Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Albérletkérdés családtaggal...

Albérletkérdés családtaggal kapcsolatban? Hogy kérdezzünk rá finoman?

Figyelt kérdés

Testvéremmel 28-33 évesek vagyunk, én vagyok az idősebb. Mi a férjemmel vidéken élünk, ő Budapesten.


Van két gyerekünk, viszont anyagilag elég nehezen jövünk ki a fizetésünkből. Mindketten dolgozunk, én óvónő vagyok, férjem szakmunkás, mellette vállal kisebb munkákat is. De albérletben élünk, mellé van egy hitelünk is. Volt félretett pénzünk, az egy önerőre elég lett volna, de az esküvő után a szülei mondták, hogy ne ugorjunk bele egy lakáshitelbe, csináljuk meg magunknak a családi házuk felső szintjét. Úgyis nagy a ház kettejüknek. Naivan belementünk, sajnos nem lett jó vége. Mindegy.

Már 1,5 éve albérletben lakunk, de a kiadásaink mellett nem tudunk félretenni. Szeretnénk Budapestre költözni, ott neki is lenne ismerős útján jobban fizető munkája, az én munkám is valamivel jobban becsült lenne talán (itt az önkormányzat folyamatosan szívatja az óvónőket, hosszú ez).


Viszont ugye Pesten egy családnak az albérlet egy vagyon. Amennyivel több jönne be, az el is menne az albérletre.

De a tesóm 2 éve vált el, a válással eléggé megszedte magát. 4 lakással és egy osztrák nyaralóval szállt ki, plusz nem kevés pénzzel. A lakásokat kiadja, kérdeztem tőle még tavaly, hogy mennyiért, mondta, hogy 250-től 290-ig. Nekünk még a legolcsóbb is borzasztóan drága lenne, férjem szerint próbáljak beszélni vele, hogy esetleg fizetnénk valamekkora összeget, de nem a teljeset (nem azért, mert nem akarjuk, hanem mert nem tudjuk).


Nem örökre nyilván, és tudjuk, hogy ez egy hatalmas szívesség lenne, nem is verni akarom az asztalt, hogy igenis ez nekünk jár. De nagyon nagy segítség lenne, legalább az elején.



2022. márc. 14. 09:57
 91/144 anonim ***** válasza:
18%

87!


"Nem örökre nyilván, és tudjuk, hogy ez egy hatalmas szívesség lenne, nem is verni akarom az asztalt, hogy igenis ez nekünk jár. "

2022. márc. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/144 anonim ***** válasza:
78%
Engem tisztelettel az is érdekelne, hogy mit fogsz csinálni, ha lelép a férjed? Tudtad, hogy a házasságok 70%-a válással végződik? Ezen sem gondolkodtál el, mielőtt megcsináltad a 2 gyereket? Miért nem csináltok még egyet és akkor ott a csok...
2022. márc. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/144 anonim ***** válasza:
95%

De egy óvónő Budapesten is ugyanannyit keres mint egy vidéki faluban.

Azt javasolnám hogy költözzetek faluba albérletbe, 50 ezer alatt kiadnak házat és óvónő mindig kell, szakmunkásra is van kereslet.

Kis pénzből így kell élni, a városokat felejtsétek el főleg a nagyvárosokat, nem rátok van szabva az ár

2022. márc. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/144 anonim ***** válasza:
92%
Helyezkedjen el akkor egy magán intézményben óvónőként.
2022. márc. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/144 anonim ***** válasza:
91%

Megkapják egyáltalán a szakmunkás minimálbért államiban?

Még lehet azt se éri el

2022. márc. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/144 anonim ***** válasza:
100%

94-es!


Magán óvodában sem fizetnek lényegesen többet!

Húgomnak pl 20 ezerrel adtak volna többet,mint államiban.

Persze az elvárások magasabbak.

2022. márc. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/144 anonim ***** válasza:
93%
Akkor lehet állást váltani. Asszisztens, gyári operátor, akármi ami jobban fizet ennél.
2022. márc. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/144 anonim ***** válasza:
90%

Amúgy az egész kérdés lecsupaszítva annyi, hogy a tesó lakásában élnétek ugyanúgy, ahogy eddig, csak a nagy és csodálatos, világváros Budapesten. Pesten sincs kolbászból a buszmegálló...


Mármint nem értem, miért lenne jó felköltözni.

Most albit és hitelt fizettek, félretenni nem tudtok.

Pesten többet keresnétek, de abból ugyanannyi menne el a hitelre és az albira.


Ha annyira kedvezményesen adná ki a lakást a nővéred nektek, amennyit ti már félre tudnátok tenni, akkor ennyi erővel, utalhatná azt a pénzt havi szinten nektek.


Nem akarlak bántani kérdező, csak lásd egy kicsit objektíven a dolgot. Semmit nem nyernétek felköltözéssel, ha segítene a nővéretek, ha nem.


Egy dolgot látok, még az anyósékkal lehetne rendezni a dolgot, mert az nem egy béna döntés volt, hanem konkrétan lopás tőletek.

2022. márc. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/144 anonim ***** válasza:
84%

Nem értem miért a testvéredtől vársz el egy 250 ezres lakást. Egy egyszerű, 50 nm-es 2 szobás panellakást kéne bérelnetek 110 ezer Ft-ért, és ennyi. Vagy ennyi pénzetek sincs? Ha ezzel állna elő a testvérem, reflexből elhajtanám, átgondolás után meg azt mondanám, hogy oké, segítek, kifizetem neki az első 3 havi lakbért, de a kaucióra és a rezsire és a megélhetésre ő szedje össze a pénzt. És 3 hónap múlva ennyi, vége a pénzes zsáknak. Totál abszurd a kérdésed, abba bele sem gondoltál, hogy vannak bérlői. És mindig az a fél mondja, hogy "én bezzeg segítenék neki" aki képtelen felmérni a helyzetet, és sosem lesz annyi pénze, vagyona, hogy tudjon segíteni. (És a 20-50 de még a 200 ezres segítséget se ide soroljuk.)

Annyit tehetsz, hogy beszéld a testvéreddel, és elmondod neki, hogy elegetek van a vidéki életből, úgy döntöttetek, hogy Budapestre költöznétek, és megkérdezed, hogy tudna - e segíteni, hogy hol érdemes vagy hol nem érdemes lakást kivenni. Illetve, hogy szerinte milyen plusz kiadással kell számolnotok majd. (Semmilyennel, autóra nincs szükség, bolt ugyannanyiba kerül, bkv bérlet, de ez 14 éves kor alatt ingyen lenne, meg akkor a magasabb lakhatás). A férjed keresne annyival többet, hogy havonta legalább 50 ezret félretegyetek?

Ha a férjed nem keresne meg Bp-n 300 ezret, akkor nincs értelme feljönnetek, bocsi. Te meg próbálkozhatnál baby sitterkedni, azért azzal jól lehet keresni.

2022. márc. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/144 Miss Endzsi ***** válasza:
85%
Hány évesek a gyerekek? Legjobb lenne, ha mindketten kimennétek külföldre, hogy legyen félretett pénzetek.
2022. márc. 14. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!