Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Alkoholista a férjem, úgy...

Alkoholista a férjem, úgy érzem válás lesz a vége, de hogyan?

Figyelt kérdés

A férjem alkoholista, amit önmagának is letagad. Dugiban iszik, minden nap több doboz sör (min. 4 doboz)... Látszik rajta hogy részeg, mégis fennhangon azt állítja : nem is vagyok részeg. Már az agyamra megy, pedig még 1 éve sincs hogy házasok vagyunk (3 éve vagyunk együtt) .

Én már úgy érzem nem is igazán szeretem, és mindez a piázás miatt van. Én szégyenlem magam miatta az emberek előtt.. Nem bírok vele megmaradni így. És hozzáteszem van egy kisbabánk is..

Itt jön a fő probléma. Amikor megtudtuk, hogy babát várok, kellett egy ház. Mivel nem vagyunk vagyonos emberek, így hitelhez kellett nyúlni. Babaváró, CSOK. Ezeket vettük igénybe. Ezek mellett nem egyszerű válni... Kérdés : ki mit tenne ebben a helyzetben? Nem szeretnék így élni, a kislányom életét se szeretném ha tönkre tenné az alkesz apja...



2021. okt. 6. 21:30
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/72 anonim ***** válasza:
99%

Alkoholista volt az apám, mert anyám nem volt képes elválni tőle, mindig kifogásokat talált, hogy miért nem, jóformán utálták egymást, de sosem hagyta ott egyik sem a másikat, apa haláláig együtt voltak.


Nem csak apám iszákossága miatt, hanem anyám miatt is, aki idegileg kikészült, ezáltal minket is kikészített, valami mocskosan undorító gyerekkorom volt, felnőttként ott tartok, hogy apámat jobban szerettem, mint anyámat, mert bár ivott és lesz&rt, legalább nem terrorizált lelkileg úgy, mint az anyám, mert nem volt képes kiállni magáért és ezért rajtam vezette le a feszkót.


Nem azt mondom, hogy nálatok pont így lesz, de könyörgöm, hogy bármilyen nehéz is, találj rá megoldást, ha nem most, nem is holnap, de amint látsz kiutat, lépd meg. És ne uszítsd a gyereked az apja ellen, mert azzal semmi jót nem teszel.


Sok sikert és minden jót kívánok!

2021. okt. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/72 anonim ***** válasza:
30%

Én sosem értettem, hogy egy alkoholistát miért próbálnak felmenteni, segíteni rajta, egy gyorshajtót / gyilkost meg miért nem?

Büntetni kellene ugyanúgy azt is, eleve az alkoholt is droglistássá kellene tenni!


Van oylan káros mint a manapság divatos kristály és társai vagy a szipuzás.

2021. okt. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/72 anonim ***** válasza:
100%

Több alkoholistát is láttam a családomban (volt, akit 3 hete temettünk el) és hát... ez szakember nélkül nem megy. Egyfelől azért is, mert kezdetben csak azért iszik, hogy ellazuljon. Sok a stressz, az alkohol pedig oldja ezeket a dolgokat, a sörben pedig van komló is, ami szintén nyugtató hatású. Van az a pont, ahol átbillen a mérleg nyelve és nem a fogyasztó irányít már, hanem a szer, az alkoholnál is így van. Majd jön a kézremegés, a dühroham, a heves szívverés, izzadás, stb. Ha még "csak" egy éve csinálja, akkor nagyon gyorsan tegye le, bár kétlem. Magyarországon az alkohol nevű drog a kultúra része és már tinédzserkorban elkezdődik a hozzászoktatás, majd szépen, lassan függővé is válik minden kb. tizedik magyar ember.


Valahogy egyenesen le kellene ülni és beszélgetni, ha nem megy, akkor családterapeuta, pszichológus, addiktológus, stb. jellegű szakik.


Amúgy jelenleg a társkeresőkön nagyon sok egyedülálló anyukát látok és rémesen elszomorít. Megcsinálják a gyereket, aztán otthagyják, majd lesz vele valami. Többségben anyukával marad, aki egyedül neveli és vadul kapálózik új társ után, de hát... Gyerekes anyuka nem mindenkinek kell, ha ilyen könnyen vesz mindent az életben, akkor nem sok esze lehet, mert egy ősi közmondás szerint, az a fontos, hogy a nőnek esze legyen, mert p*nája mindegyiknek van.

2021. okt. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/72 anonim ***** válasza:
35%

:D


Az eszes nőknek nagy a papucsgyüjteményük, azzal meg az a baj.

Vol már eszes nőm, meg aztán óriási szarvaim is.

Azóta vagyok megértőbb az arab mentalitással...

2021. okt. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/72 anonim ***** válasza:
90%

43

Az utolsó mondatig egyetértettem veled, de azt nem értem, elmagyaráznád?


