Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezt hogyan dolgoznátok fel?...

Ezt hogyan dolgoznátok fel? Hogyan bírkózzak meg vele? Hogyan mondjam el az egyetlen testvéremnek?

Figyelt kérdés

Édesanyámat 2018 májusában szólította magához az Úr. Nagyon szép család voltunk, jól éltünk, szerettük egymást, keresztényi életet éltünk, voltak nehézségek, de mindig olyan könnyen túljutottunk.

Anyuciról 2018 januárjában kiderült, hogy rosszindulatú daganat van mindkét petefészkén. Műteni a kora miatt kockázatos volt, kemót/ sugarat kapott, de hamar legyengült, s feladta, konkrétan 4 hónap alatt elvitte, fel se fogtam, csak szenvedtem mélységesen, mert rengeteg mindent köszönhettem neki egész életemben, a csillagot lehozta volna azért, hogy én boldog lehessek az életben.

Apával még régebben berendeztek egy szép nyaralót maguknak, viszont most, hogy mindketten elmentek a tesómmal úgy osztozkodtunk, hogy az lesz az övé, hogy a családjával nagyobb házba tudjanak költözni. Elkezdtem neki segíteni az utolsó kipakolásokban, mikor a véletlen folytán a ruháik között találtam egy nagyon régi orvosi leletet, aminek az apróbetűsében állt 2 időpont, köztük 3 év volt, s ezekben az időpontokban anyunak abortusza volt. Ezen időpontokban én is meg testvérem is 10 felett voltunk, de le van írva kb. úgy, hogy a betegen már Materként hajtottak végre 2 darab Abortus artecifialist, valamint xy időpontban Fractionalt abrasio ( méhkaparás a net szerint) beavatkozás során menesztett graviditas ( net szerint várandósság) történt. Állapot: hólyagcsíra után, a másik kettő meg 10 hetes körül feltételezhetően.

Mindez akkor, mikor mi 10en évesek voltunk.

Mit csináljak? Édesapám, akivel mintaházasságuk volt állítólag, ő még anyu előtt meghalt. Ez valahonnan egy kitépett orvosi lelet volt, amin az ő neve van meg a születési dátuma, a kora.

Nagyon sok nőgyógyászati gondja volt mindig, időskorában is járt rendszeresen rákszűrésre, a klimax időszakában volt, hogy azt hitte meg fog halni olyan rosszul volt, sőt miómával még műtötték is egyszer.

Nem tudom, azt tudom, hogy most az életem egy nagy kérdőjel, nem tudom mit tegyek, elmondjam e valakinek, mert a feleségemnek se merem, az ey sógornőjével meg konkrétan legjobb barátnők voltak.

A Jóisten megbüntetne azért, ha most nagy nyomozósdiba kezdenék?

Nagyon szépen kérem, hogy a hasonló helyzetben lévő emberek segítsenek, nem akarok családi perpatvart, viszont nem akarok hazugságban se élni.



2022. márc. 7. 20:41
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/137 anonim ***** válasza:
100%
Most biztos nem fogsz aludni emiatt.
2022. márc. 7. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/137 anonim ***** válasza:
100%

Miért rágódsz ezen ennyire? Anyudnak volt két abortusza, ami bármi okból lehetett. Védekezés mellett is becsúszhat, lehet úgy gondolták amyagilag nem férne bele. Vagy te írtad, hogy sok nőgyászati baja volt, meg pont a petefészke lett beteg. Simán el tudom képzelni, hogy az orvos mondta neki azt, hogy nem tudná a teste elviselni a terhességet, okosabb lenne megszakítani. Amit az apád előtti csávóról írtál. Nem értem a problémát. Oké, a nézeteitek szerint anyudnak ő hozzá kellett volna feleségül mennie, de hát pont a csávó ment el messzire és szakított vele. Alap dolog, hogy továbblépett. Megismerte apukádat, aki feleségül vette és családot alapítottak együtt. Az meg, hogy aztán évekkel később visszaköltözött a pasi a közeletekbe, SEMMIT nem bizonyít. Nem bizonyítja, hogy viszonyuk lett volna vagy hogy pont ő lett volna annak a két gyereknek az apja, vagy épp a tied. Az abortuszokról meg nyilván nem tudtatok. Amúgy sem valami kellemes dolog, és egy vallásos családban még csúnyán is nézhetnek az emberre miatta (még ha mondjuk muszáj is volt), persze hogy nem fogják beavatni a többieket, még a saját gyerekeiket sem.

Én is azon a véleményen vagyok, hogy nincs értelme a rokonoknál körbe kérdezgetni, hogy ki mit tud, valszeg mindenkinek új információ lenne. A testvérednek sem kellene elmondani, hacsak nem 110%-ig biztos hogy ő sem kürtöli ki. Az abortuszok teljes igazságát egyedül a szüleid ismerhették, de mivel már nem élnek, sajnos soha nem kapsz teljes magyarázatot.

2022. márc. 7. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/137 anonim ***** válasza:
97%
Menj el egy pszichológushoz, mert be fogsz csavarodni.
2022. márc. 7. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/137 anonim ***** válasza:
96%
#73 már most be van🤣🤣🤣🖕🖕🖕👎
2022. márc. 7. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/137 anonim ***** válasza:
83%
Vallást ki kéne hagyni ebből a dologból, meg ugy sok másbol is, sokkal egyszerűbb volna.
2022. márc. 8. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/137 anonim ***** válasza:
88%
Tiszteld atyádat és anyádat. Tartsd tiszteletben az emléküket és ne fontoskodj kiteregetve a személyes magánügyeiket. A minimum az, hogy nem beszélgetsz erről senkivel. Max a feleségeddel.
2022. márc. 8. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/137 anonim ***** válasza:
97%

Semmit nem tudsz a körülményekről. Nyilván oka volt, akár egészségügyi, hogy megszakították a terhességet. Lehetett elhalt magzat, lehetett más is.

A kaparásnak nevezett beavatkozást akkor is alkalmazzák, ha valamilyen vérzés rendellenesség lép fel.

Semmit nem tudsz a körülményekről, ami ráadásul anyukád személyes magánügye. Nyilván apád is tudott róla, együtt döntötték el.

Vagy voltak kénytelenek dönteni. Ennek semmi köze a keresztény hithez. Ugyanis az egészségügyi ok mindent visz.


Ha apád halála után történt, akkor anyádnak volt valakije, ami természetes.

2022. márc. 8. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/137 anonim ***** válasza:
100%
És akkor mivan, ha abortusza volt? NEKED éppen semmi közöd hozzá ;)
2022. márc. 8. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/137 anonim ***** válasza:
97%
Kérdező számodra mi lenne a normális válasz, amit vársz tőlünk és nem kaptál meg?
2022. márc. 8. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/137 anonim válasza:
100%

Nem, nem fog egy mesefigura megbüntetni, mert nyomoznál. De semmi értelme nyomozni, volt, megtörtént, ez ellen már nem tehetsz semmit.

Ahogy már többen is megírták biztos volt rá valami oka, lehet nem voltak egészségesek a magzatok, vagy csak már nem szerettek volna több gyereket.

De ez az ő dolguk, az ő döntésük volt. Benneteket szépen felneveltek. Rendes szüleitek voltak, és az a lényeg.

2022. márc. 8. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!