Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam el neki, ha...

Hogy mondjam el neki, ha mostanában nem figyel rám eléggé?

Figyelt kérdés

Pénteken kiderült, hogy terhes vagyok. El akartam mondani a páromnak, de ez nem telefontéma, így megvártam míg este hazaér. Este mondtam neki, hogy egy fontos dologról szeretnék beszélni vele. Közölte, hogy ő elmegy sörözni, mivel már 2 hónapja sehol nem volt. Úgy voltam vele, hogy jó, marad a szombat. Szombaton sem, és vasárnap sem leültünk beszélgetni. Folyamatosan telefonált, vagy internetezett.

Tegnap este hazaért, közölte, hogy ő túl fáradt a beszélgetéshez. Egyszerűen elegem van, hogy mindig minden fontosabb, és ha valamit kérdezni szeretnék, sms-t vagy emailt kell írnom neki, és akkor esetleg megmondja, hogy mit enne ebédre, vagy ilyesmi.

Egyedül nem akarok dönteni a baba sorsa felől.

Kb 2 hete nem tudtunk normálisan leülni és megbeszélni valamit.


2010. aug. 31. 08:51
1 2 3 4 5 6 7
 11/62 anonim ***** válasza:
Az "Elozo"-t, 9:03-as hozzaszolasra ertettem. Latom kozben meg jottek hozzaszolasok.
2010. aug. 31. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/62 A kérdező kommentje:

ma 09:08

Ma már kicsit korszerűbbek az orvosok és az abortusz sem olyan, mint 10-15 éve.

2010. aug. 31. 09:12
 13/62 anonim ***** válasza:
76%

A férfiak máshogy működnek mint mi nők, nem értenek a célozgatásokból. Ezzel az energiával, amivel babcuccos katalógusokat stb. hagytál elől simán odaállhattál volna elé és ahelyett hogy "hárman leszünk" szépen közölhetted volna, hogy "terhes vagyok".

Ne a pasit hibáztasd a saját töketlenségedért.


24/L

2010. aug. 31. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/62 A kérdező kommentje:

ma 09:12

Én vagyok a töketlen mert ő nem "ér rá" velem beszélgetni? Na ne mondd...

2010. aug. 31. 09:13
 15/62 anonim ***** válasza:
100%
Én nem csak a párját tartom butának....Már réges rég el kellett volna mondani megmutatni a tesztet, ordítani neki, hogy "terhes vagyok, vazzeg". Ez egy olyan rossz indok, hogy "amikor tudunk beszélni"....Igen, ilyen hozzáállással nem biztos hogy a hapsi örülni fog neki, vagy csak nem számít rá, de így sose fog kiderülni....S
2010. aug. 31. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/62 anonim ***** válasza:
86%

Ne haragudj, de nem vagytok normálisak. Abortusz után szólni, ezzel büntetni? Lehet... csak ez neked sokkal nagyobb büntetés lesz, mert oké, hogy neki is szar, de nem őt műtik, nem belőle szedik ki a gyereket, nem ő viseli a kockázatot, nem ő fog rá élete végéig emlékezni. Ő maximum kirúg, mert eltitkoltad, de meg is érdemled.

Hát éves vagy? Kb. mint egy hisztériás 15 éves, aki duzzog, mert nem kap meg valamit. Mit kell ezen annyira megbeszélni? Ha akarsz mondani valamit, mondd, azért van szád! Majd ha megmondod, hogy terhes vagy, ÉS akkor se akar beszélgetni, nyafoghatsz. Addig viszont semmi okod rá, ez nem egy háromórás projekt, hogy bejelented. A baba sorsáról való döntés viszont igen, de az nem a bejelentéskor fog történni, remélem, a fiatalember kér és kap időt, hogy átgondolja.

Talán ha nem lennél ilyen drámai meg gyerekes, ő is szívesebben beszélgetne veled.

De... néha gyereknek anyja se érti a szavát: tessék neki megmondani, MIRŐL akarsz beszélgetni. Normális párkapcsolatban ez így szokás, nem kérnek egymástól időpontot beszélgetésre, hanem belekezdenek. Vacsora közben (nem hiszem el, hogy sosem vacsoráztok), hétvégi ebéd közben, fürdés közben (be lehet menni a másikhoz, mi rendszeresen ilyenkor (is) beszélgetünk, és ha ilyen fontos a dolog, meg lehet mondani netezés közben, majd abbahagyja.

2010. aug. 31. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/62 anonim ***** válasza:
100%

beszélj vele,mond meg neki egyenesen Hééé édes babát várok ,jah és tőled!!!!!

A férfiak csak az egyenes beszédből értenek,párom mondta ha akarok valamit akkor mondjam meg neki ne célozgassak mert azt úgyse érti meg.Mikor én anno megtudtam hogy babát várok nem vártam meg míg haza ért a párom és volt rám ideje hanem felhívtam hogy mi történt.Mondjuk mi naponta hívjuk egymást ha valami történik velünk.

Anyukád meg egy buta ne haragudj de hogy tudja azt mondani neked hogy vetesd el és majd azután szólj a párodnak,tutira elveszítenéd a párodat.Én se maradnák olyannal aki egy ilyen nagy és fontos döntést nélkülem hozz meg.


25/N

2010. aug. 31. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/62 anonim ***** válasza:
100%
Az abortusz sem olyan, mint 10-15 éve? Nem. Már nem nagyon szedik szét, inkább vákuumozzák. De a fájdalom előtte ugyanaz, még a tágítózselével is. A kockázatok sem nagyon változtak.
2010. aug. 31. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/62 A kérdező kommentje:

"Kb. mint egy hisztériás 15 éves, aki duzzog, mert nem kap meg valamit. Mit kell ezen annyira megbeszélni? Ha akarsz mondani valamit, mondd, azért van szád! Majd ha megmondod, hogy terhes vagy, ÉS akkor se akar beszélgetni, nyafoghatsz. "



Ha elolvastad volna amit leírtam (bár látom erre nem vagy képes, csak arra hogy sértegess!), akkor értenéd.

2010. aug. 31. 09:18
 20/62 anonim ***** válasza:
100%

Beszéltem anyukámmal, azt mondta az lenne az igazi büntetés neki, ha abortusz után mondanám el, hogy "ja, nem figyeltél rám, így elvetettem..."

Ez nem a párodnak lenne büntetés, hanem a babának.

2010. aug. 31. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!