Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek a helyemben?

Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Sajnos jövőhét szombaton lesz a legjobb barátnőm anyukájának a temetése,közel állt ő is hozzám,szegény anyukám barátnője volt és én is nagyon bírtam,nagyon kedves,laza volt.De a lényeg,hogy azon a napon esküvőre is mennem kellene a sógornőmnek lesz az esküvője.Sajnos hiába a temetés 11-kor az esküvő meg délután 3-kor de semmiképp nem érnék oda az esküvőre autóval 3 óra hossza.Egyszerűen nem tudom mit csináljak,a temetésre vagy az esküvőre menjek.Párom meg egy másik barátnőm szerint az esküvőre menjek,mert ők a rokonaim meg ilyesmi,de én úgy érzem, szar ember vagyok ha nem megyek el a temetésre,de senkit sem szeretnék megbántani.Kérlek adjatok valami tippet,hogy mit tegyek.

2021. nov. 27. 21:17
1 2 3 4
 21/37 A kérdező kommentje:
A párommal házasok vagyunk 3 éve,csak valamiért mindig csak simán a páromnak nevezem,12 éve vagyunk együtt.A másik,hogy sajnos anyukám is meghalt 2 éve így ő nem tud képviselni,csak apukám.De az lesz a megoldás,beszélek barátnőmmel,mennyire számít neki,hogy ott legyek,tisztázom vele őszintén.
2021. nov. 28. 20:59
 22/37 anonim ***** válasza:
48%

Akkor elmegy apukád.

Nekem fogalmam nincs, ki volt ott apu temetésén, eszembe nem jutott nézegetni, csak azt láttam később, ki hozott koszorút...

Az a legtisztább, ha beszélsz a barátnőddel, hogy mi a helyzet, kizártnak tartom, hogy ebből problémát csináljon.

2021. nov. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
45%
Most én bevállalom, hogy én vagyok a rohadék, de ha 12 év és házasság után nem jönnél el a testvérem esküvőjére, mérges lennék. Akár utánam, vonattal. Mindemellett nagyon sajnálnám a barátnődet és az anyukáját, de tényleg, "neki már mindegy", a barátnőddel pedig lehetsz előtte és utána gyakorlatilag bármennyit. Ezt bárki megértené, szerintem a barátnő is fel tudná dolgozni, hogy neked most máshol van dolgod.
2021. nov. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
100%
Elsősorban nem a halott miatt járunk temetésekre, hanem azért, hogy a jelenlétünkkel éreztessük az elhunyt családjával, hogy mellettük állunk és osztozunk a gyászukban. Tudom, régimódi és unalmas vagyok, de nem tudnék elmenni jót bulikázni meg táncikálni egy lagzira, amikor a legjobb barátnőm (!!!) élete legnehezebb pillanatait éli át éppen, és a legnagyobb szüksége lenne a szeretetre és a támogatásra. De ezek szerint te már döntöttél, és csupán megerősítésre vágysz. Menj az esküvőre, érezd jól magad.
2021. dec. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
Hogyan döntöttél végül?
2021. dec. 4. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 A kérdező kommentje:
Beszéltem a barátnőmmel megkérdeztem,mennyire számít rám.Azt mondta ne aggódjak,ő nem haragszik meg,apukám megy viszi a koszorúmat is.Jövőhéten a barátnőmmel együtt elmegyünk a temetőbe.A legjobb barátnőm és láttam rajta,hogy,őszintén mondta,hogy nincs belőle baj.
2021. dec. 4. 07:05
 27/37 anonim ***** válasza:
19%
Szóval az lett, amit az összes normális ember mondott, és a barátnőd értelmes. Felnőtt nő vagy, házas, tizenéve kapcsolatban. Már még jó, hogy neki nem volt kérdés.
2021. dec. 4. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
74%
#28 Miért kell "lenemnormálisozni" azokat, akiknek más a véleménye egy bizonyos dologról, mint neked? Vagy személyeskedés nélkül nem tudsz érvelni?
2021. dec. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
34%
Dehogynem. Viszont itt nem is volt kérdés. Normális embernél legalábbis. Ha tetszik, ha nem. Amúgy meg ne adj olyan szót a számba, amit nem mondtam. Azt írtam, hogy minden normális ember szerint. Ha magadra vetted az ellentétét, amit ugye le sem írtam, akkor csak te megkaphatod a jelzőt. Szívesen adom.
2021. dec. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
65%

#29

"Normálisságra hivatkozás: Ez egy olyan érvelési hiba, amiben önkényes kritériumok alapján valamit “normális”-nak titulálsz, a “normális” itt jellemzően neked a “jó”-val egyenlő." Forrás: [link]


Megválaszolom a saját kérdésemet: személyeskedés nélkül nem tudsz érvelni. Sőt, egyáltalán nem tudsz.

2021. dec. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!