Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Alkoholista a férjem, úgy...

Alkoholista a férjem, úgy érzem válás lesz a vége, de hogyan?

Figyelt kérdés

A férjem alkoholista, amit önmagának is letagad. Dugiban iszik, minden nap több doboz sör (min. 4 doboz)... Látszik rajta hogy részeg, mégis fennhangon azt állítja : nem is vagyok részeg. Már az agyamra megy, pedig még 1 éve sincs hogy házasok vagyunk (3 éve vagyunk együtt) .

Én már úgy érzem nem is igazán szeretem, és mindez a piázás miatt van. Én szégyenlem magam miatta az emberek előtt.. Nem bírok vele megmaradni így. És hozzáteszem van egy kisbabánk is..

Itt jön a fő probléma. Amikor megtudtuk, hogy babát várok, kellett egy ház. Mivel nem vagyunk vagyonos emberek, így hitelhez kellett nyúlni. Babaváró, CSOK. Ezeket vettük igénybe. Ezek mellett nem egyszerű válni... Kérdés : ki mit tenne ebben a helyzetben? Nem szeretnék így élni, a kislányom életét se szeretném ha tönkre tenné az alkesz apja...



2021. okt. 6. 21:30
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/72 anonim ***** válasza:
100%
#50: Mit nevezünk részegnek? Én nem szoktam ennyit inni, ha a barátokkal iszogatunk, akkor is 2 sör max és attól már nagyon jól érzem magam. 4 sörtől már szerintem a kötekedős idióta jönne elő belőlem.
2021. okt. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/72 anonim ***** válasza:
100%

"Teljesen kizárt 4 sörtől részeg legyen valaki. "


Hát bocs, de a napi 4 sor is rengeteg. És lesz az még több is.

2021. okt. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/72 anonim ***** válasza:
12%
Részegség fél egészség.
2021. okt. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/72 anonim ***** válasza:
91%

Jaj ne legyetek már naívak, a sör csak a kisérő a tüskéhez / töményhez...


Nem szereti annyira a sört senki se, hogy mindennap letoljon belőle 4 dobozzal, nincs az a sör ami annyira jó lenne, hogy mindennap 4 lecsússzon.


Tipikus alkoholista szokás...


Ha majd nem lesz elég pénz erre, akkor jön a flakonos bor...


Aki naponta alkoholos italt iszik az pedig alkesz!

A rendszerességtől az, meg attól, hogy nem tudja abbahagyni mert kell a dózis mindennap!


Napi egy doboz / egy pohár alkoholos valamitől is lehet valaki alkesz amikor már sóvárog utánna, ha aznap még nem volt meg az adag.


Ugyanez a csoki / energiaital, csak arra még nincs kifejezés vagy talán a "cukorsóvárgás" amit erre mondanak..


Addikciói midenkinek vannak, a gond azokkal van amik rombolnak is..

2021. okt. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/72 anonim ***** válasza:
100%
Nekem anyukám konkrétan egyetlen doboz sörtől már kuncogott, csillogott a szeme, és megsértődött mindenen, amin amúgy józanon jót nevetett. Nem, nem volt "részeg", nem dülöngélt, nem volt agresszív, de akkor is nyomasztó volt, hogy nem "normális".
2021. okt. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/72 anonim ***** válasza:
97%

#38 nem értem a válaszodat, én erre reagáltam:

"Először is csak az ökör iszik magában."

a zugivás létező jelenség, aki zugivó az magában iszik, mert nem a társaság számít neki hanem az alkohol hatása, de szégyenli hogy iszik

2021. okt. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/72 anonim ***** válasza:
87%
50-es, milyen házi terror? Aki nem feleséget vesz el, hanem a második anyját... az gondolkozzon el ezen, amíg még van ideje.
2021. okt. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/72 anonim ***** válasza:
91%

Én azt látom, akár saját szüleimen is, hogy a jelek kezdettől fogva ott voltak, szimplán csak hülyék az emberek és elhitetik magukkal, hogy "majd megváltozik".


Ez működik már az elején is. Rengeteg értelmes és normális férfitársam nem talál párt. Miközben az ilyen alkoholistáknak minden összejön mert "majd mellettem megváltozik".


Én anyám is tudta, hogy apám iszik, de mindig volt a majd abbahagyja szöveg. Soha nem hagyta abba, egyre lentebb csúszott. Mégis vállalt neki 2 gyereket, vállaltak közös házat, hitelt.


Majd egész életében ment a "de mit csinálok egyedül 2 gyerekkel" mentegetőzés. Mert így sokkal jobb volt, hogy egy munkanélküli élősködő alkoholista mellett maradtunk.

2021. okt. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/72 anonim ***** válasza:
100%

Alkoholista ember -> menekülj, vissza se nézz, minden, hangsúlyozom MINDEN megoldás jobb annál, minthogy egy ilyen méreg mellett maradj.


(családban, baráti körben volt alkoholista, ismerős családjában is volt alkoholista, hiteles forrásból más sztori is van alkoholistákról és mindig mindig mindig ugyan az volt a vége, kivéve a bukta nagyságát)

2021. okt. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/72 anonim ***** válasza:
100%

"De ha egy férfi elkezd inni a nulláról, az nem véletlen."


nem véletlen. ALkoholsita.

2021. okt. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!