Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Alkoholista a férjem, úgy...

Alkoholista a férjem, úgy érzem válás lesz a vége, de hogyan?

Figyelt kérdés

A férjem alkoholista, amit önmagának is letagad. Dugiban iszik, minden nap több doboz sör (min. 4 doboz)... Látszik rajta hogy részeg, mégis fennhangon azt állítja : nem is vagyok részeg. Már az agyamra megy, pedig még 1 éve sincs hogy házasok vagyunk (3 éve vagyunk együtt) .

Én már úgy érzem nem is igazán szeretem, és mindez a piázás miatt van. Én szégyenlem magam miatta az emberek előtt.. Nem bírok vele megmaradni így. És hozzáteszem van egy kisbabánk is..

Itt jön a fő probléma. Amikor megtudtuk, hogy babát várok, kellett egy ház. Mivel nem vagyunk vagyonos emberek, így hitelhez kellett nyúlni. Babaváró, CSOK. Ezeket vettük igénybe. Ezek mellett nem egyszerű válni... Kérdés : ki mit tenne ebben a helyzetben? Nem szeretnék így élni, a kislányom életét se szeretném ha tönkre tenné az alkesz apja...



2021. okt. 6. 21:30
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/72 anonim ***** válasza:
100%

"De ha egy férfi elkezd inni a nulláról, az nem véletlen."


Gondolom, azért nem teljesen nulláról indult, hanem "normális" társasági ivó volt: haverokkal sörözni kell, kajához alkoholt kell inni, ha valaki jön megkínálni, ha valahová megy, elfogadni amit adnak, stb.

Ez alapesetben nem feltétlen probléma, de sok mindenki hangulatjavításra használja az alkoholt, csak mivel egyre jobban megszokja, egyre több kell belöle.

Az meg, hogy miért kezd el valaki inni, arra az a válasz, hoyg alkoholista, azaz ha süt a Nap, akkor azért iszik, ha esik az esö, akkor azért, ha rossz a kedve, akkor kell egy kicsi, hogy javuljon, ha jó a kedve, akkor ünnepelni kell, és így tovább, az égvilágon minden ok neki az ivásra!

2021. okt. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/72 anonim ***** válasza:
97%

"De ha egy férfi elkezd inni a nulláról, az nem véletlen."


Egy férfi nem kezd el inni. Egy férfi küzd és harcol a hétköznapokkal, mellette pedig jó pofát vág. Ha már elviselhetetlen a teher, akkor pedig lekommunikálja felnőtt ember módjára.

2021. okt. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/72 anonim ***** válasza:
37%
Jóban, rosszban… Ha a társam szenved, akkor azt illik kiemelni és nem elhagyni. Bár manapság nem javítunk, mert az új a jó (igaz az is használt, de nekünk új).
2021. okt. 31. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/72 anonim ***** válasza:
21%
63-as vagyok, kedves 64-es. És nem gondolom, hogy segítő jobb a társamnak rosszindulat. Az a minimum, hogy a nehézségen átterelgetem (és én nem a hitel miatt aggódnék).
2021. nov. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/72 anonim ***** válasza:
82%

63-as: NEKED fogalmad sincs az alkoholiszmusról, egy alkoholistáról, és annyira buta vagy rosszindulatú vagy, hogy nem tudod, neki NEM LEHET segíteni, ha nem akarja. A kérdezö férje egyáltalán nem akar segítséget, SÖT még azt sem ismeri be, hogy VAN problémája. Ilyen esetben nincs LEHETÖSÉG segíteni.

Azt meg nem hiszem, hoyg épeszü elvárná bárkitöl - a kérdeztöl vagy mástól - , hogy azért élje le az életét egy alkoholista mellett és menjen tönkre anyagilag is meg lelkileg is, mert szerinted ez lenne a jó!

2021. nov. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/72 anonim ***** válasza:
17%
Nem vagyok rosszindulatú… És mivel megéltem több évtizedet, így láttam ezt és azt (alkohol, drog…). És voltak kapcsolataim (házastársi, élettársi… és ennek gyümölcsei). Azért meg bocsánat, hogy nem támogatom a széthullást, annak ellenére, hogy tudom mi az a alkoholizmus.
2021. nov. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/72 anonim ***** válasza:
100%

Már elnézést, de hoyg fér össze ez a két nyiltkozatod???

" És voltak kapcsolataim (házastársi, élettársi… és ennek gyümölcsei). Azért meg bocsánat, hogy nem támogatom a széthullást"

"Jóban, rosszban… Ha a társam szenved, akkor azt illik kiemelni és nem elhagyni. Bár manapság nem javítunk, mert az új a jó (igaz az is használt, de nekünk új)."


Ha betartanád hogy nem hagyod el a társad, akkor csak eygetlen egy kapcsolatod lehetne!

2021. nov. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/72 anonim ***** válasza:
0%
Bukni én is buktam, de nem ilyenekben. Nekem is jól esett volna az a jobb.
2021. nov. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/72 anonim ***** válasza:
100%
Ez tipikusan a vizet prédikál és bort iszik esete!
2021. nov. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/72 anonim ***** válasza:
0%
Ha levágom a lábam, akkor nem tarthatok munkavédelmi oktatást, mint tapasztalt?!😂
2021. nov. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!