Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek?, kötnétek...

Mit tennétek?, kötnétek szerződést?

Figyelt kérdés

A párommal lassan 7 éve vagyunk együtt és kvázi velük élek egy kétszintes családi ház felső lakásában.Adódott az a lehetőség hogy az eddig albérletnek funkcionált alsó lakásba leköltözhetünk a párommal így külön háztartásunk lenne (nem albérletként) .

De sajnos felújitandó állapotú,parkettázás, festés, csempe rendbehozatala szükséges.Sajnos anyagilag én tudnék beruházni rá jelenleg komolyabban, és fel is vetödött az a kérdés hogy mi van ha nekem valamilyen okból mennem kell a jövőben, vagy szakitunk a párommal.. Hisz a ház tulajdonjoga nem az enyém, és ha beleölök több százezret és netán mennem kell akkor az kvázi az én szempontból kidobott pénz. Felvetödött hogy egy szerződést csinálok, hogy ha netán nem jönne össze valami, kapjak valamit vissza a beruházott pénzből.

A barátnőm annyira nem támogatja, mondván hogy hülyén jönne ki,meg hogy appelálhatok erre a forgatókönyvre..



2021. szept. 24. 10:55
1 2 3 4 5 6
 11/56 A kérdező kommentje:

Nem tervezünk máshol lenni, és ez lenne számunkra anyagilag optimális, hisz a rezsit kell állnunk és ennyi. Csak apukája él, ő is már nyugdíjas, rendes ember semmi bajom nincs vele igazából így számunkra nem lenne zavaró tényező.

Esetleg arra gondoltam hogy eljegyezném a barátnőm(igen tudom lassan 7 éve illő..) ezzel is nyomatékosítani a szándékaim,talán akkor ő is jobban engedne a szerződésnek.

2021. szept. 24. 11:57
 12/56 anonim ***** válasza:
72%

Szóval eljegyeznéd 7 év után, mert most éppen az az érdeked. Cseppet sem átlátszó, jó hogy nem a gyűrűhúzás közben kéred meg rá nyomatékosan.

Én szerződés nélkül nem mennék bele.

2021. szept. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/56 anonim ***** válasza:
70%
Bocsi de 7 éve ott laksz ingyen? Mai reálérteken szamolva vagy 10 millát megtakarítottál és sajnalod a pár százezret? Szegény lány
2021. szept. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/56 A kérdező kommentje:

Miért lenne ez az én kizárólagos érdekem, hogy a pénzt egy olyan beruházásra adom amihez nekem jogilag semmi közöm nincs?..

Ez egy közös érdek a párommal hogy külön normális háztartásunk legyen.

2021. szept. 24. 12:12
 15/56 anonim ***** válasza:
81%

A lány családja emlegetett szerződést, amikor téged ingyen odaengedett hét éven át? A lány családja kéri, hogy vedd feleségül cserébe? Eltévedtél, kedves kérdező.

A beruházásodat úgy hívják, hogy együtt lakni a szerelmemmel piti pénzért egy saját házhoz képest. Ennek mindenhol ára van. Ha külön normális háztartást akarsz, ahol rendezettek a jogi viszonyok, akkor költözzetek el közösen, és azt foglaljátok szerződésbe. Az apja nagylelkűségéből te ne csinálj gazdasági kérdést, mert ez undorító.

Ha olyan pasim lenne, aki hét éven át ott lakik nálam, és amikor azt kérem, hogy mostmár szálljon be a közös lakhatásba, akkor szerződést emleget és gyűrűt lobogtat, hogy szerződjek vele, hát én sürgősen kihajítanám. Akkor aztán nem kellene féltenie a pénzét, amit a családom keresett neki azzal, hogy ingyen lakott nálunk.

Igen, jogos, hogy szerződést kössetek. Főleg az ő jogaik védelmében.

2021. szept. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/56 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem egyikotoknek sincs igaza. Te ott laksz, nem fizetsz alberletet..mindent hasznalsz..tehat koptatod az ottani cuccokat..romlik a minoseg...

Kerdes, hogy szerzodessel mennyi jarna neked vissza ebbol?

Bebiztositod magad oke, se ingyen laksz ott nem?

Valamit kossetek ugy, hogy mindenkire nezve korrekt legyen.

2021. szept. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/56 anonim ***** válasza:
79%
Micsoda szarrágó. És van pofád emiatt bedobni a gyűrű témát. Fuh. A barátnőd helyében már nem lennék a barátnőd.
2021. szept. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/56 anonim ***** válasza:
85%
Ártani nem árthat.
2021. szept. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/56 A kérdező kommentje:

Tipikus GYK. rosszindulatú kommentek, úgy fogalmaztok véleményt hogy igazából nem is vagytok tisztába a helyzettel.

Akkor tisztázzuk:

-A számlákba ugyan nem adok bele ezt aláírom, (és emiatt nem is ragaszkodnék a teljes felujítási költségekért.) de átszámolva az én havi fogyasztásomon felül nagyságrendileg egy 50-60 rugót minden hónapban ott hagyok.

-Ha bármilyen munkálat adódik vagy segítség kell a 7 évben egyszer nem mondtam hogy nem! Tökmindegy hogy az háztartásibeli vagy kertészeti munka,ez alap nyilván,csak a szövegkörnyezetetek alapján inkább valami ingyenélő lusta senkinek tituláltok, holott a pénzemért ezen felül heti 60 órát dolgozok.

-Másrészt erős túlzás hogy ott lakok, inkább ingázok, a hetem kb 1/3 át otthon töltöm,kiváltképp akkor ha a barátnőm éjszakás, mivel a szüleim lakásától jóval egyszerűbb a munkábajárás.

2021. szept. 24. 12:45
 20/56 anonim ***** válasza:
71%
Hát már szinte megsajnáltalak, hogy milyen önfeláldozó vagy. Komolyan be kellett segítened a haztartásba???
2021. szept. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!