Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi (volt) az a családodra...

Mi (volt) az a családodra jellemző dolog, amire gyermekkorban azt hitted, hogy normális, aztán később kiderült, hogy nem az, hogy máshol nem úgy van?

Figyelt kérdés

2022. febr. 24. 17:22
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/144 anonim ***** válasza:
95%

Fura azt mondani nekik, hogy szeretlek, gyerekkoromban soha nem mondtuk. Fura, hogy sokakat autóval, lakással, megtakarítással segítenek a szüleik, az enyémek 30 milliós autóval járnak, de már az is csoda, ha egy táskát kapok tőlük. Semmit nem segítenek, pedig megtehetnék.


Fura az is, hogy anyuka csomagol kaját vagy főz akár a felnőtt gyerekeinek is. Az enyém nagyrészt külföldön dolgozott, magunkra főztünk tesómmal. Szóval nekem alapvetően az önzetlen törődés minden formája fura.

2022. febr. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/144 anonim ***** válasza:
96%

A piszkot.


Mármint, alapvetően nem volt azért mocsok, de pl. a wc-kefe jóformán sosem volt kicserélve, ez valamiért nagyon megmaradt bennem, hogy ott volt rajta a sz*r, kilögybölődve mellé a sz*ros víz, és ez így rendben volt. Tudatában volt, hogy gusztustalan, de valahogy mégse fogtam fel, hogy ez nem oké. Vagy pl. sosem láttam anyámat wc-takarítani.


A szobánk fala penészedett, de sosem fújtuk le semmivel, abban aludtunk. Nem is tudtam, hogy ez egészségtelen. A mi gyerekszobánkba kb. 4-5 éves korunkban került be a szőnyeg a padlóra, és szerintem a mai napig az van ott (nem tartom a kapcsolatot a családdal, nem tudom), foltosan, piszkosan, sosem volt takarítva.


De mondom, alapból nem volt putri vagy mocsok, ha valaki bejött, nem látott az nappaliban semmit, és közben mégis.


Ez akkor tűnt fel, mikor összejöttem a férjemmel, akinek nagyon tisztaságszerető anyja van. Komolyan, addig el se tudtam képzelni, hogy valahol hetente fertőtlenítik, takarítják a wc-t.

2022. febr. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/144 Metionin ***** válasza:
100%
Szinte minden. Verés, hogy ovisként órákra magamra hagynak a bezárt házban, hogy apám kocsmázni hord magával, hogy van gyerek, akinek külön szobája van (nekem azt mondták, hogy az csak a filmekben van), hogy anyám megállás nélkül ordibál, hogy a gyerek nem szólalhat meg míg engedélyt nem kap rá,hogy van akinek a szülei szeretik egymást stb. Teljesen elképedtem, amikor megtudtam, hogy pl. az osztálytársaim családjában ez teljesen másképp van. Egyszer pedig teljesen lehidaltam, amikor egyik osztálytársam szüleit láttam kézen fogva.
2022. febr. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/144 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk soha nem beszéltünk érzelmekről (csak ha zsaroltak vele, vagy lelkiismeretfurdaláson keresztül akartak tőlem valamit). Ennek megfelelően nagyon meglepődtem, amikor egy tábor végén egy barátom szó szerint az apja nyakába ugrott örömében. 10 perccel később a sajátom kezet fogott velem az újra találkozáskor. Kellemetlen és nagyon éles volt a kontraszt.
2022. febr. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/144 anonim ***** válasza:
100%

Az tény, hogy kisgyerekként relatív természetesnek sőt mi több viccesnek ítéltem meg apám alkoholizmusát. Eleinte jókedvűnek tűnt, meg úgy ez volt a természetes állapota, hogy részeg volt.


Az is tök természetes volt, hogy gyerekként elvitt minket a kocsmába is. Igaz akkoriban a kocsma meg a bolt egy dolog volt, alapvetően kocsma volt és volt egy sarok a termékeknek.


