Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi (volt) az a családodra...

Mi (volt) az a családodra jellemző dolog, amire gyermekkorban azt hitted, hogy normális, aztán később kiderült, hogy nem az, hogy máshol nem úgy van?

Figyelt kérdés

2022. febr. 24. 17:22
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/144 anonim ***** válasza:
100%
#27 Mondjuk a hugyozás is megér egy misét. Apám simán kiment az udvarra hugyozni, mert hát a víz az pénzbe kerül. Ha a kertben volt akkor meg alapból be se jött, letudta a dolgát kint.
2022. febr. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/144 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy ez a puszi-ölelés is érdekes téma.


Valahogy gyerekként egyrészt kimaradt, másrészt ha akarták is rühelltem. Alapból az alkoholista apám ezt is erőszakosan oldotta meg vagy "eltrollkodta" ahogy korábban írtam az egymás "megviccelése" helyzeteket.


Anyám legalább letudta, hogy tudom, nem szereted, és kész. A vicces, hogy felnőttként lett már ölelkezős. De egyszerűen nem szeretek vele ölelkezni. Olyan hamis érzést ad, egész életem egy szopás volt, felnőttként nem is igazán ismerjük egymást, így szinte taszít, hogy megöleljem.


Nekem is másoktól jött az ilyenfajta szeretet. Érintések amiket addig utáltam.


Például egy haveroméknál voltam, anyja meg simán megölelt búcsúzóul, megsimogatta a vállam, és mondta, hogy örült, hogy látott, jöjjek máskor is. Alapból azt láttam, hogy náluk annyira természetes és őszinte ez az ölelés egymás közt is. És felém sem úgy érződött, hogy "kell" hanem egy őszinte gesztusnak.


Fura, mert ma már a barátaimtól elviselem, teljesen természetesnek veszem. Ellenben a szüleimtől a mai napig idegen bármilyen érintés.

2022. febr. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/144 Metionin ***** válasza:
100%
31. Yep, enyém is. Nekünk 7 éves koromban lett fürdőszobánk, benti wc-nk de még utána is ment a balhé, hogy minek "hugyozunk bent", a wc azért lett csináltatva, hogy ha valaki (ő) beteg, akkor ne kelljen kimenni. Mondjuk ignoráltam de azért előadta úgy heti 2x ha épp látta, hogy bent pisiltem.
2022. febr. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/144 anonim ***** válasza:
91%
Nálunk sem hangzott el soha a “ szeretlek” szó, pedig szerettek és most is szeretnek a szüleim. Valahogy én is nagyon nehezen tudom kimondani, kínosan érzem magam közben. Fura, mikor mások tök természetesen, hallgatóság előtt is kimondják.
2022. febr. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/144 anonim ***** válasza:
95%

Az állandó kiabálás beszélgetés címszó alatt.

Félni a vendégektől. Mindig mondták hogy jajj csak nehogy jöjjön valaki.

Bennehagyni a vizet a fürdőkádban és azzal önteni le a wc-t.

Fával fűteni.

2022. febr. 24. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/144 anonim ***** válasza:
100%

Bocsánatkérés. Nalunk sosem kert senki senkitől bocsanatot, ha vita volt, mindenki elvonult, ajtobecsapas, aztan par órára/napra ra ugy beszelgettunk, mintha mi se történt volna. Ezert hokkentem meg, es azóta is mindig ez van, mikor valakit megbantok, es az bocsanatot “követel”, nekem ez ugy van megoldva hogy megnevettetem vagy ilyesmi.

Érzelmekről nem beszeles. Sose volt az se kimondva hogy szeretlek, büszke vagyok rad stb. En se nagyon beszelek senkinek sem az érzelmeimről, ezeket a szavakat is nehezen momdom ki a barátaimnak/baratomnak.

Semmi kozos program. Azt hittem normalis hogy felnovunk, mar nem megyunk programozni nagyon sehova, de sok mas családnál latom hogy meg mindig járnak egyutt nyaralni, enni vagy kávézni.

Biztos sok van meg, az en családom tipikusan olyan hogy ranezesre tökéletesnek tunik, aztan olyan issuesjaim vannak miattuk hogy belegondolni is szörnyű. Csak mostanaban kezdtem el visszaelemezgetni, hogy minden amit utalok magamban, azt toluk tanultam el. :D

2022. febr. 24. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/144 anonim ***** válasza:
100%

#33 Nekem még az jutott eszembe, hogy nagymamámnál elromlott a WC.


És szerintem olyan 1-2 évtizedig csak egy kis vödör volt amivel elöntötte a dolgokat. Azt is úgy gyűjtötte, hogy csöpögött a csap meg a mosogató és alá volt téve egy lavór és abba gyűlt a víz amivel öblített.


Apá mondjuk ezen felbuzdulva ki is találta, hogy majd nálunk is ezt kellene. Ahogy a 35 mondja a fürdővízből, mosogatóvízből öblíteni a budit.


Én így felnőttként alapból rohadt gáznak tartom, hogy nagymamám egyik gyereke sem ajánlotta fel, hogy figyelj mama, kicseréljük a tartályt, mert hogy körülbelül 10 perces munka lett volna.


Így vissza gondolva borzasztó.

2022. febr. 24. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/144 anonim ***** válasza:
100%
Külön időpontban evés. Szinte sosem evett mindenki az asztalnál egyszerre.
2022. febr. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/144 anonim ***** válasza:
94%

#35 Vendégtől félés nálunk érdekesen működött... :D


Apámék felraktak a csengőre egy billenő kapcsolót belül, amivel le lehetett kapcsolni. Így ha valaki jött, akkor hiába csengetett, bent nem csengett a csengő.


Megindokolták azzal, hogy nekik senki ne nyomja a csengőt, ha éppen pihennek akkor őket senki ne zavarja. Nyilván ezt is úgy adták elő sokszor, hogy az én hbám, mert a hülye haverom mindig csenget...hát nem is értem mit képzel... :D


De ez rendesen psziszhológiai "glitch" volt náluk.


Ha látták, hogy jön át a szomszéd, akkor már ordítottak, hogy menj, kapcsold le a csengőt. Nem vagyunk itthon... :D


Hozzá tenném, a csengő nem hallatszott ki, a kint lévő ember nem tudta, hogy le van-e kapcsolva vagy sem.


Ellenben anyámék valami hamis világot építettek fel, hogy hát le van kapcsolva a csengő és nem hallották, hogy csengettek, mert éppen pihentek.


De hát a valóságban hallották, és se nem pihentek, se semmi, csak nem akartak kimenni vendéget fogadni. Tulajdonképpen ezzel csak saját magukat verték át, mert saját magukkal hitették el, hogy "nem hallják a csengőt" miközben tudták hogy ott áll a szomszéd a kapuban... :D


Komolyan mondom, ez már pszichiátriai probléma.

2022. febr. 24. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/144 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk hétvégéken mindig pont délben volt az ebéd. Ehhez valamiért nagyon ragaszkodott a család, déli 12 órakor mindenkinek az asztalnál kellett ülni, bármi dolga lett légyen is. Meglepődtem, mikor mások mondták, hogy délután egy, két órakor ebédelnek. A vacsora időpontja meg délután hat órakor volt, ez is mindig és kötelezően. Nekem ezek annyira berögzültek, hogy sokáig akkor is így étkeztem, mikor már nem laktam otthon.
2022. febr. 24. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!