Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek?, kötnétek...

Mit tennétek?, kötnétek szerződést?

Figyelt kérdés

A párommal lassan 7 éve vagyunk együtt és kvázi velük élek egy kétszintes családi ház felső lakásában.Adódott az a lehetőség hogy az eddig albérletnek funkcionált alsó lakásba leköltözhetünk a párommal így külön háztartásunk lenne (nem albérletként) .

De sajnos felújitandó állapotú,parkettázás, festés, csempe rendbehozatala szükséges.Sajnos anyagilag én tudnék beruházni rá jelenleg komolyabban, és fel is vetödött az a kérdés hogy mi van ha nekem valamilyen okból mennem kell a jövőben, vagy szakitunk a párommal.. Hisz a ház tulajdonjoga nem az enyém, és ha beleölök több százezret és netán mennem kell akkor az kvázi az én szempontból kidobott pénz. Felvetödött hogy egy szerződést csinálok, hogy ha netán nem jönne össze valami, kapjak valamit vissza a beruházott pénzből.

A barátnőm annyira nem támogatja, mondván hogy hülyén jönne ki,meg hogy appelálhatok erre a forgatókönyvre..



2021. szept. 24. 10:55
1 2 3 4 5 6
 21/56 A kérdező kommentje:
Mindazon álltal köszönöm akik normálisan megtiszteltek a válaszukkal, a trágárkodó negatívoknak meg kívánok egy feltételezhetően jobb lelki életminőséget. 🙏
2021. szept. 24. 12:59
 22/56 anonim ***** válasza:
53%
Jaj, micsoda gavallér, hogy néha segít a kertben a nagyobb munkákban. Basszus, mi együtt se lakunk anyósékkal, de attól még járunk segíteni.
2021. szept. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/56 anonim ***** válasza:
55%

Gyakorlatilag szerződést kötni KÖZÖS érdek.

Az elválás ebből a kapcsolatból nem csak a Kérdező kezdeményezésére/hibájából következhet be, lehet, hogy a lány szeret bele 10 év múlva valakibe,... az élet kiszámíthatatlan. Akkor a Kérdezőnek lapát és a lelkieken túl még kezdjen mindent előlről üres zsebbel?

Bérleti díjat magántulajdonú ingatlan esetén normális helyeken sehol nem számolnak fel a párjuknak, mert az azért lakik ott, hogy együtt legyenek és ez kettőjük érdeke és döntése.

Mivel itt egy olyan ingatlanról van szó, ami egy harmadik személyé és annak elhalálpzása esetén sem lesz a Kérdezőnek semmi köze hozzá, csak a barátnője magánvagyonát fogja gyarapítani ( most már felújított állapotban) teljesen reálisnak érzem a szerződésbe foglalni, hogy amit a Kérdező beinvesztál, azt szakítás esetén kapja vissza.

És itt most nem egy lakásfestésről beszélek, mert az a minimum emberi igény ahol lakunk, hanem korszerűsítésekre és egyéb értéknövelő tényezőkre.

Nem is tudom, hogy lehet erről másképp gondolkodni?

2021. szept. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/56 anonim ***** válasza:
74%

"A számlákba ugyan nem adok bele ezt aláírom"


Ez most komoly?

Igy te vagy az adosuk..es nemcsak par szaz ezerrol beszelunk...

2021. szept. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/56 anonim ***** válasza:
78%

Írjon alá a lány olyan szerződést, amiben neki csak kötelességei vannak, jogai nem? Mert az a "szokás" hogy a hajléktalan udvarló ingyen beköltözik?

Gratulálok igyen laksz hosszú évekig aztán meg lelépsz egy valag pénzzel. Kamatos kamatot ne felejts rá föszámolni!!

2021. szept. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/56 anonim ***** válasza:
95%

Én pár százezren nem rugóznék, több milliós tételnél viszont már van értelme erről beszélni.

Az viszont tényleg nem túl tisztességes, hogy azért dobod be a gyűrűt, hogy jobb szájízzel írjon neked alá szerződést.

2021. szept. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/56 anonim ***** válasza:
96%
1. vagyok.. Igy, hogy leírtad a körülményeket, már más a véleményem. Nem kellene neked ezek után szerződést emlegetned. Annyival tartozol már nekik, hogy ennyit már illene neked is visszaadnod. Kvázi ezzel egyenlítenéd azt az összeget, amivel lógsz nekik. (kaja, rezsi,stb)
2021. szept. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/56 A kérdező kommentje:
A teljes keret amit erre tudnék adni 1,5m. Ha úgy döntünk felhasználjuk én nem gondolom hogy a havi ~50 ezren felül amit nagyjából oda költök évek óta, elengedhetném. Másrészt azért sem mivel a 7-ből kb 3 napot amugy sem tartozkodom ott. Az eljegyzési gyűrűt meg nem "be dobtam" hanem szerintem egyrészt alkalomhoz illő, másrészt talán megerősítem benne hogy az együtt élésen kivül komolyabb szándékaim is vannak vele a jövőben.. :)
2021. szept. 24. 16:50
 29/56 A kérdező kommentje:
Én az összköltségek felére gondoltam szerintem ez korrekt,tehát a 1,5m esetében minimum 750 ezer.
2021. szept. 24. 16:53
 30/56 anonim ***** válasza:
75%
Tehát hét éve kb ingyen élsz az apósod nyakán és még fillértoszóskodsz? Hát gratulálok...ezek után albérleti díjat fizettetnék veled kő keményen.
2021. szept. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!