Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Volt-e közöttetek a családban...

Volt-e közöttetek a családban vita, mert az egyik családtag beoltatta magát koronavírus ellen, a másik pedig nem?

Figyelt kérdés
Milyen vita volt és kik között? Sikerült-e egyiknek meggyőzni a másikat.

2021. nov. 5. 23:35
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:
91%
Nem volt vita, eszünkben sem jutott volna ilyenen vitatkozni. Tiszteletben tartjuk egymás döntését. Végül mindenki úgy döntött, hogy beoltatja magát, befolyásolás nélkül.
2021. nov. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 anonim ***** válasza:
89%

Nálunk csak anyám nincs beoltva, de csak azért nincs ezen vita, mert már rég megtanultuk, hogy anyámmal veszekedni teljesen felesleges. Ha ő hisz valamiben, akkor az úgy van, történjen bármi. Ha véletlen mégse úgy van, akkor is meg tudja magyarázni.

Na ki fetreng otthon lassan 3 hete covidosan, olyan betegen hogy az ágyból se nagyon bír felkelni? De még mindig szedi a harminvalahányezer forintért vett "immunrendszererősítő" bogyóját, amit azért vett, hogy ne legyen covidos.

2021. nov. 6. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 anonim ***** válasza:
85%
Rengeteg vita, minden nap.
2021. nov. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 anonim ***** válasza:
38%

Anyám és a párja között volt. Egyébként nálunk úgy van a családban, hogy én, a szüleim és apám felesége nem vagyunk beoltva, mindenki más igen. A nagymamám szokott ezzel jönni apámnak meg nekem is, hogy oltassuk be magunkat (korábban meg azt mondta, hogy ne oltassuk be magunkat és hogy neki is biztos attól van minden baja, szóval nem értem), de nem erőszakosan. A többi családtag pedig szóba sem hozza, nem foglalkozik vele.

Anyáméknál úgy van, hogy anyám nincs még beoltva, nem azt mondja, hogy soha, de egyelőre még nem akarta, bizonytalan volt. A párja pedig amint lehetett, rohant oltatni, gondolkodás nélkül és ő cseszegette már többször is anyámat, hogy miért nem oltatja be magát, be kéne, idegesíti az, hogy anyám nincs beoltva és nekem úgy tűnt, kicsit zsarolja is ezzel. Most már nem szoktak erről beszélni, a párját nagyon dühíti ez a téma. Neki a 3 fia közül az egyik nincs beoltva, őt is folyton ezzel cseszegeti, mérges rá, amiért nem oltatja be magát. Nekem ez az egész viselkedés nagyon dühítő, mert én, mint "oltatlan" soha nem akartam meggyőzni senkit az álláspontomról vagy arról, hogy ne oltassa be magát, senkit nem néztem hülyének, senkit nem akartam lebeszélni róla, de fordítva meg pont ennek az ellenkezője van.

2021. nov. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 anonim ***** válasza:
25%

Édesapám nagy oltásfan, fidesz hívő, nem tudom másképp leírni mennyire elhisz nekik mindent... Semmilyen ész érvet nem hallgat meg, mindig hülyének néz, csak neki lehetett mindig igaza mindenben. Nem akarom meggyőzni, nem lehet. De engem se fog. Inkább nem hozom fel a témát, felesleges vele ilyenről beszélni mert csak leversel és egy szóhoz sem jutok.

Múltkor megkérdezte, hogy inkább kirúgatjuk e magunkat ha kötelező lesz? Ki... Csodálkozott, hogy ennyire nem akarjuk, mert hitel van a nyakunkon nem kevés, amit ki tudnánk fizetni előbb is mint a határidő, ha nem szemétkednének ilyenekkel ha megteszik tényleg. De nem vagyok hajlandó beoltani magam semmi pénzért. Akkor eladjuk, veszünk egy kis valami házat valahol... ahol tudunk. Akkor már nem nagyon válogathatunk. Spórolunk ezerrel, nem költünk csak amire muszáj már egy ideje és mindig is tettünk félre. De nem gyűlik olyan gyorsan a pénz mint ahogy kellene.

A többi családtagom se akar hallani az oltásról. Nagynénémék betegek voltak és be is oltatták magukat. Ők is félnek. Anyósomék sem oltatnak, ott csak a mama akarta beoltatni magát.

2021. nov. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 anonim ***** válasza:
77%
#36 te nevezed apadat "hivőnek" miközben te olyan fanatikusan képes vagy hinni abban hogy az oltás rossz és káros lesz rád hogy inkább elveszited a lakásod és az allasod ne adj isten nélkülözöl is.
2021. nov. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 anonim ***** válasza:
72%
Nem volt vita, van, aki be van oltva, van, aki nem. Normális ember módjára el tudjuk fogadni egymás nézőpontját.
2021. nov. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 anonim ***** válasza:
29%
Nálunk nincs ebből vita, pedig a család egyik fele be van oltva, a másik fele nincs. Mi kultúrált emberek vagyunk.
2021. nov. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 anonim ***** válasza:
33%
30. Ezt majd meséld be azoknak is, akik pont az oltás óta vannak nagyon rossz állapotban, szűnni nem akaró fájdalmakkal. A te hozzáállásod vall butaságra. Kicsit kevesebbet kellene nézni a tévét.
2021. nov. 6. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 anonim válasza:
50%

Köztem és párom között volt. Ő oltáspárti,én meg félek hogy valami bajom lesz az oltástól, mellékhatás ami ki fog ütni... nem tudom ezt valahogy mélyen érzem belül. Elmagyaráztam neki, hogy már kétszer voltam covidos( tünet mentesen) és a szerveztem annyi ellenanyagot termel hogy veri az oltottakét, ha nem muszáj ,akkor hagyom egyelőre.

Majdnem szakítás lett belőle, ma már nem hozzuk fel a témát, de mindig érzem ennek az utóhatását.

Egyébként a baráti körben is szokott vita lenni, erről barátom az egyetlen oltott ,a többiek nem és néha össze szólalkoznak.

Sokszor el fog a sírás, ennek nem így kéne lennie és ez nagyon nem normális.

2021. nov. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!