Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Albérletkérdés családtaggal...

Albérletkérdés családtaggal kapcsolatban? Hogy kérdezzünk rá finoman?

Figyelt kérdés

Testvéremmel 28-33 évesek vagyunk, én vagyok az idősebb. Mi a férjemmel vidéken élünk, ő Budapesten.


Van két gyerekünk, viszont anyagilag elég nehezen jövünk ki a fizetésünkből. Mindketten dolgozunk, én óvónő vagyok, férjem szakmunkás, mellette vállal kisebb munkákat is. De albérletben élünk, mellé van egy hitelünk is. Volt félretett pénzünk, az egy önerőre elég lett volna, de az esküvő után a szülei mondták, hogy ne ugorjunk bele egy lakáshitelbe, csináljuk meg magunknak a családi házuk felső szintjét. Úgyis nagy a ház kettejüknek. Naivan belementünk, sajnos nem lett jó vége. Mindegy.

Már 1,5 éve albérletben lakunk, de a kiadásaink mellett nem tudunk félretenni. Szeretnénk Budapestre költözni, ott neki is lenne ismerős útján jobban fizető munkája, az én munkám is valamivel jobban becsült lenne talán (itt az önkormányzat folyamatosan szívatja az óvónőket, hosszú ez).


Viszont ugye Pesten egy családnak az albérlet egy vagyon. Amennyivel több jönne be, az el is menne az albérletre.

De a tesóm 2 éve vált el, a válással eléggé megszedte magát. 4 lakással és egy osztrák nyaralóval szállt ki, plusz nem kevés pénzzel. A lakásokat kiadja, kérdeztem tőle még tavaly, hogy mennyiért, mondta, hogy 250-től 290-ig. Nekünk még a legolcsóbb is borzasztóan drága lenne, férjem szerint próbáljak beszélni vele, hogy esetleg fizetnénk valamekkora összeget, de nem a teljeset (nem azért, mert nem akarjuk, hanem mert nem tudjuk).


Nem örökre nyilván, és tudjuk, hogy ez egy hatalmas szívesség lenne, nem is verni akarom az asztalt, hogy igenis ez nekünk jár. De nagyon nagy segítség lenne, legalább az elején.



2022. márc. 14. 09:57
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/144 anonim ***** válasza:
95%
Hát nem tudom.. te most azt várod el, hogy mondjon le a jövedelméről, ez gyakorlatilag ugyanaz mintha rendszeresen pénzt adna nektek.
2022. márc. 14. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/144 anonim ***** válasza:
89%
Ne. Ha én lennék a testvéred, azonnal német mondanék. Barátnak, csaladtagnak nem adunk ki lakást.
2022. márc. 14. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/144 anonim ***** válasza:
92%

"...nem is verni akarom az asztalt, hogy igenis ez nekünk jár."


Hát ne is, mert nem jár.

2022. márc. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/144 anonim ***** válasza:
88%
Ti életetek. Volt félretett pènzetek, elb@sztátok, mert a "szülei mondták". Most meg mástól vártok segítséget.
2022. márc. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/144 A kérdező kommentje:

Sajnos nehéz a mai világban boldogulni, főleg két gyerekkel.

Igen, örülnénk a segítségnek. Szerintem mindenki.

Fordított esetben, ha a testvérem kerülne ilyen helyzetbe, én segítenék neki, ahogy tudok.

2022. márc. 14. 10:06
 6/144 anonim ***** válasza:
93%
De kérdező, az ég áldjon meg, gondolkodj már egy kicsit. A testvéred a budos életben nem tudna kitenni benneteket 2 gyerekkel. Amúgy meg minek vállalatok kettőt, ha éhenhalni se elég a jovedelmetek?
2022. márc. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/144 anonim ***** válasza:
96%

Magyarul ott se lenne jobb sorsotok, mert a több fizu elmenne a drága albira.

Tesóka pénzelje már a pesti életeteket (ő pénzelne, mivel ha havi 100-150 ezerről vagy a teljes bérleti díjról lemondana a kedvetekért az szerinted mi? )

Rosszabb környékeken amúgy vannak 150-ért is albik. Ha ennyire nincs pénzetek akkor ne válogassatok, vagy maradjatok vidéken.

2022. márc. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/144 anonim ***** válasza:
97%
Ez nem a ti kategóriák. Feleennyiért is vannak lakások. Azt nem várhatod el még a testvéredtől sem, hogy féláron adjon ki nektek egy lakást.
2022. márc. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/144 anonim ***** válasza:
97%
Nézd: Ne vedd rossz néven, nálunk volt ilyen a családban, hogy csak rövid időre, két hónapra. Két év után sikerült kitenni kedves rokont, és akkor is minket tartottak szemétnek, mert nem segítjük szegény rászoruló rokont... Ítéletnapig élősködtek volna rajtunk ha apám nem csap az asztalra. Baromi könnyű belekényelmesedni a rokon lakásába. Én biztos nem mennék bele soha többet ilyenbe.
2022. márc. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/144 anonim ***** válasza:
25%
Nekem meg akkor lenne lelkiismeret-furdalásom, ha nem segítenék ilyen helyzetben.
2022. márc. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!