Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek?, kötnétek...

Mit tennétek?, kötnétek szerződést?

Figyelt kérdés

A párommal lassan 7 éve vagyunk együtt és kvázi velük élek egy kétszintes családi ház felső lakásában.Adódott az a lehetőség hogy az eddig albérletnek funkcionált alsó lakásba leköltözhetünk a párommal így külön háztartásunk lenne (nem albérletként) .

De sajnos felújitandó állapotú,parkettázás, festés, csempe rendbehozatala szükséges.Sajnos anyagilag én tudnék beruházni rá jelenleg komolyabban, és fel is vetödött az a kérdés hogy mi van ha nekem valamilyen okból mennem kell a jövőben, vagy szakitunk a párommal.. Hisz a ház tulajdonjoga nem az enyém, és ha beleölök több százezret és netán mennem kell akkor az kvázi az én szempontból kidobott pénz. Felvetödött hogy egy szerződést csinálok, hogy ha netán nem jönne össze valami, kapjak valamit vissza a beruházott pénzből.

A barátnőm annyira nem támogatja, mondván hogy hülyén jönne ki,meg hogy appelálhatok erre a forgatókönyvre..



2021. szept. 24. 10:55
1 2 3 4 5 6
 51/56 anonim ***** válasza:
76%
50-es: Amikor én elváltam, a bírónőt az érdekelte, hogy mikor kezdődött az élet és vagyonközösségünk (soha nem voltunk bejegyzett élettársak, de a házasság előtt bizonyíthatóan együtt laktunk), mert onnantól számít a minden bevétel közös, nem a házasságtól kezdve. Szóval nálunk 5 év együttélés + 6 év házasság közös dolgait kellett felezni, nem csak a házasságét.
2021. szept. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/56 anonim ***** válasza:
43%

#51

Nem mondom, hogy hazudsz, még csak azt sem, hogy tévedsz, de nyilván nő vagy és a bírónő némileg “módosította” a jogszabályokat részrehajlásból, mert ilyen nincs!

Láttunk már ilyen “csodát” nagyobb horderejű dolgokban is.

2021. szept. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/56 anonim ***** válasza:
73%
De, élettársként ugyan úgy közös vagyon, mint házasságban, anbyi alapesetben a különbség, hogy szerzés arányában, nem 50-50%.Azonban ha kicsi a különbség, 50-50-be fogja venni, főleg a 2014 03-as Ptk.-val.Nagy különbség nincs élettársként a vagyon közösségben, mint házassággal, csak nincs öröklés ( özvegyi nyugdíj van), és nehezebb bizonyítani a vagyon Lakcímkártya kevés, nem számít nagyon.
2021. szept. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/56 anonim ***** válasza:
73%
Mindenképp közöld vele mit tervezel, hogy még időben lássa megy milyen vagy és kidobhasson.
2021. szept. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/56 anonim ***** válasza:
89%

Én alapvetően jogtudtatos vagyok, és ha nem venném figyelembe az előzményeket, hogy kössetek szerződést, de figyelembe veszem.


1. Nem tisztázott, legalábbis nem olvastam, hogy a hét év alatt, hol éltél, mibe mennyivel szálltál bele. Más a helyzet, ha akkor is te álltál mindent, fizettél a rezsibe, költségeket, stb. és más, ha semmit se fizettél. Hogy mennyi a különbség, arról lehet vitatkozni, azért egy "albérlet <apóssal> terhelve" más, mint csak az asszonnyal együtt élni, és úgy mérlegelni a kiadásokat.


2. Ha akkor nem erőltetted a szerződést, akkor szerintem most sem lenne illő.


3. Nem tudom, hogy mekkora összegről van szó, mennyit kellene ráfordítani, százezres, milliós nagyságrend? Számold ki magadban ezt, aztán gondold át, hogy egyáltalán nem biztos, hogy szétmentek, pláne, hogy azonnal, ez csak a legsötétebb forgatókönyv.


