Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezt hogyan dolgoznátok fel?...

Ezt hogyan dolgoznátok fel? Hogyan bírkózzak meg vele? Hogyan mondjam el az egyetlen testvéremnek?

Figyelt kérdés

Édesanyámat 2018 májusában szólította magához az Úr. Nagyon szép család voltunk, jól éltünk, szerettük egymást, keresztényi életet éltünk, voltak nehézségek, de mindig olyan könnyen túljutottunk.

Anyuciról 2018 januárjában kiderült, hogy rosszindulatú daganat van mindkét petefészkén. Műteni a kora miatt kockázatos volt, kemót/ sugarat kapott, de hamar legyengült, s feladta, konkrétan 4 hónap alatt elvitte, fel se fogtam, csak szenvedtem mélységesen, mert rengeteg mindent köszönhettem neki egész életemben, a csillagot lehozta volna azért, hogy én boldog lehessek az életben.

Apával még régebben berendeztek egy szép nyaralót maguknak, viszont most, hogy mindketten elmentek a tesómmal úgy osztozkodtunk, hogy az lesz az övé, hogy a családjával nagyobb házba tudjanak költözni. Elkezdtem neki segíteni az utolsó kipakolásokban, mikor a véletlen folytán a ruháik között találtam egy nagyon régi orvosi leletet, aminek az apróbetűsében állt 2 időpont, köztük 3 év volt, s ezekben az időpontokban anyunak abortusza volt. Ezen időpontokban én is meg testvérem is 10 felett voltunk, de le van írva kb. úgy, hogy a betegen már Materként hajtottak végre 2 darab Abortus artecifialist, valamint xy időpontban Fractionalt abrasio ( méhkaparás a net szerint) beavatkozás során menesztett graviditas ( net szerint várandósság) történt. Állapot: hólyagcsíra után, a másik kettő meg 10 hetes körül feltételezhetően.

Mindez akkor, mikor mi 10en évesek voltunk.

Mit csináljak? Édesapám, akivel mintaházasságuk volt állítólag, ő még anyu előtt meghalt. Ez valahonnan egy kitépett orvosi lelet volt, amin az ő neve van meg a születési dátuma, a kora.

Nagyon sok nőgyógyászati gondja volt mindig, időskorában is járt rendszeresen rákszűrésre, a klimax időszakában volt, hogy azt hitte meg fog halni olyan rosszul volt, sőt miómával még műtötték is egyszer.

Nem tudom, azt tudom, hogy most az életem egy nagy kérdőjel, nem tudom mit tegyek, elmondjam e valakinek, mert a feleségemnek se merem, az ey sógornőjével meg konkrétan legjobb barátnők voltak.

A Jóisten megbüntetne azért, ha most nagy nyomozósdiba kezdenék?

Nagyon szépen kérem, hogy a hasonló helyzetben lévő emberek segítsenek, nem akarok családi perpatvart, viszont nem akarok hazugságban se élni.



2022. márc. 7. 20:41
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/137 A kérdező kommentje:
29-es nem vagyok valláskárosult, katolikus keresztény vagyok, keresztény hitben nevelkedtem, tény, hogy voltak szabályok, melyek meghatározták az életünket, igen és ilyen a házasság előtti nemi élet megtagadása, az önmegtartóztatás erénye valamint a felelősségvállalás, érted, ilyen tekintetben az abortusz egy bűn, mondhatsz akármit, mindenki másban hisz.
2022. márc. 7. 21:26
 32/137 anonim ***** válasza:
91%
Kérdező! Szerettél volna tizenévesen még két kis testvért? Mert nem hiszem. Gyakran írnak ide az oldalra kamaszok, hogy mennyire ki vannak akadva, mert testvérük lesz. Ha megszülettek volna a tesóid, még az is lehet, hogy Te lettél volna a pesztra, akkor pedig azért írogatnál ide, mert neked kellett volna annak idején a kistesókra vigyázni.
2022. márc. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/137 anonim ***** válasza:
37%

A még élő rokonaimra simán rá mernék kérdezni, főleg akkor, ha semmilyen elvárást nem támasztok velük szemben, amitől autómatice elesek, ha megsértődnek rám a kérdés által feltépett sebek miatt.

Szóval simán rákérdeznék, de borítékolom, hogy nem fognak tudni neked semmi konkrét, kézzelfogható pluszinformációt mondani.

