Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek a helyemben?

Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Sajnos jövőhét szombaton lesz a legjobb barátnőm anyukájának a temetése,közel állt ő is hozzám,szegény anyukám barátnője volt és én is nagyon bírtam,nagyon kedves,laza volt.De a lényeg,hogy azon a napon esküvőre is mennem kellene a sógornőmnek lesz az esküvője.Sajnos hiába a temetés 11-kor az esküvő meg délután 3-kor de semmiképp nem érnék oda az esküvőre autóval 3 óra hossza.Egyszerűen nem tudom mit csináljak,a temetésre vagy az esküvőre menjek.Párom meg egy másik barátnőm szerint az esküvőre menjek,mert ők a rokonaim meg ilyesmi,de én úgy érzem, szar ember vagyok ha nem megyek el a temetésre,de senkit sem szeretnék megbántani.Kérlek adjatok valami tippet,hogy mit tegyek.

2021. nov. 27. 21:17
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
49%
Elmennek a temetésre természetesen. Ez abszolút úgy lenne illő. Utána (ha ilyen kcsg párom lenne, hogy nem vár meg) akkor vonattal mennek az esküvőre. Érek oda amikor érek...
2021. nov. 28. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
66%
A sógornője a párjának a testvére. Valószínűleg a párja a tanú, tényleg mekkora köcs ög, hogy nem várja meg. Én aztmondom, hogy az esküvőre mennék. A temetésre pedig csináltatnék egy koszorút, amit a temetkezési vállalat kivisz a temetésre. Persze, szép dolog búcsút venni egy elhunyt embertől, de megsértődni már sajnos nem fog, ha nem leszel ott. A barátnőd esetleg megsértődik, de vele megbeszélném a dolgot. (Pénzt öltél az esküvőbe, ott kell lenned, sokat kéne utaznod stb.)
2021. nov. 28. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
96%

Jobban belegondolva nagyon nehéz döntés. Első gondolatom az volt, hogy elmennék a temetésre, aztán becsatlakoznék az esküvőbe, a leírásod alapján 1-2 óra késéssel. Viszont ha olyan fontos a barátnő anyukája, akkor a temetése után lakodalomba menni nem igazán lenne kedvem, sőt akkor sem, ha nem mennék el a temetésre.

Egyébként a temetésről esküvőre jutást kölcsönautóval, vagy ismerős megkérésével oldanám meg.

2021. nov. 28. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 A kérdező kommentje:
Igen párom lesz a tanú így ő sajnos nem tud megvárni, pedig úgy tényleg jó lett volna,kicsit késtünk volna,de az még nem lett volna olyan nagy gond.
2021. nov. 28. 08:48
 15/37 anonim ***** válasza:
66%
én esküvőre mennék és elmennék külön részvétezni. Úgyis az a lényeg nem a temetés maga.
2021. nov. 28. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
97%

Az a baj hogy kis sokan részletet nem tudunk, mert nem vagyunk a helyedben szóval így nehéz válaszolni. En úgy értelmeztem hogy nem vagytok férj és feleség, ezért nem gondoltam hogy a barátod testvére nem lehet a sogornő. Ezért fura hogy miért nevezed rokonoknak. Ez csak azért fontos mert eszembe jutott hogy nem is a "sógornőd" miatt mennél hanem azért mert úgy illik hogy a pároddal menj.

Szóval attol függ hogy mennyire vagy jóban a barátod testvérével. Mióta ismeritek egymást egyáltalán? Miatta mennél mert nagyon jó barátnők vagytok? Csak mert a legjobb barátod meg az édesanyját temeti, anyukád meg a legjobb barátnőjét. Tedd mérlegre.

Persze hogy nemnsertődik meg az elhunyt. De a temetés nemcsak neki csinálják hanem a gyászolóknak hogy elbúcsúzhassanak. Talán a barátnődek szerintem örökre tüske marad a szemében. Nem tudhatjuk.

2021. nov. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
66%

Én már házas vagyok, ténylegesen vannak sógoraim, sógornőim, de még akkor is inkább a temetést választanám, mint az ő eskövőjüket. Nekem is van tizenx éve legjobb barátnőm, és sose tudnám ezt megcsinálni, hogy nem megyek el az anyja temetésére, hanem inkább lagzizni megyek. Ki se tudnék kapcsolódni azzal a tudattal, hogy most van a temetés és nem vagyok ott.

Persze fordított helyzetben nem várnám el a legjobb barátnőmtől sem, hogy jöjjön a temetésre, igaza van azoknak akik azt mondják később is lehet részvétet nyilvánítani. Nem sértődnék meg.

De megint csak oda lyukadok ki, hogy tizenx éve ismerjük egymást. Nekem LELKIISMERETEM nem lenne hozzá, hogy ne legyek ott a temetésen, ha számít ha nem.


Esetleg ha más nincs, kérdezd meg a barátnődet, hogy mit gondol erről, szeretné e, ha ott lennél, nem fájna e neki, ha kihagynád. Mégis csak közelebb áll hozzád, mint egy sógornő jelölt.

2021. nov. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
33%
Most ez csúnyán hangzik l, de a halottnak már mindegy, az élőknek nem. A barátnő nem várhatja el, valószínűleg nem is teszi, hogy ne családi eseményen legyél a pároddal és leendő családoddal. Ha rohadék a sógornő, akkor a rossz kapcsolat is borítékolható ha nem mész. Párodnak hogy esne szerinted?
2021. nov. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
73%

Én a temetésre mennék. Sógórnőmmel még sok időt tölthetek, viszont a másik most egy utolsó út.

Mondom ezt túl sok temetéssel a hátam mögött.

2021. nov. 28. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
48%

A temetésen anyukád tudja képviselni a családot. Te gondolom, nyilvánítottál már részvétet a barátnődnek. Virágot, ha mindenképpen akarsz személyesen is vinni, bármikor lehet vinni a temetőbe.

Az esküvő viszont nem olyan, hogy majd másnap beugrasz.

2021. nov. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!