Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezt hogyan dolgoznátok fel?...

Ezt hogyan dolgoznátok fel? Hogyan bírkózzak meg vele? Hogyan mondjam el az egyetlen testvéremnek?

Figyelt kérdés

Édesanyámat 2018 májusában szólította magához az Úr. Nagyon szép család voltunk, jól éltünk, szerettük egymást, keresztényi életet éltünk, voltak nehézségek, de mindig olyan könnyen túljutottunk.

Anyuciról 2018 januárjában kiderült, hogy rosszindulatú daganat van mindkét petefészkén. Műteni a kora miatt kockázatos volt, kemót/ sugarat kapott, de hamar legyengült, s feladta, konkrétan 4 hónap alatt elvitte, fel se fogtam, csak szenvedtem mélységesen, mert rengeteg mindent köszönhettem neki egész életemben, a csillagot lehozta volna azért, hogy én boldog lehessek az életben.

Apával még régebben berendeztek egy szép nyaralót maguknak, viszont most, hogy mindketten elmentek a tesómmal úgy osztozkodtunk, hogy az lesz az övé, hogy a családjával nagyobb házba tudjanak költözni. Elkezdtem neki segíteni az utolsó kipakolásokban, mikor a véletlen folytán a ruháik között találtam egy nagyon régi orvosi leletet, aminek az apróbetűsében állt 2 időpont, köztük 3 év volt, s ezekben az időpontokban anyunak abortusza volt. Ezen időpontokban én is meg testvérem is 10 felett voltunk, de le van írva kb. úgy, hogy a betegen már Materként hajtottak végre 2 darab Abortus artecifialist, valamint xy időpontban Fractionalt abrasio ( méhkaparás a net szerint) beavatkozás során menesztett graviditas ( net szerint várandósság) történt. Állapot: hólyagcsíra után, a másik kettő meg 10 hetes körül feltételezhetően.

Mindez akkor, mikor mi 10en évesek voltunk.

Mit csináljak? Édesapám, akivel mintaházasságuk volt állítólag, ő még anyu előtt meghalt. Ez valahonnan egy kitépett orvosi lelet volt, amin az ő neve van meg a születési dátuma, a kora.

Nagyon sok nőgyógyászati gondja volt mindig, időskorában is járt rendszeresen rákszűrésre, a klimax időszakában volt, hogy azt hitte meg fog halni olyan rosszul volt, sőt miómával még műtötték is egyszer.

Nem tudom, azt tudom, hogy most az életem egy nagy kérdőjel, nem tudom mit tegyek, elmondjam e valakinek, mert a feleségemnek se merem, az ey sógornőjével meg konkrétan legjobb barátnők voltak.

A Jóisten megbüntetne azért, ha most nagy nyomozósdiba kezdenék?

Nagyon szépen kérem, hogy a hasonló helyzetben lévő emberek segítsenek, nem akarok családi perpatvart, viszont nem akarok hazugságban se élni.



2022. márc. 7. 20:41
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/137 A kérdező kommentje:
39-es, vannak dolgok amikről tudok, de nem merem leírni. Amik akkor nem voltak furcsák, de felnőtt fejjel nagyon is azok. Félelem van bennem, mert az érték csak akkor hiteles, ha hiteles ember adja át azt. Nem tudom , nem tudom😭
2022. márc. 7. 21:41
 42/137 qkker1 ***** válasza:
94%

"nem vagyok valláskárosult, katolikus keresztény vagyok, keresztény hitben nevelkedtem, tény, hogy voltak szabályok, melyek meghatározták az életünket, igen és ilyen a házasság előtti nemi élet megtagadása, az önmegtartóztatás erénye valamint a felelősségvállalás, érted, ilyen tekintetben az abortusz egy bűn, mondhatsz akármit, mindenki másban hisz."


De igen, valláskárosult vagy, abból is látszik , hogy az elhunyt édesanyát döntését nem akarok elfogadni!

2022. márc. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/137 anonim ***** válasza:
98%

Félelem van bennem, mert az érték csak akkor hiteles, ha hiteles ember adja át azt.


Mi??? Szóval most az a bajod, hogy ha anyádnak abortusza volt, akkor nem ervényes semmi, amit mondott vagy ahogy nevelt...?

Te hülye vagy. És nagyon ráérsz. Keress valami hobbit.

2022. márc. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/137 anonim ***** válasza:
100%

"voltak szabályok, melyek meghatározták az életünket, igen és ilyen a házasság előtti nemi élet megtagadása, az önmegtartóztatás erénye valamint a felelősségvállalás, érted, ilyen tekintetben az abortusz egy bűn"


Jaj, hát innen fúj a szél. Na ez tragikus.

Semmi közöd hozzá, anyukádnak nyilván volt oka rá. Ne problémázz olyasvalamin, ami nem probléma, különösen nem a te problémád.

Kérdésedre a válasz:

Nem kéne feldolgoznom, legfeljebb érdekesnek találnám, hogy anyummal ez történt, elmondanám a testvéremnek, megbeszélnénk (de nem ítélkezve, csak kíváncsiságból), aztán élném tovább az életemet.


Hidd el, hogy te is meg fogsz birkózni ezzel a hatalmas katasztrófával, ami a te életedre nincs is hatással.

2022. márc. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/137 A kérdező kommentje:
Ja és 39, azt még anya is mesélte egyszer, hogy az ő szülei nem bírták békénhagyni azzal a kérdésekkel, hogy ,, mikor fogsz már férjhez menni"? Szokásra, családra válogatja, a mi köreinkben fontos volt, hogy a tanulmányok alatt meglegyen az, akivel összekötöd az életed, aztán gyűrű, majd kisded. Vagyis az ő életükben inkább.
2022. márc. 7. 21:47
 46/137 A kérdező kommentje:
Köszönöm az egyes roppant intelligens válaszokat. Igazán kedves.
2022. márc. 7. 21:50
 47/137 anonim ***** válasza:
96%

Kerdező nálad vmi nagyon nincs rendben...


Más dolgokat is ennyire túlgondolsz?

2022. márc. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/137 anonim ***** válasza:
100%
Rosszabb vagy, mint egy vénasszony, fiú létedre komolyan...mit kell itt spekulálni? Eleve nem tudom minek háborgatod itt anyukád emlékét... Meg mit akarsz nyomozni? Szerintem anyád forog a sírjában, hogy ilyen eszetlen kölyköt hagyott itt ...
2022. márc. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/137 anonim ***** válasza:
93%
Kérdező! Te valóban valláskárosult vagy.
2022. márc. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/137 A kérdező kommentje:
Semennyire sem hasonlítok apukámra. Tényleg, egy vonás nincs, ami hasonló lenne bennünk, egyetlen egy vonás sincs😭😭😭😭😥😪 Ne bántsatok kérlek.
2022. márc. 7. 21:55
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!