Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Albérletkérdés családtaggal...

Albérletkérdés családtaggal kapcsolatban? Hogy kérdezzünk rá finoman?

Figyelt kérdés

Testvéremmel 28-33 évesek vagyunk, én vagyok az idősebb. Mi a férjemmel vidéken élünk, ő Budapesten.


Van két gyerekünk, viszont anyagilag elég nehezen jövünk ki a fizetésünkből. Mindketten dolgozunk, én óvónő vagyok, férjem szakmunkás, mellette vállal kisebb munkákat is. De albérletben élünk, mellé van egy hitelünk is. Volt félretett pénzünk, az egy önerőre elég lett volna, de az esküvő után a szülei mondták, hogy ne ugorjunk bele egy lakáshitelbe, csináljuk meg magunknak a családi házuk felső szintjét. Úgyis nagy a ház kettejüknek. Naivan belementünk, sajnos nem lett jó vége. Mindegy.

Már 1,5 éve albérletben lakunk, de a kiadásaink mellett nem tudunk félretenni. Szeretnénk Budapestre költözni, ott neki is lenne ismerős útján jobban fizető munkája, az én munkám is valamivel jobban becsült lenne talán (itt az önkormányzat folyamatosan szívatja az óvónőket, hosszú ez).


Viszont ugye Pesten egy családnak az albérlet egy vagyon. Amennyivel több jönne be, az el is menne az albérletre.

De a tesóm 2 éve vált el, a válással eléggé megszedte magát. 4 lakással és egy osztrák nyaralóval szállt ki, plusz nem kevés pénzzel. A lakásokat kiadja, kérdeztem tőle még tavaly, hogy mennyiért, mondta, hogy 250-től 290-ig. Nekünk még a legolcsóbb is borzasztóan drága lenne, férjem szerint próbáljak beszélni vele, hogy esetleg fizetnénk valamekkora összeget, de nem a teljeset (nem azért, mert nem akarjuk, hanem mert nem tudjuk).


Nem örökre nyilván, és tudjuk, hogy ez egy hatalmas szívesség lenne, nem is verni akarom az asztalt, hogy igenis ez nekünk jár. De nagyon nagy segítség lenne, legalább az elején.



2022. márc. 14. 09:57
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/144 anonim ***** válasza:
23%
48as ezt a testvéred vállalta. Mindenki tudja mennyit keresnek az óvónők(nem is nagyon érdemelnek többet annyi munkáért mondjuk) ő választotta nehogy sajnáljam már
2022. márc. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/144 A kérdező kommentje:

Anyósékkal beszéltünk már erről, az volt a válasz, hogy ők nem tudják visszaadni azt a pénzt. Az, hogy ez mennyire igaz, nem firtatom.


51-es válaszoló, felfogtuk. Szerinted minden óvónő és más pedagógus lusta senki, aki örüljön, hogy egyáltalán fizetést kap. Nem kell a rosszindulat.

2022. márc. 14. 11:58
 53/144 anonim ***** válasza:
89%
Akkor belógatnék a vénasszonyéknak egy rendőrségi feljelentést, ne félj rögtön lenne pénz.
2022. márc. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/144 anonim ***** válasza:
96%
Figyelj Kèrdező én megértelek, mert kitől várjon az ember segìtséget, ha nem a rokonaitól? Viszont gondolom azokban a lakásokban jelenleg is laknak bérlők, velük mi lenne? Költőzzenek ki, mert ti szeretnétek kipróbálni a pesti életet? Ha esetleg üres is a lakás akkor is túl nagyon szivesség lenne ez, még akkor is, ha mondjuk nagyon-nagyon jó a kapcsolatotok. Nekünk is van egy lakás, amiben bérlők laknak és testvéreim is vannak, akiket szeretek, de nem segítenék ilyesmiben, mert sehogy sem lenne jó vége. Anyagilag szoktuk egymást segíteni, ha nagy ritkán úgy alakul, de vannak dolgok, amiket meg kell tanulnunk felnőttként magunknak biztosítani. A lakhatás pont ilyen.
2022. márc. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/144 anonim ***** válasza:
97%
Egy kicsit hihetetlen a testvér meggazdagodása. A kérdező szerint 26 évesen vált el és ezek szerint pár év házasság után lett 4 olyan nagyértékű ingatlana, amit 250-290 ezerért ki lehet adni plusz osztrák nyaraló. Ez alsó hangon legalább félmilliárd forintos összeg, ha nem több. Hagyjuk már.
2022. márc. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/144 anonim ***** válasza:
90%

51-es


Erre csak annyit tudok mondani,hogy miért várják el sokan,hogy amíg dolgoznak,addig valaki vigyázzon a gyerekükre,annyiért,amiből nem lehet megélni?


Mint mondtam ezért sem vállalnék gyereket,az ilyen primitív gondolkodás miatt,ami az országban uralkodik.

Akik hasznos munkát végeznek,azok nem tudnak megélni.

Bezzeg,akik több lakás kiadásából élnek,még őket tolják az ingatlan árak felnyomásával.

2022. márc. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/144 anonim ***** válasza:
55%
56os valóban az óvónők annyira vigyáznak a gyerekemre. Múltkor a karját törte mert a kedves óvónénik túlságosan el voltak foglalva a pletykával
2022. márc. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/144 anonim ***** válasza:
89%

55: kb ugyanezt írtam én is egy órája...


Gyanús az egész... nem kicsit meseszerű...


Hosszú hét ége van. 😎

2022. márc. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/144 anonim ***** válasza:
92%
Már egyszer megszívtátok a család miatt, most megint házhoz mennél a lófszért? Hiába, valaki semmiből sem tanul.
2022. márc. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/144 anonim ***** válasza:
96%
58. Kicsit szolidabban még hihető is lenne. Kitalált egy sztorit csak a pénzügyi részével nincs tisztában.
2022. márc. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!