4. Az "após" nem kérne továbbra se albérleti díjat, csak a rezsit kellene fizetnetek. Lefordíthatnád magadban úgy is, hogy ha albérletbe költöztök, és 50-50%-ban osztoztok a költségen, az mennyire lenne jobb? Van olyan, hogy albérleti díj helyett értéknövelő beruházást kérnek. Tudd be ezt néhány havi "albérletnek", addig csak nem vesztek össze, ha eddig jó volt.


5. Ha összeházasodtok, akkor a barátnőd örököl, és ha most nem akar, akkor akkor a házasságnál sem akar vagyonszerződést kötni.


Ennyit a jogi megfontolásról.

Ami pedig az érzelmit illeti, bár nem kérdezted: az a benyomásom, hogy nem valami kiegyensúlyozott ez a kapcsolat, elmennek az évek, de valójában nem akarsz semmit. Ez a lánnyal szemben nagyon tisztességtelen, azért neki ketyeg a biológiai órája, és lehet, hogy előbb-utóbb szeretne gyereket, vagy akármi. Milyen közös tervetek van egymással? Komolyak a szándékaid, vagy csak jól jön a szinte potya kaja, lakás, könnyű szex?


Nincs jogom ítélkezni, nem is áll szándékomban, de neked sincs jogod átejteni mást. Ha tisztességesek a szándékaid, akkor úgy vagy fair, hogy a költségekbe is beszállsz. Akár utólag és egy összegben, és talán akkor ebben benne van az is, hogy a továbbiakban sem fizetsz "albit".


Másik oldalról nyomós érv az, hogy így semmi sem véd meg attól, hogy felújítás után - miután beleöltél egy halom pénzt, az "apósod" nem mondja azt, hogy menjetek, mert inkább ki akarja adni bérbe a lakást.


Ennek ill. annak, hogy fedél nélkül hagyjon benneteket, mennyi az esélye?


Mondhatod, hogy de hát csak ezért akarod bebiztosítani magad, ami lehet jogos is, de akkor mondhatja az após, hogy csá, menjetek máshova lakni, esetleg megtűr ott, ahol most vagytok, és kiadja másnak a lakást. És jól megromlik a viszony.


Ha hét hónapos kapcsolatról és több milliós költségről beszélnénk, azt mondanám, hogy tényleg kell a szerződés, de hét év... És lehet, hogy a munka jó részét te magad is el tudnád végezni.

2021. nov. 19. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/56 anonim ***** válasza:
87%

08:52 vagyok...

A #40, #42 jól összefoglalta, hogy piaci értéken mennyit spóroltál valójában. Persze mondhatod, hogy ha nincs ez, akkor te maradsz a mamahotelben, és akkor is spórolsz, de ha a nagymamám kínai lenne kerekekkel, és csöngetne, ő lenne a villamos.


Ha ebből a helyzetből jól akarnék kijönni, és valóban tisztességesek a szándékaim, valóban vele akarom leélni az életemet, valóban el akarom venni, akkor nem úgy állnék hozzá, hogy egye fene, eljegyzem, és kössünk szerződést, aztán ha megunom, akkor felbontom az eljegyzést, hiszen az még nem házasság.


Ha tisztességes a szándékom, akkor azt mondom, hogy nézd, hét éve együtt élünk, szeretjük egymást, veled szeretnék élni ezután is, kérlek, legyél a feleségem, stb. erre mond valamit.

És főleg ha igent mond, akkor nem szaroznék, kifizetném az egész felújítási költséget, persze amit tudok, azt magam készíteném el, hogy anyagárban letudjam, pl. a festéshez nem kell diploma, de ha a nővérem tisztességesen megbirkózott a padlólapozással, csempézéssel, talán neked is menne még az is. És semmilyen szerződést nem erőltetnék.

És máris nem úgy mész be abba a lakásba, tényleg tettél valamit hozzá.


Ha meg csak kényelmesen elvagy, ameddig lehet, de igazából nem akarod lekötni se magad, se a pénzed, akkor tisztességesebb ha viszed a sátorfádat a pénzeddel együtt, hogy hagyd élni a nőt.

2021. nov. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!