Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Albérletkérdés családtaggal...

Albérletkérdés családtaggal kapcsolatban? Hogy kérdezzünk rá finoman?

Figyelt kérdés

Testvéremmel 28-33 évesek vagyunk, én vagyok az idősebb. Mi a férjemmel vidéken élünk, ő Budapesten.


Van két gyerekünk, viszont anyagilag elég nehezen jövünk ki a fizetésünkből. Mindketten dolgozunk, én óvónő vagyok, férjem szakmunkás, mellette vállal kisebb munkákat is. De albérletben élünk, mellé van egy hitelünk is. Volt félretett pénzünk, az egy önerőre elég lett volna, de az esküvő után a szülei mondták, hogy ne ugorjunk bele egy lakáshitelbe, csináljuk meg magunknak a családi házuk felső szintjét. Úgyis nagy a ház kettejüknek. Naivan belementünk, sajnos nem lett jó vége. Mindegy.

Már 1,5 éve albérletben lakunk, de a kiadásaink mellett nem tudunk félretenni. Szeretnénk Budapestre költözni, ott neki is lenne ismerős útján jobban fizető munkája, az én munkám is valamivel jobban becsült lenne talán (itt az önkormányzat folyamatosan szívatja az óvónőket, hosszú ez).


Viszont ugye Pesten egy családnak az albérlet egy vagyon. Amennyivel több jönne be, az el is menne az albérletre.

De a tesóm 2 éve vált el, a válással eléggé megszedte magát. 4 lakással és egy osztrák nyaralóval szállt ki, plusz nem kevés pénzzel. A lakásokat kiadja, kérdeztem tőle még tavaly, hogy mennyiért, mondta, hogy 250-től 290-ig. Nekünk még a legolcsóbb is borzasztóan drága lenne, férjem szerint próbáljak beszélni vele, hogy esetleg fizetnénk valamekkora összeget, de nem a teljeset (nem azért, mert nem akarjuk, hanem mert nem tudjuk).


Nem örökre nyilván, és tudjuk, hogy ez egy hatalmas szívesség lenne, nem is verni akarom az asztalt, hogy igenis ez nekünk jár. De nagyon nagy segítség lenne, legalább az elején.



2022. márc. 14. 09:57
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/144 anonim ***** válasza:
94%
Nem akarom védeni a Kérdezőt, simán lehet kamu a kérdés, de azért annyira nem hihetetlen a dolog. Nekem van egy ismerősöm, aki soha egy napot se dolgozott és ugyanígy ingatlanok kiadásából él. Ő 21 évesen ment hozzá egy focista sráchoz, aztán 6 év múlva elváltak és mivel a férje a házasságuk alatt elég sok ingatlant vásárolt üzleti célra, így a leányzó is jól járt a váláskor. Nyilván ez ritka eset, de előfordul.
2022. márc. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/144 anonim ***** válasza:
79%

"De a tesóm 2 éve vált el, a válással eléggé megszedte magát. 4 lakással és egy osztrák nyaralóval szállt ki, plusz nem kevés pénzzel."


Ehhez az kellett volna, hogy a házasság ideje alatt 8 lakást és 2 osztrák nyaralot vegyenek. Rendkívül valószerű.

2022. márc. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/144 anonim ***** válasza:
89%
61. A tesód ezek szerint egy olyan házasságban élt, ahol a pasi pár év alatt legalább 1 milliárd forintot keresett, de akkor sem támogatott titeket meg a szülőket sem, de most majd odaadja a lakását nektek.
2022. márc. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/144 A kérdező kommentje:
72-es, te se nagyon láttál még tehetős embert akkor, ha szerinted ez valószerűtlen.
2022. márc. 14. 13:17
 75/144 anonim ***** válasza:
63%
#72: hát pontosan ilyesmikre céloztunk korábban... :)))
2022. márc. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/144 anonim ***** válasza:
66%

A kacsás mondás jut eszembe....


AMi olyan sárga, mint egy kacsa, úgy hápog, mint egy kacsa, úgy totyog mint egy kacsa... nos, az minden valószínűséggel egy kacsa.


:)))))

2022. márc. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/144 anonim ***** válasza:
91%
Anyóséktól kérjétek vissza az értéknövelés értékét, és megvan az önrész.
2022. márc. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/144 A kérdező kommentje:

Számomra is hihetetlen az, ahogy ő él, vagy ahogyan éltek. De higgyétek el, hogy nem ők az egyetlenek még az országban sem.

De ne állítsatok be hazugnak azért, mert számotokra ez nem elérhető szint. Nekünk sem az, mégsem kiabálom rájuk, hogy hazugok.

2022. márc. 14. 13:21
 79/144 anonim ***** válasza:
57%
Kerdezo! De, láttam. Sőt, kapaszkodj, itt ahol én élek, sokáig alap volt a visszamenőleges vagyonkozosseg, magyarán az, hogy a házasság előtti vagyon kozosse vált a hazassagkotessel. De a te történeted egyértelműen kamu.
2022. márc. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/144 anonim ***** válasza:
39%

Van egy kis lakásom Budapest belvárosában, ahol már 10 éve nem lakom. Eladhattam volna, de az anyukámnak nagyobb szüksége volt arra a lakásra, mint nekem az ellenértékre. Azóta is ott lakik, fizeti a rezsit, aztán ennyi. Szó szerint pénzt veszítek azzal, hogy ő ott lakik és nem tudom kiadni. De nem érdekel, mert család.


Ne kérd a testvéredet semmire. Beszélj vele a terveidről, az akadályokról, aztán ha felajánl valami segítséget, akkor fogadd el. Ha nem ajánl, akkor meg ennyi.


Sose kérj, annak nincs jó vége. Puhatolózd ki, hogy hajlandó-e segíteni, de ne kérj nyíltan.

2022. márc. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!