Még az is megmaradt, hogy apám beugrott az egyik kocsmába, közben építkezési gépek voltak egy telepen mellette, mondta menjünk nézzük meg. Erre jön egy férfi, első kérdése az volt, hogy "mi van fiúk, anyu a kocsmában van?"


Ez már gyerekként is annyira megmaradt és annyira körülírja az akkori alkoholista férfiközpontú társadalmat, hogy apám a kocsmában vedel, miközben egy vadidegen azzal jön, hogy "anyu biztos vedel" mert hát a férfi nem alkoholista.

2022. febr. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/144 anonim ***** válasza:
97%

Ami még nálam megszokott volt a szegénységből eredő őrületes spórolás. Ami sajnos rohadt sokáig meghatározta az életemet is.


Bútoraink soha nem voltak újak, tikikusan az volt, hogy ha valaki ismerős lomtalanított akkor lett "új" bútorunk. Meg úgy mindennen is spórolni kellett. Mindennek értéke volt. Az egymás után fürdést már említettem.


De például volt olyan, hogy apám egy kevésbé részeg pillanatában arról kezdett előadást tartani, hogy TÚL SOK BUDIPAPÍRT használunk el. És hogy pazaroljuk.


A kiselőadását azzal folytatta, hogy egy lappal többször is ki lehet törölni, meg félbe kell hajtani. Rohadt gáz volt.


És sajnos én is sokáig spórolós voltam, mindent megvontam magamtól.


Felnőttként jöttem rá, hogy úgymond a pénz nem minden, hiába halmozom, ha semmire nem költök és nem csak azt kell nézni min spóroljak, hanem azt, hoygan kereshetnék többet.

2022. febr. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/144 Metionin ***** válasza:
100%
26 A budipapírhoz: apám egyszer azt magyarázta, hogy pazarlás a papírzsepit csak 2-3 orrfújásra használni, úgy kellene, hogy elkezded a szélénél és sorban mennek bele a fújások, mintha pecsételnél, akkor tovább tart. Arra nem gondolt, hogy a papírzsepibe takony kerül és átázik, szóval az ötlete kivitelezhetetlen. De nem is használt soha papírzsepit, hogy tudhassa, ő a cucctól az udvaron szabadult meg, úgy hogy felharákolta és kiköpte. Ugyanígy tartott előadást a fogmosásról, holott azt is csak a tévében látott, ő maga sosem csinálta és azt hitte, hogy minimum 10 percig kell mosni forró vízzel.
2022. febr. 24. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/144 anonim ***** válasza:
100%
Hogy nem mindenki masszív idegbeteg a semmitől is, valamint sok helyen a szülők tényleg ráérnek a gyerekre, nem a nagyszülőktől várják el, hogy nevelje (nem, anyagilag ellátni egy gyereket nem nevelés). Utólag azt mondom, a komplett családomra ráfért volna az idegosztály.
2022. febr. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/144 anonim ***** válasza:
100%

Az egymás utáni fürdés, sok törölközőnk volt, de soha nem volt saját, mindenki használta száradás után a másikét. Viszont naponta fürödtünk, a bojler kapacitására volt fogva, pedig a zuhanyzás talán segített volna ezen.

Több kárt csinálok, mint hasznot, én ezt mindig elhittem.

25 évesen mondták nekem először, hogy szeretnek.

Azt hittem ezek így működnek más családnál is.

2022. febr. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/144 anonim ***** válasza:
100%

Azt hittem csak a barátok adnak egymásnak puszi vagy ölelést, a családtagok csak szülinapkor. 15 éves voltam mikor láttam hogy a barátnőmet megöleli és megpuszilja az anyukája amikor hazaér.

Nem tudtam hogy lehet érzelmekről vagy intim dolgokról beszélni otthon. A szociális érzékem nagyjából nulla volt huszonéves koromig, rettegtem attól hogy valaki hozzámér, vagy a közelemben van sokáig.

Tizenéves koromig azt hittem a heti egy-kétszeri fürdés a normális.

Szintén azt hittem sokáig hogy az én hibám hogy pénzt kell rám költeni, és csak a gazdagoknak van minden napra tiszta valtoruhája.

2022. febr. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!