Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Volt-e közöttetek a családban...

Volt-e közöttetek a családban vita, mert az egyik családtag beoltatta magát koronavírus ellen, a másik pedig nem?

Figyelt kérdés
Milyen vita volt és kik között? Sikerült-e egyiknek meggyőzni a másikat.

2021. nov. 5. 23:35
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim válasza:
66%
Volt vita, de szerencsére az észérvek kerekedtek felül.
2021. nov. 6. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:
77%

Kimaradt egy fontos válaszlehetoseg:


- van aki nem oltat a csakadban, de nem vitazunk, hanem féltő szeretettel kozelitjuk álláspontjaink

2021. nov. 6. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
87%

Nekem 2 cigi közt kifejtették, hogy meddő lettem az oltástól meg eleve 2 éven belül minden oltott meg fog halni, meg ki tudja mi van benne!!4!


Nyilván a másik véglet is tud ilyen ostoba lenni. Lásd a kommentek közt is, hogy aki nem oltat az gondoljon a lélegeztetőgépre meg hasonlók.


Szerintem mindkét oldalról túl van reagálva a dolog és nem kellene full laikusként egymásnak esni.

2021. nov. 6. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:
70%
Nálunk Mamám van beoltva illetve Anyám férje (nevelőapám),de o nem velünk él. Nem volt vita,mi elmondtuk,hogy nem fogjuk beoltatni magunkat,ok pedig igen. Pont. Felnőtt emberek,eltudjak dönteni maguk.
2021. nov. 6. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:
85%
Nem, mert nálunk mindenki normális és elfogadó a másikkal szemben, ő maga képviselje is bármelyik oldalt.
2021. nov. 6. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim ***** válasza:
68%

6-os arra nem gondolnak, hogy ha covid betegségen átesik és szövődménye van, akkor attól is lehet meddő, vagy vetélhet.


Ilyenkor mindig csak kamillázok, hogy az emberek időnként a tudatlanság miatt ostobák.


Egyszerűbb a babonát elhinniük, hogy az mRNS átugrik és megfertőzi őket, mert volt ilyen butaság is.

2021. nov. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 Koplárovics Béci ***** válasza:
78%
Szerintem csak a nagyon buta emberek veszekednek azon, hogy a másik is be legyen oltva. Ha a másik másképp gondolja, az az ő dolga. Nekem nem dolgom az ő gondolkodását megváltoztatni. Nálunk családban és ismerősök között is vannak sokkal jobb témáink is, mint az oltás. Sajnálok mindenkit, akinek csak ez a téma jutott. Azokat méginkább, akik még össze is vesznek rajta.
2021. nov. 6. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:
100%
A 20-as válaszolóhoz hasonlóan vagyunk. A családból pár ember nem oltatta magát, a többségükkel szerencsére egyáltalán nem is téma az oltás. Az egyikük viszont folyton ezzel van elfoglalva, facebookon háborog, gúnyolódik és "térít". Személy szerint rám nem szólt semmit, de rengetegszer hallgathatom tőle a megjegyzéseket és a litániákat, hogy nem is igaz, hogy megtelnek a kórházak, ez csak egy szaros nátha, minden teszt álpozitív, a covidban nem lehet meghalni, az oltástól bezzeg annál inkább, a sok szolgalelkű, gondolkodásképtelen hülye meg rohan az oltásért. Szóval nyilván rólam is ezt gondolja, bár értékelem, hogy nem vágja a képembe, de még jobban értékelném ha elhallgatna. Igyekszem terelni a témát, ahogy tudom.
2021. nov. 6. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim ***** válasza:
75%

"2 éven belül minden oltott meg fog halni"


Már legalább másfél év eltelt azóta hogy az első kísérletben résztvevő onkenteseknek beadtak. Szóval fél év múlva figyelhetjuk ahogy 40 ezer ember holtan esik össze. Ok, értem.


"Szerintem csak a nagyon buta emberek veszekednek azon, hogy a másik is be legyen oltva"


Szerintem csak a nagyon buta emberek gondolják azt hogy ez mindenkinek a magánügye. Ez társadalmi kérdés.

Ha nagyanyáink is így gondolkodtak volna hogy "oh, ő dolga" akkor még mindig lenne gyermekbenulas, kanyaró meg hasonlók.

2021. nov. 6. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim ***** válasza:
98%

Nekem természettudományi diplomáim vannak és elég sokat dolgoztam korábban a gyógyszer iparban. Ennek ellenére is úgy gondolom, hogy nem vagyok eléggé képzett ahhoz, hogy teli torokból véleményt formáljak és veszekedjek azokkal, akik másképp gondolkodnak az oltás kapcsán.

Eléggé meglep, hogy mindenféle természettudományos hattertudas nélkül ömlik az emberekből a sok okoskodás, már 1,5 éve folyamatosan. Miért nem lehet simán a szakemberekre hallgatni és békésen enni a családi húslevest, anélkül, hogy egymás torkának esnénk?

A kérdésre visszatérve, sajnos okoz konfliktust bőven családi és baráti körön belül. Nem tartom normálisnak.

2021. nov. 6. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!