Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Alkoholista a férjem, úgy...

Alkoholista a férjem, úgy érzem válás lesz a vége, de hogyan?

Figyelt kérdés

A férjem alkoholista, amit önmagának is letagad. Dugiban iszik, minden nap több doboz sör (min. 4 doboz)... Látszik rajta hogy részeg, mégis fennhangon azt állítja : nem is vagyok részeg. Már az agyamra megy, pedig még 1 éve sincs hogy házasok vagyunk (3 éve vagyunk együtt) .

Én már úgy érzem nem is igazán szeretem, és mindez a piázás miatt van. Én szégyenlem magam miatta az emberek előtt.. Nem bírok vele megmaradni így. És hozzáteszem van egy kisbabánk is..

Itt jön a fő probléma. Amikor megtudtuk, hogy babát várok, kellett egy ház. Mivel nem vagyunk vagyonos emberek, így hitelhez kellett nyúlni. Babaváró, CSOK. Ezeket vettük igénybe. Ezek mellett nem egyszerű válni... Kérdés : ki mit tenne ebben a helyzetben? Nem szeretnék így élni, a kislányom életét se szeretném ha tönkre tenné az alkesz apja...



2021. okt. 6. 21:30
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/72 anonim válasza:
42%
Előbb kellett volna gondolkodni. Magadra vess.
2021. okt. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/72 anonim ***** válasza:
84%
Mi van ha ezek mellett váltok...?
2021. okt. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/72 anonim ***** válasza:
93%

Hát ez halott ügy. 2 év együttjárás után házasság, utána rögtön gyerekcsinálás, aztán hitel hitelre. Nemigen kenyeretek a megfontoltság, ugye?

Amúgy: házat eladni, hitelt kifizetni, ami esetleg marad azt megfelezni, aztán kész.

2021. okt. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/72 anonim ***** válasza:
75%
Óvatosan megkérdezném..Nem lehet, hogy a hirtelen jött kisbaba plusz a nagyon sok hitel (és az emiatti túlmunka) okán nyúl esténként a sörhöz?
2021. okt. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/72 anonim ***** válasza:
99%

Egy régebbi kérdés alatt találtam ezt a választ CSOK-os váláshoz:

"Egyetlen eset van, amikor a válás után nem kell visszafizetni a felvett támogatást:



ha az egyik fél a másiktól megszerzi a CSOK-kal vásárolt ingatlan tulajdonjogát, és



a kiskorú gyermekek (akikre a támogatást igénybe vették) a CSOK-os ingatlanban élnek tovább a tulajdonjogot megszerző féllel.



Ebben az esetben szerződésmódosításra van szükség, amelynek a díja a támogatott személyt terheli.



Ez a forgatókönyv akkor működik, ha a gyermekvállalás terén nincs elmaradása a párnak. Minden más esetben vissza kell fizetni az igénybe vett támogatást."


A Babavárónál nem tudom, mi a szabály.

2021. okt. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/72 anonim ***** válasza:
64%

Jól választottál te is!


Én valamit nagyon rosszul csinálok basszus!

2021. okt. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/72 A kérdező kommentje:

Köszönöm az elsőknel, hogy röviden vázolták a helyzetet :) ez a probléma kb 1 éve áll fenn. Nem tudtam, hogy ez lesz, ki tudja előre mi lesz?!

4. Kérdező: a párom nagyon is vágyott a picire. Úgyhogy nem emiatt.

Utólag okos az ember

2021. okt. 6. 21:56
 8/72 anonim ***** válasza:
63%
Mit szeretnél elérni a kérdéseddel, hogy vadidegen emberek mondják meg, mit csinálj ebben a helyzetben? Ha többen mondják azt, hogy válj el, akkor elválsz, ha többen azt, hogy ne, akkor vele maradsz? Mindenki saját maga éli az életét, saját magának kell meghozni a döntéseit! Mikor még nem volt gyerek, nem volt probléma, hogy alkoholista? Gondolom akkor is ivott! Minek szültél neki gyereket? Már ne haragudj, de ugyanolyan hibás vagy a kialakult helyzet miatt!
2021. okt. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/72 anonim ***** válasza:
69%
Tipikus magyar házasság, gratulálok!
2021. okt. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/72 anonim ***** válasza:
92%
Ha nem jo igy akkor váljatok, ha jo akkor amradjatok együtt, kb ennyi.
2021. okt. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!