Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Albérletkérdés családtaggal...

Albérletkérdés családtaggal kapcsolatban? Hogy kérdezzünk rá finoman?

Figyelt kérdés

Testvéremmel 28-33 évesek vagyunk, én vagyok az idősebb. Mi a férjemmel vidéken élünk, ő Budapesten.


Van két gyerekünk, viszont anyagilag elég nehezen jövünk ki a fizetésünkből. Mindketten dolgozunk, én óvónő vagyok, férjem szakmunkás, mellette vállal kisebb munkákat is. De albérletben élünk, mellé van egy hitelünk is. Volt félretett pénzünk, az egy önerőre elég lett volna, de az esküvő után a szülei mondták, hogy ne ugorjunk bele egy lakáshitelbe, csináljuk meg magunknak a családi házuk felső szintjét. Úgyis nagy a ház kettejüknek. Naivan belementünk, sajnos nem lett jó vége. Mindegy.

Már 1,5 éve albérletben lakunk, de a kiadásaink mellett nem tudunk félretenni. Szeretnénk Budapestre költözni, ott neki is lenne ismerős útján jobban fizető munkája, az én munkám is valamivel jobban becsült lenne talán (itt az önkormányzat folyamatosan szívatja az óvónőket, hosszú ez).


Viszont ugye Pesten egy családnak az albérlet egy vagyon. Amennyivel több jönne be, az el is menne az albérletre.

De a tesóm 2 éve vált el, a válással eléggé megszedte magát. 4 lakással és egy osztrák nyaralóval szállt ki, plusz nem kevés pénzzel. A lakásokat kiadja, kérdeztem tőle még tavaly, hogy mennyiért, mondta, hogy 250-től 290-ig. Nekünk még a legolcsóbb is borzasztóan drága lenne, férjem szerint próbáljak beszélni vele, hogy esetleg fizetnénk valamekkora összeget, de nem a teljeset (nem azért, mert nem akarjuk, hanem mert nem tudjuk).


Nem örökre nyilván, és tudjuk, hogy ez egy hatalmas szívesség lenne, nem is verni akarom az asztalt, hogy igenis ez nekünk jár. De nagyon nagy segítség lenne, legalább az elején.



2022. márc. 14. 09:57
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/144 A kérdező kommentje:

Nem találtam ki semmit.

Nem egy minimálbért keresővel házasodott, ennyi a titka.

Én is meglepődök a mai napig, hogyan él. De ez van, bejött neki az élet. Nézzetek szét kicsit a világban, nem ő az első, és utolsó ilyen nő.

2022. márc. 14. 12:48
 62/144 anonim ***** válasza:
22%
Hát én sem kezdenék egy szakmunkással az biztos. Egyszer jártam egy alattam "lejjebb" lévő pasival, -2 millióval szálltam ki a kapcsolatból. Soha többet csóróbb pasival. Ocsú az ocsúhoz, búza a búzához.
2022. márc. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/144 anonim ***** válasza:
85%
Magyarországon a házasság előtti vagyon mindig kulonvagyon marad, ergo nem gazdagodik meg senki egy valassal.
2022. márc. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/144 A kérdező kommentje:
És ki beszélt házasság előtt szerzett vagyonról?
2022. márc. 14. 12:59
 65/144 anonim ***** válasza:
88%
Hja, mert nyilván 10 éves házasok voltak ugye.
2022. márc. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/144 anonim ***** válasza:
91%

Ja, persze... 26 évesen elválva volt előtte 20 év házasság, ergo közös vagyon...


Na mesélj még! :-DDD

2022. márc. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/144 A kérdező kommentje:
Nem, de nem is egy átlag magyar fizetésért dolgozóhoz ment férjhez. De nem fogom ezt itt magyarázni, bizonygatni. Ha szerinted hazudok, olvass máshol.
2022. márc. 14. 13:03
 68/144 A kérdező kommentje:
A közös vagyon nincs a házasság időtartamához kötve. Nem vagyok jogász, de ezzel még én is tisztában vagyok.
2022. márc. 14. 13:05
 69/144 anonim ***** válasza:
81%

67: ha egy ilyen dúsgazdag valakihez ment hozzá, akkor meg az az életszerűtlen, hogy az illető nem kötött házassági szerződést - pont azért, hogy ki ne forgassa a vagyonából a felesége.


Szóval több sebből vérzik a történet....

2022. márc. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/144 A kérdező kommentje:

A volt férjével a mai napig tartják a kapcsolatot, ő még most is annyira szerelmes belé, hogyha a testvérem azt mondaná, hogy egy hónap múlva házasodjanak össze újból, a pasi azonnal benne lenne.


Ilyen is van, nagyon szeretetre éhes és magányos ember. A kapcsolatuk, házasságuk alatt is ő volt az, aki jobban szeretett végig.

2022. márc. 14. 13:09
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!