Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Alkoholista a férjem, úgy...

Alkoholista a férjem, úgy érzem válás lesz a vége, de hogyan?

Figyelt kérdés

A férjem alkoholista, amit önmagának is letagad. Dugiban iszik, minden nap több doboz sör (min. 4 doboz)... Látszik rajta hogy részeg, mégis fennhangon azt állítja : nem is vagyok részeg. Már az agyamra megy, pedig még 1 éve sincs hogy házasok vagyunk (3 éve vagyunk együtt) .

Én már úgy érzem nem is igazán szeretem, és mindez a piázás miatt van. Én szégyenlem magam miatta az emberek előtt.. Nem bírok vele megmaradni így. És hozzáteszem van egy kisbabánk is..

Itt jön a fő probléma. Amikor megtudtuk, hogy babát várok, kellett egy ház. Mivel nem vagyunk vagyonos emberek, így hitelhez kellett nyúlni. Babaváró, CSOK. Ezeket vettük igénybe. Ezek mellett nem egyszerű válni... Kérdés : ki mit tenne ebben a helyzetben? Nem szeretnék így élni, a kislányom életét se szeretném ha tönkre tenné az alkesz apja...



2021. okt. 6. 21:30
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/72 anonim válasza:
89%
Ha csak az alkohol a gond akkor beszélj vele vagy menjetek el egy terapeutához, a fuggőség sajnos hamar kialakul és nehéz letenni de ha segítesz neki és elmagyarazod hogy ez így nem megy már tovább és legalább a baba miatt hagyja abba akkor talàn helyre jön az esze
2021. okt. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/72 anonim ***** válasza:
92%
Akármi van, mindenképp el kell válni, nem maradhatsz egy gyerekkel egy alkoholistával. Házat eladni, hitelt visszafizetni.
2021. okt. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/72 anonim ***** válasza:
76%

Ti mindenkinek úgy segítetek, hogy belenyomjátok az orrát a xarba? Én meg ehhez gratulálok. Most már biztos, hogy sokat formálódott a szemlélete a kérdezőnek, hála nektek.


A gyermekvállalás ún. normatív krízis. A krízis nem feltétlenül rossz, de az fix, hogy fenekestül felfordul miatta minden, és újra kell installálni az egészet. Ami kétféle módon sülhet el: vagy megerősödik a bizalom és a kapcsolat, vagy atomjaira hullik.

Nálunk kb. 5 házasságból 3 megy gallyra, és 60+% a gyerek születését követő 4 éven belül, a válások 70%-át a nők kezdeményezik.

Ez itt egy "tipikus eset", csak itt nem megcsalás, munkamánia, szerencsejáték vagy agresszió áll a háttérben, hanem alkohol.


Szerintem van elég baja a kérdezőnek, gyaníthatóan rájött, hogy hiba volt gyereket vállalni ezzel az emberrel, és nem ők az egyetlen pár, akiknél az egyik fél viselkedése a gyerek születése után változik meg drasztikusan, előre nem látható módon. Örülök, ha itt mindenki Nostradamus. Mehetnétek az anyakönyvi hivatalokhoz is rizsszemekből jósolni: mennyivel több párt menthetnétek meg a potyára felvett hitelek elől, ha ennyire felismeritek a lapokat a hátoldalukról is.


(#2 vtam)

2021. okt. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/72 anonim ***** válasza:
61%
(#2,#5, #13 is én voltam, bocs... de kiakaszt ez a tömény rosszindulat és kárörvendés)
2021. okt. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/72 anonim ***** válasza:
93%
Sajnos nem értek ezekhez az újfajta hitelekhez, de a helyedben én legelőször bemennék abba a bankba, ahol felvettétek, és ott kérdezném meg, hogy az adott feltételek mellett milyen lehetőségeim vannak.
2021. okt. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/72 anonim ***** válasza:
81%

Facebook-on van csok-os csoport, nagy jó tanácsokat szoktak adni, természetesen ingyen. Mindenképp lépj be, biztos tudnak segíteni.

A házasság terén tanácsadás vagy ilyesmi esetleg? Levideózni ahogy iszik a férjed és szembesíteni vele?

2021. okt. 6. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/72 anonim ***** válasza:
57%
És ha szembesíti, akkor mi van?! Az alkoholista nem fog leszokni senki és semmi kedvéért, mert a szer mindennél erősebb. Az alkoholista - kuka. Nem lesz belőle ember semmilyen terápiával, mert ő nem akarja.
2021. okt. 6. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/72 anonim ***** válasza:
61%
Ha csak ezek a lehetőségek vannak, amiket felvázoltál, akkor teljesen mindegy mit csináltok, 3 ember élete tönkre lesz téve. De le lehet szokni a piáról és mellette dolgozni magunkon, ami segíthet.
2021. okt. 6. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/72 anonim ***** válasza:
37%

Én úgy nőttem fel, hogy anyámat többször láttam matt részegen leajasodva, mint józan állapotban. Rengetegszer összetörte magát, sok rossz élményt okozott. Apám meg semmit nem tudott tenni ellene. Dolgozott éjjel - nappal. Anyám elvonó után is folytatta az ívást. Utoljára megmondtam neki, annyit ígyál, hogy még tudjál járni, mert én nem viszlek sehova és engem ne hívjanak.

Mióta elköltöztem jobb a kapcsolatunk.


Egy éve költöztem el és sokkal nyugodtabb az életem, én is szoktam inni esténként 1 pohár bort vagy sört, de nálam mindig megvan a határ .



Kérdező beszélj a pároddal, ha ezt így folytatja akkor beadod a válópert ennyi. Nem tudom mennyit iszik... de 4 doboz sör/nap az még nem a világvége .



Nagyon kellemetlen volt, ezért nem is voltak igazán barátaim a faluban.

2021. okt. 6. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/72 anonim ***** válasza:
45%

Hogyan?


1. Kicsim menj el ahaverokkal pár napra jó lesz

2. szombat -> összepakolás

3. vasárnap -> áthurcolkodás

4. hétfő -> új élet

2021. okt. 6. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!