Amúgy nekem is lett volna egy bátyám/nővérem (1982-ben még nem lehetett megmondani abban a stádiumban a nemet), de anyu elvetélt.

Aztán 14 évesen lett egy öcsém apu jóvoltából, egy féltestvérem, akivel sokáig jóban voltunk, aztán pár évre eltávolodtunk egymástól, és a szülinapja kapcsán pont egy hete vettem fel vele újra a kapcsolatot.

2022. márc. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/137 anonim ***** válasza:
97%
Akkor az anyád bűnös! Most jó? Így megfelel? Kitagadod a szívedből? Tessék. Azt is teheted.
2022. márc. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/137 anonim ***** válasza:
91%
Ugye ez valami vicc? Kérdező, irigylem a problémáidat.
2022. márc. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/137 anonim ***** válasza:
96%

És mégis mit akartál volna ebből érzékelni? Nem a gyerekekre tartozik.

És te most komolyan azon vagy kibukva, hogy valami családi fáma szerint nem apád volt az első férfi anyád életében?


Szerintem keress fel egy pszichológust, mert meg fogsz zakkani.

2022. márc. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/137 anonim ***** válasza:
88%

Fu de elegem van mar abbol, hogy a ferfiak mas nok meheben turkalnak es ugy itelkeznek, hogy szart se tudnak.

Nekem nem volt abortuszom, de nem egy olyan idiota ferfival talalkoztam mar, aki megmondta a tutit ezzel kapcsolatban. Na meg meg lehet nezni Lengyelorszagban is mi van, szinten ferfiak dontottek arrol, amihez semmi kozuk!

Hogy utalom en az ilyet.

Isten nem bunteti az itelkezest es a pletykalkodast egyebkent?

2022. márc. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/137 anonim ***** válasza:
100%

32-es

Honnan veszed, hogy anyádnak viszonya volt apád előtt? Mi van, hogy ha terveztek még egy gyereket, és elvetélt 2x, ezért volt abortusza?

Nem tudod megkérdezni senkitől, ezek a szüleid legbelsőbb magánügyei, és ők már nem élnek, feleslegesen túráztatod magad.

2022. márc. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/137 anonim ***** válasza:
96%

21: "de akkor még más idők voltak, nem úgy volt, hogy mindenki ahhoz ment akihez szeretett volna"


MIKOR?????

Az 1935-50 között született szüleim és keresztszüleim számára már elképzelhetetlen lett volna, hogy nem a szerelmükkel házasodnak!

Mikor született anyukád ill. apukád???? Kötve hiszem, hogy az említett rokonaimnál régebben.


Olyan pedig mindig létezett, hogy valakit elhagyott a nagy szerelme, majd utána hamar talált valakit, akivel összeházasodott. Ha őszintén szerette utána anyukád az apukádat, akkor ennek mi jelentősége van? Semmi az égvilágon! Te ezt úgy említed, mintha anyukád bűnt követett volna el! Az már érdekesebb, hogy anyukád miért hazudta azt, hogy apukád volt az első szerelme. Talán, mert önmagának is ezt hazudta. Mert nem tudott szembe nézni a szerelmi csalódásával. Ezért inkább elfojtotta az érzelmeit, és utólag megmagyarázta magának, hogy nem is volt szerelmes abba a férfiba. Pedig ő nagyon szerelmes lehetett, csak pont a másik nem nagyon lehetett őbelé, ezért inkább a jó állást választotta, nem a beléje szerelmes nőt. És ez az elfojtás termelhette ki anyukádban, hogy pont nőgyógyászati betegsége lett. A lelki dolgok nagyon erősen tudnak hatni a testre.

De ennek a két abortuszhoz nincs köze. Vagy azt feltételezed, hogy később is tartották a kapcsolatot, és az a két magzat a vele való megcsalásból fogant, azért vetette el őket hívő keresztény anyukád? Egyébként tényleg több, mint furcsa, hogy egy hívő nő abortuszokra jár...

2022. márc. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/137 anonim ***** válasza:
100%
Ha anyád egy r*banc lett volna, akkor is az anyád és felnevelt. Nincs jogod ítélkezni felette akárhány férfival feküdt le és akárhány abortusza volt, főleg a halála után nem.
2022. márc. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!