Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek?, kötnétek...

Mit tennétek?, kötnétek szerződést?

Figyelt kérdés

A párommal lassan 7 éve vagyunk együtt és kvázi velük élek egy kétszintes családi ház felső lakásában.Adódott az a lehetőség hogy az eddig albérletnek funkcionált alsó lakásba leköltözhetünk a párommal így külön háztartásunk lenne (nem albérletként) .

De sajnos felújitandó állapotú,parkettázás, festés, csempe rendbehozatala szükséges.Sajnos anyagilag én tudnék beruházni rá jelenleg komolyabban, és fel is vetödött az a kérdés hogy mi van ha nekem valamilyen okból mennem kell a jövőben, vagy szakitunk a párommal.. Hisz a ház tulajdonjoga nem az enyém, és ha beleölök több százezret és netán mennem kell akkor az kvázi az én szempontból kidobott pénz. Felvetödött hogy egy szerződést csinálok, hogy ha netán nem jönne össze valami, kapjak valamit vissza a beruházott pénzből.

A barátnőm annyira nem támogatja, mondván hogy hülyén jönne ki,meg hogy appelálhatok erre a forgatókönyvre..



2021. szept. 24. 10:55
1 2 3 4 5 6
 31/56 A kérdező kommentje:
🤦‍♂️
2021. szept. 24. 17:14
 32/56 A kérdező kommentje:
Látom a szövegértelmezés megvan szánalmas troll 👌.., mindazonálltal úgy látom a konstruktív alapú kommentek elfogytak, felvetem ezt az 50%-os visszatérítési lehetőséget :).
2021. szept. 24. 17:21
 33/56 anonim ***** válasza:
79%

Miért lennék troll? mert hét éve ott mereszted a segged a csajod apja házában ingyen?


Ennyire pofátlan ingyenélő nem lehetsz.

2021. szept. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/56 anonim ***** válasza:
74%

Látom a szövegértelmezés megvan szánalmas troll 👌.., mindazonálltal úgy látom a konstruktív alapú kommentek elfogytak, felvetem ezt az 50%-os visszatérítési lehetőséget :).



Oké csak nehogy pofára essél ha az apja meg benyújt egy 2 milliós követelést az ingyenélésed után. :-D Én ezek után közölném hogy takarodj többet látni sem akarlak.


Jó vastag bőr van a képeden kérdező. Ott tespedsz ingyen, de velük fizetettnél?

2021. szept. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/56 anonim ***** válasza:
32%
#34 Ne aggódj, nem fog, mert bíróságon körbe röhögik... :-D
2021. szept. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/56 anonim ***** válasza:
34%
Csori csavo...
2021. szept. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/56 anonim ***** válasza:
94%

Ha hosszútávra tervezel a barátnőddel, meg házasulási terveid vannak, akkor miért kell ennyire anyagiasnak lenned.

Az irományodból azt szűrtem le, hogy a barátnőd családja teszi neked ilyen kényelmessé az életed már 7 éve, ami idő alatt félre tudtál tenni másfél milliót.

Mi 16 éve vagyunk együtt a párommal, ebből 7 évet az én szüleimnél laktunk. Mindig evidens volt, hogy amelyikünknek épp volt pénze, ő költött arra amire kellett. Ilyen fel sem merült, hogy pl. a költözésünk után visszakérjük mondjuk a fürdőszobaablak árát a szüleimtől... Az meg teljesen evidens volt, hogy amihez értett az én ezermester párom azt mindent megcsinált a ház körül - ez kb azt jelenti, hogy soha nem kellett szerelőt hívni és a mai napig ha segítséget kér az azóta már megözvegyült anyukám, minden további nélkül megkapja.

Szóval ha bízol a párodban és a kapcsolatotokban, akkor nem kellene szerződéssel csalódást okoznod - mert azt sugallod vele, hogy nem bízol meg benne és igencsak gyenge lábakon áll a kapcsolatotok. Na meg kissé zsarolod is, ha úgy mellesleg még gyűrűt is kap tőled...

2021. szept. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/56 anonim ***** válasza:
92%
Alapesetben szerződés párti vagyok, de itt egy felújításhoz képest nem nagy összegről van szó. A másik igen,hogy nem adsz semmit a rezsibe ennyi ideje, tehát marha kényelmesen szinte ingyen megúsztad eddig az ott létedet, így a másfél millió picike összeg amit így kvázi visszatudsz adni, ráadásul magatok kényelméért. Amúgy csak köszönhetsz tényleg a párod szüleinek, mert így félre tudtál tenni.
2021. szept. 25. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/56 anonim ***** válasza:
82%
"én havi fogyasztásomon felül nagyságrendileg egy 50-60 rugót minden hónapban ott hagyok" Menj albérletbe , ne szülők, meg apóson élj aztán megtudod, hogy mi mennyibe kerül.
2021. szept. 25. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/56 anonim ***** válasza:
84%

számolj már egy kicsit, hogy albiban mennyit fizettél volna 7 év alatt.

Nem tudom, mekkora területen élsz, de egy pici garzon is 100 000 Fthavonta, 20 000 Ft a rezsi, ha spórolsz . Ha ketten laktok benne, akkor feleződik, a te részed 60 ezer /hó. Ehhez jön a kaja, mosószer stb., ez fejenként min, 80 ezer.Tehát 140 ezerbe kerülne az életed egy albiban. Ez 7 év alatt

11 760 000 Ft. Majdnem 12 MILLIÓ. Ennyit spóroltál azzal, hogy náluk élsz!! Milyen szerződést akarsz te írni????

2021. szept. 25. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!