknak, rendeleteknek megfelelően pl: rendezvényekre, építkezésekre stb.


A vállalkozás most ott tart, hogy 17 alkalkamazottat tart el plusz őket! A havi bevétele a csávónak (személy szerint csak az övé) 3,6 millió ft.

A cég éves bevétele kb 300 millió körül.


Nemrég vettek egy kétszintes nyaralót valami ezer nm-es telken halastó mellett a céges dolgozók részére, hogy ott lazulhassanak, csapatépítőzhessenek, családdal is akár.

2021. júl. 22. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/62 anonim ***** válasza:
82%
Ja és még azt hozzátenném, hogy a sógorom villanyszerelő, de csak postásként dolgozott mielőtt vállalkozni kezdtek a bátyjával még a kilencvenes évek végén.
2021. júl. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/62 anonim ***** válasza:
91%

"1. az autó ma Magyarországon luxus, különösen, ha nincsen lakásod."


Nem akarok beleszólni, de szerintem egy 2-300 ezer ft os ezer köbcenti körüli autó fentartása nem akkora luxus, viszont ha nincsen akkor számos munkalehetőségtől elesik az ember, ami nehezen megközelíthető, vagy messzebb van.


Nekem 14 éves jogsival és baleseti adóval jelenleg 26 ezer az éves biztosításom, és 20 ezer a havi üzemanyagköltségem, ha csak munkába megyek a kocsival + kopó alkatrészek ha szükséges. Ez szerintem nem akkora luxus.

2021. júl. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/62 anonim ***** válasza:
83%
Fiatal vagy még mindig, sok jó dolog történhet még veled. :) Csak ne becsméreld így le magad, mert így mások sem fognak megbecsülni.
2021. júl. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/62 anonim ***** válasza:
91%
Nekem kevesebb a fizetésem, de csak azért van saját lakásom, mert a nagymama után örököltünk. Én irigyellek, hogy te legalább szereted a munkádat.
2021. júl. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/62 anonim ***** válasza:
31%
Ez inkabb olyan tipikus jobb sirankozni mint tenni valamit dolog, már bocas az öszinteségért.
2021. júl. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/62 anonim ***** válasza:
92%
Képzeld el, ha összejönnél egy nővel, aki ugyanannyit keres, mint te, máris előrébb volnátok. Én inkább azon tűnődnék, miért ment gallyra az összes kapcsolatom.
2021. júl. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!