Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Albérletkérdés családtaggal...

Albérletkérdés családtaggal kapcsolatban? Hogy kérdezzünk rá finoman?

Figyelt kérdés

Testvéremmel 28-33 évesek vagyunk, én vagyok az idősebb. Mi a férjemmel vidéken élünk, ő Budapesten.


Van két gyerekünk, viszont anyagilag elég nehezen jövünk ki a fizetésünkből. Mindketten dolgozunk, én óvónő vagyok, férjem szakmunkás, mellette vállal kisebb munkákat is. De albérletben élünk, mellé van egy hitelünk is. Volt félretett pénzünk, az egy önerőre elég lett volna, de az esküvő után a szülei mondták, hogy ne ugorjunk bele egy lakáshitelbe, csináljuk meg magunknak a családi házuk felső szintjét. Úgyis nagy a ház kettejüknek. Naivan belementünk, sajnos nem lett jó vége. Mindegy.

Már 1,5 éve albérletben lakunk, de a kiadásaink mellett nem tudunk félretenni. Szeretnénk Budapestre költözni, ott neki is lenne ismerős útján jobban fizető munkája, az én munkám is valamivel jobban becsült lenne talán (itt az önkormányzat folyamatosan szívatja az óvónőket, hosszú ez).


Viszont ugye Pesten egy családnak az albérlet egy vagyon. Amennyivel több jönne be, az el is menne az albérletre.

De a tesóm 2 éve vált el, a válással eléggé megszedte magát. 4 lakással és egy osztrák nyaralóval szállt ki, plusz nem kevés pénzzel. A lakásokat kiadja, kérdeztem tőle még tavaly, hogy mennyiért, mondta, hogy 250-től 290-ig. Nekünk még a legolcsóbb is borzasztóan drága lenne, férjem szerint próbáljak beszélni vele, hogy esetleg fizetnénk valamekkora összeget, de nem a teljeset (nem azért, mert nem akarjuk, hanem mert nem tudjuk).


Nem örökre nyilván, és tudjuk, hogy ez egy hatalmas szívesség lenne, nem is verni akarom az asztalt, hogy igenis ez nekünk jár. De nagyon nagy segítség lenne, legalább az elején.



2022. márc. 14. 09:57
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
 141/144 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam el a hozzászólásokat, de részben érintett vagyok a témában.

Sem nekem, sem a páromnak nem adtak semmit a szüleink, albérletben élünk.

Nekem van egy rokonom, aki minimum 1M bevétellel gazdálkodik havonta, egy gyereke van, szülőknél lakik, 2 kiadó lakása van.Egyszer úgy jött ki a lépés, hogy az 5 éves albérletünkből eladás miatt el kellett költöznünk.Semmit normális lakás nem volt kiadó, a rokonom pedig épp akkor hirdette az egyik lakását.Egyáltalán örültünk, hogy van mit kivenni, eszünkbe se jutott lealkudni, olcsóskodni.Kiadhatta volna akárki másnak, ha mi nem vesszük ki.Rendes piaci árat fizetünk a lakásért, szerződéssel.Sőt, az az igazság még elég magas bérleti díjat is kér érte, de így jártunk.

2022. márc. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 142/144 anonim ***** válasza:
91%
Szóval azt várod, hogy a tesód adjon neked havi 250 ezret? Mert gyakorlatilag erről van szó.
2022. márc. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 143/144 anonim ***** válasza:
95%

1. Senki kedvéért nem mondanék le kb 250ezer ft bevételről.


2. Gyerekeseket sosem engednék a lakásomba.


3. Rokonnak főleg nem adnám ki, ugyanannyiért sem, mint amennyiért rendesen szoktam, borzalmas konfliktusokat szülhet.


Azt már nem is mondom, hogy mindezt ha a másik fél kérdezné tőlem úgy, hogy nem én ajánlom, mekkora pofátlanság lenne.

2022. márc. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 144/144 anonim ***** válasza:
18%

Ha egy képzeletbeli marslakó nézi az egészet, aki az emberi társadalommal teljesen friss kívülállóként ismerkedik, és az egészet csak fekete dobozként képes felfogni, az annyit lát, hogy az ember fehérjéket és bizonyos tárgyi dolgokat (lakhatás) alakít át élőmunkává. A társadalom maga meg ezeknek a folyamatoknak a hálózata: élőmunka folyamatos áramoltatása egy hálózatban, úgy hogy a hálózat hosszú távon is működősképes maradjon és megújítsa magát.


A társadalmat egy biológiai szervezethez hasonlónak látná, amely magát tartja fenn. Tegyük fel, hogy a pénz meg a tulajdon fogalmát közvetlenül nem is ismerné, csak annyit fogna fel belőle, hogy az valami modell, amivel a valóság összetettségét modellezik jól vagy rosszul maguk azok a lények, akik adják a rendszert.


A lakhatási válságot egy ilyen képzeletbeli külső szemlélő marslakó valószínűleg valami ,,vakfoltnak'' látná.


[link]


(,,Épp csak azok szorulnak városainkon kívülre, akik nélkül a működésük elképzelhetetlen lenne'')


Az az érdekessége az egész kérdésnek, hogy amúgy pont elképzelhető, hogy a Kérdező által mutatott ,,átcsapolás'', ,,leágaztatás'' pont optimálisabb a rendszer egésze szempontjából, és talán valami mérnőki ábrán le is lehetne vezetni, miközben maguk a földlakók által használt modell szerint ez a tény pedig holttérben marad.


Ez egy érdekes kérdés, leginkább a Qubit rovatainak társadalomfilozófiai vagy humánökológiai cikkeihez illeszkedik, meg a két biológus, Maturana és Valéra, vagy a magyar Csányi Vilmos autopoézis-modellejeihez.

2022. márc. 18. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!