"Gyerekes anyuka nem mindenkinek kell, ha ilyen könnyen vesz mindent az életben, akkor nem sok esze lehet, mert egy ősi közmondás szerint, az a fontos, hogy a nőnek esze legyen, mert p*nája mindegyiknek van."


Mit vesznek könnyen az életben? Hogy mertek lépni? Hogy inkább egyedül maradtak, mert a társuk ivott? Hogy nem választották azt az életet, hogy hivatalosan nem egyedül, valójában egyedül éljék az életüket, mert a társuk piál?

2021. okt. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/72 anonim ***** válasza:
79%

Édes istenem.


Oka csak volt hogy elkezdett inni. Nem úgy van hogy egyik napról a másikra iszik. Nincs előjele csak durr bele holnaptól mindig részeg lesz.


Úgy nem értem hogy nők miért mennek bele bizonytalan meg kétes helyzetekbe gyereket vállalnak, egy részeges faszinak.

Vagy már utálják egymást de majd a következő gyerek helyrehozza a kapcsolatot.


Na meg egy életre hitelbe verjük magunkat egyből...


Jön a gyerek és egyből felvesszük a világ hitelét.

Igen megadják a lehetőséget, de ettől ez még közel sem jó ötlet.

Mi van ha nem jön össze a vállalt mennyiségű gyerek?

Vissza fogják vasalni a pénzt. Kérdés ne legyen senkiben...


Nem tudom menthető -e még a helyzet. Kidobni mindent az ablakon egyszerű.

Mellette voltál mikor elkezdett inni.


Anyagilag ezt hogy fogjátok megoldani. Szerintem minden fillért vissza kell majd fizetni... Erre számítanék... Természetesen kamatostól...

2021. okt. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/72 anonim ***** válasza:
11%

44-es

Tényleg én is ezt tapasztaltam rengeteg simppel veszik körbe magukat élvezik a körül rajongást és előbb utóbb lesz vmi

2021. okt. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/72 anonim ***** válasza:
97%

43-as vagyok:


"Mit vesznek könnyen az életben? Hogy mertek lépni?"


Mármint melyik irányba mertek lépni és a gyerek ezzel a döntéssel, hogy babra megcsinálták milyen jövő elé néz? A gyerek az olyan, mint amikor a boltban leakasztom a fogasról a ruhát? Arról nem kell gondoskodni?


Én falun nőttem fel, mint írtam, itt is voltak komoly gondok a családban, DE volt család. Volt két nagyszülő család, voltak keresztszülők, sógorok, ismerős családok, stb. Egy ilyen nagyobb szociális hálóban nekem mindenhogy jobb volt felnőnöm, mintha egynéhány éves koromban elválnak a szüleim, aztán hol ezzel, hol azzal a pasival élt volna anyám, meg esetleg költöztünk is volna többször. Ezeket a dolgokat nem is igazán tudom átélni, mert az én életemben ez - szerencsére - nem így történt.


Tehát mit is vett könnyen az anyuka az életben? A gyereke sorsát. Ne mondja nekem egy feleség sem, hogy nem voltak árulkodó jelek még a házasság előtt, hogy valami komoly gond van, mert ezt nem akarom elhinni.

2021. okt. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/72 anonim ***** válasza:
20%

A hozzaszolok tobbsegenek nincs igaza. Ugyanezek huhognak a facebookos csokos reklamok alatt.


El is mondom miert.


Ha csokkal es babavaroval veszel hazat, amit aztan eladsz, meg akkor is pluszban jossz ki belole sok esetben. Persze, attol fugg hol vetted a hazat. En marcsak tudom, csokos es babavaros hazamat adtam el. Az ingatlanarak oly mertekben emelkedtek az elmult evekben, hogy egy Budapest kozeli ingatlan ara akar a duplajat is erheti. En 2018ban vasarolt ingatlanomat iden adtam el nem kis haszonnal, raadasul visszafizettem a hiteleket is, maradt hitelmentes hazra penzem.


A babavarot nem kell visszafizetni, mivel nem jelzalog alapu, igy papiron ne valjatok el par evig, de az ingatlant el lehet adni, kulon tudtok menni. Pontosan nem tudom, hogy valasnal hogy van.

Csoknal az eladott haz arabol vissza tudod fizetni a hitelt.


Meg hozzatennem, hogy en is egy even belul hozzamentem a ferjemhez, 4 honap utan estem teherbe annak idejen...nem bantam meg, azota is eggyutt vagyunk.

2021. okt. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/72 anonim ***** válasza:
24%
Teljesen kizárt 4 sörtől részeg legyen valaki. Vagy iszik mellé töményt is vagy nem is részeg csak egy kicsit fel van nagyítva ez a történet vagy ez az ember már régebben is alkesz volt és a mája már tropa. De ha egy férfi elkezd inni a nulláról, az nem véletlen. Főleg ha még dugiban iszik mert fél a házi terrortól....
2021. okt. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!