Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Alkoholista a férjem, úgy...

Alkoholista a férjem, úgy érzem válás lesz a vége, de hogyan?

Figyelt kérdés

A férjem alkoholista, amit önmagának is letagad. Dugiban iszik, minden nap több doboz sör (min. 4 doboz)... Látszik rajta hogy részeg, mégis fennhangon azt állítja : nem is vagyok részeg. Már az agyamra megy, pedig még 1 éve sincs hogy házasok vagyunk (3 éve vagyunk együtt) .

Én már úgy érzem nem is igazán szeretem, és mindez a piázás miatt van. Én szégyenlem magam miatta az emberek előtt.. Nem bírok vele megmaradni így. És hozzáteszem van egy kisbabánk is..

Itt jön a fő probléma. Amikor megtudtuk, hogy babát várok, kellett egy ház. Mivel nem vagyunk vagyonos emberek, így hitelhez kellett nyúlni. Babaváró, CSOK. Ezeket vettük igénybe. Ezek mellett nem egyszerű válni... Kérdés : ki mit tenne ebben a helyzetben? Nem szeretnék így élni, a kislányom életét se szeretném ha tönkre tenné az alkesz apja...



2021. okt. 6. 21:30
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/72 anonim ***** válasza:
94%

Ülj le vele és állítsd válaszút elé.

Ha nem hagyja abba teljesen! a piálást akkor hagyd ott.

Az én apám alkoholista volt... Anya elvalt tőle mikor tini voltam, de addigra annyi de annyi rossz dolgot tett.

Én nem gondolkodnék ha ilyen helyzetbe kerülnék,szamomra egyértelmű.

Nincs az a hitel ami miatt tönkre tenném a gyerekem életét.

2021. okt. 6. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/72 anonim ***** válasza:
93%

Tankönyvi példa, hogy hogyan mehet félre ez az egész Csok, meg babaváró szarság. És mennyi ilyen lesz még az országban.


(ez nem a kérdező kritikája akart lenni)

2021. okt. 7. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/72 anonim ***** válasza:
91%

Nem értem a sok bántó, lehúzó-stílusú, hibáztató választ.

Valamelyik nap (amikor még nem ivott), közöld vele, hogy "beszélnünk kell, mert nagy baj van" -> és tárd elé gondolataidat, érzéseidet (higgadtan, nem kiabálva, nem vádaskodva). Mondd el neki, hogy ezt a helyzetet rendezni kell.

2021. okt. 7. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/72 anonim ***** válasza:
21%
Ugyan már. Te is tudod, hogy nincs akkora probléma. Bár nem írtad, hogy a teljes összeget igénybe vettétek-e (gondolom, igen), de a babaváró egy hitel. Ha megkaptátok, akkor jó keresettel rendelkeztek, hiszen a bank se volt hülye, felkészült erre az eshetőségre is. A csokkal terhelt ingatlanban marad a gyerek és az egyik szülő, a hitelt és a csokot vissza kell fizetni. Valószínűleg emiatt vissza kell térni hamarabb a munka világába, esetleg a szülői házba is. Minden megoldható.
2021. okt. 7. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/72 anonim ***** válasza:
95%
Az alkohol sajnos gyakori probléma szokott lenni. Egyik haverom is nagyon rákapott az ivászatra, de nála még nagyobb mennyiség dukál. Reggelente simán bevág fél liter pálinkát plusz mellé 2 doboz sört és ez még csak a reggeli adagja.. A fizetése el is megy már a piára és már nem marad pénze nagyon kajára se meg a számlákra. Elég szomorú, hogy idehaza ekkora szokás inni.:(
2021. okt. 7. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/72 anonim ***** válasza:
57%
21es, senki se kényszerítette a kérdezőt hogy csupasz fenékre rengeteg hitelre szüljön. Magának köszönheti, nem tudom sajnálni. Az egyetlen, aki ártatlan az a gyerek mégis ő szív a legnagyobbat a gyenge értelmi képességű szülei miatt.
2021. okt. 7. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/72 anonim ***** válasza:
85%
Kèrdezö: keress meg egy családjoggal foglalkozó ügyvédet, töle kérj tanácsot, hogy ilyen esetben mi lehet a megoldás, illetve a banknák is kérhetsz felvilágosítást.
2021. okt. 7. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/72 anonim ***** válasza:
91%
Alkoholistáknál sajnos mindig van ok az ivásra. Csak ezt a féldecit, hogy eltudjak csucsukálni. Csak még ezt a féldecit, hogy jobban menjen a munka, tudjak kakilni, stb... Sajnos mindenre van indokuk csak inni lehessen.
2021. okt. 7. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/72 anonim ***** válasza:
90%
A legtöbb esetben oka van annak, hogy valaki alkoholista lesz. Gondold végig, hogy mióta iszik. Gyanítom, hogy a hitel és/vagy a gyerek érkezése lesz a kiváltó ok. A probléma gyökerét kell megkeresni, talán akkor orvosolható az alkoholizálás. Persze, ha ő is hajlandó beismerni, hogy baj van.
2021. okt. 7. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/72 anonim ***** válasza:
97%

Én első körben nem a valóperes ügyvédhez rohannék, hanem megpróbálnám megbeszélni a dolgot. Tehát menjen el elvonóra, menjen szakemberhez és ne nyúljon többet a piához. Ez nehéz lesz mindkettőtöknek, de a válás és az anyagiak megosztása is nehéz. Nem akarom védeni, de nőknél van például szülés utáni depresszió, ő meg valamiért inni kezdett. Amúgy a terhességed előtt, vagy közben kezdett el inni? Vagy a gyerek születés után? A nőknél is kezelni kell a fennálló gondokat, nála is. Ha hajlandó rá, türelmesnek kell lenned, neked is dolgoznod kell és neki is. Ha nem hajlandó, akkor váljatok el. Adjátok el a házat, az árából fizessétek ki a hitelt, ami marad, abból meg gazdálkodtok külön-külön. Esetleg ha marad annyi, arra vehettek fel újabb hitelt és vehettek egy kisebb lakást, házat. Én ezt csinálnám.


Amúgy a kérdező tanácsot kért, nem ítélkezést. Biztos vagyok benne, hogy a ti életeteken is lenne mit fikázni.

2021. okt. 7. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!