Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Albérletkérdés családtaggal...

Albérletkérdés családtaggal kapcsolatban? Hogy kérdezzünk rá finoman?

Figyelt kérdés

Testvéremmel 28-33 évesek vagyunk, én vagyok az idősebb. Mi a férjemmel vidéken élünk, ő Budapesten.


Van két gyerekünk, viszont anyagilag elég nehezen jövünk ki a fizetésünkből. Mindketten dolgozunk, én óvónő vagyok, férjem szakmunkás, mellette vállal kisebb munkákat is. De albérletben élünk, mellé van egy hitelünk is. Volt félretett pénzünk, az egy önerőre elég lett volna, de az esküvő után a szülei mondták, hogy ne ugorjunk bele egy lakáshitelbe, csináljuk meg magunknak a családi házuk felső szintjét. Úgyis nagy a ház kettejüknek. Naivan belementünk, sajnos nem lett jó vége. Mindegy.

Már 1,5 éve albérletben lakunk, de a kiadásaink mellett nem tudunk félretenni. Szeretnénk Budapestre költözni, ott neki is lenne ismerős útján jobban fizető munkája, az én munkám is valamivel jobban becsült lenne talán (itt az önkormányzat folyamatosan szívatja az óvónőket, hosszú ez).


Viszont ugye Pesten egy családnak az albérlet egy vagyon. Amennyivel több jönne be, az el is menne az albérletre.

De a tesóm 2 éve vált el, a válással eléggé megszedte magát. 4 lakással és egy osztrák nyaralóval szállt ki, plusz nem kevés pénzzel. A lakásokat kiadja, kérdeztem tőle még tavaly, hogy mennyiért, mondta, hogy 250-től 290-ig. Nekünk még a legolcsóbb is borzasztóan drága lenne, férjem szerint próbáljak beszélni vele, hogy esetleg fizetnénk valamekkora összeget, de nem a teljeset (nem azért, mert nem akarjuk, hanem mert nem tudjuk).


Nem örökre nyilván, és tudjuk, hogy ez egy hatalmas szívesség lenne, nem is verni akarom az asztalt, hogy igenis ez nekünk jár. De nagyon nagy segítség lenne, legalább az elején.



2022. márc. 14. 09:57
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/144 anonim ***** válasza:
89%
Számomra hihető, főleg ha narancs közeli vállalkozó, vagy ismeretségi köre van. Hallhatjuk a hírekben mennyi pénzt osztanak szét maguk között, elképzelhetjük hogy akkor a sógor-koma-haver is kaphat belőle szépen.
2022. márc. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/144 anonim ***** válasza:
97%
80-as ha segíteni akart volna, akkor már felajánlotta volna a lakást.
2022. márc. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/144 anonim ***** válasza:
93%
Miért kellene pont a testvéredtől bérelni? Főleg ennyiért.
2022. márc. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/144 anonim ***** válasza:
81%

Hasonlítasz a tesódra? Menj vigasztald meg a szegény magányos milliárdost, és probléma megoldva :)

Ha annyira imádja a tesódat, akkor ne a lakására ácsingózz. Kérd meg a tesódat, hogy sírjon ki nektek pár milliárdot a gazdag paliból. Ha annyira szereti, simán benne lesz :)

2022. márc. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/144 anonim ***** válasza:
81%

"Van egy kis lakásom Budapest belvárosában, ahol már 10 éve nem lakom. Eladhattam volna, de az anyukámnak nagyobb szüksége volt arra a lakásra, mint nekem az ellenértékre. Azóta is ott lakik, fizeti a rezsit, aztán ennyi. Szó szerint pénzt veszítek azzal, hogy ő ott lakik és nem tudom kiadni. De nem érdekel, mert család."


Azért egy anyuka más. Szülőért valamilyen szinten felelősek vagyunk, még szülőtartásra is kötelezhetnek. Tesótartásra úgy tudom, nem...

2022. márc. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/144 anonim ***** válasza:
87%

Szép is lenne ha én szívnék mert a testvérem és a férje életképtelen.


Költözni akartok? Szuper..férjed jöjjön fel pestre, menjen munkásszállóra pár hónapra, spóroljatok kis pénzt utána vegyetek ki egy kis panelt egy nem túl elit környéken. Vagy így már nem is annyira van rajtatok a költözhetnék?

2022. márc. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/144 anonim ***** válasza:
40%

Mennyi idióta van itt. A kérdező szerintem kurvára nem követelőzik, meg nem pofázik senkinek, ha valaki képes értelmező olvasásra, akkor kiszűri, hogy SZERETNÉ megkérdezni a testvérét. Csak megkérdezi, nem követeli. De egyből mindenki neki esik😂😂. Ha én pl. Azt mondom, megkérdezem tesómat ad-e kölcsönt pénzt, akkor már rögtön követelőzök...? Megkellene tanulnia egyes kedves embernek, hogy nem beszólogatunk ismeretlenül senkinek hogy "pofázol"!!! Csak annyit ismerünk a történetből amennyi ide LE VAN ÍRVA. Mi a francnak raktok hozzá, meg találgattok? Gyakoris szokás :D


Egyébként simán felmehetnétek Pestre. Csepel, Kőbánya, stb. találnátok viszonylag olcsón albérletet. De ha a központba meg Nyugati környékén nézelődtök, akkor persze nem fogtok találni olyat amit megengedhettek.

Ha a testvéred nem akarja kiadni az egyik lakását, akkor nem. Nem követelhetitek csak azért mert családtag vagytok. Nem jár nektek.


Eladónak vagy árufeltöltőnek el tudsz menni, ha nem akarsz gyárba robotolni meg műszakolni. Esetleg próbálj meg Pesten óvónőként állást találni, párod is el tud helyezkedni máshol pl. segédmunkásként. Találjátok fel magatokat.


Hidd el kérdező, akik itt "pofáznak" neked hogy takarodjál gyárba, azok nagyrésze inkább menne az utcára, minthogy feladja a kényelmes munkahelyét. Beszélni könnyű. :)

2022. márc. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/144 anonim ***** válasza:
70%
87es én tanultam hogy normális kényelmes munkám legyen amit megfizetnek. Ha a kérdező az óvónőséget választotta akkor ha meg is akar élni akkor menjen gyárba
2022. márc. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/144 anonim ***** válasza:
66%

"ők nem tudják visszaadni azt a pénzt." Mert miért is kellene visszaadni? Ott laktatok, abba fektettek. Ingyen lakhatás nincs.Majd egyszer elvileg( de csak elvileg) a férjed úgy is örökli( Te nem!).


"közös vagyon nincs a házasság időtartamához kötve", de van, hacsak külön szerződés nincs. Vannak ennek bőven kritériumai, mitől közös egy vagyon, és meddig. Ez itt leírni bonyolult, amúgy papíron a házasság még fennállhat, de attól nem biztos, hogy gazdagsági közösség is.


Alapesetben azt mondom, hogy segítsen az ember a testvérének, de Ti felelőtlenek vagyok több szempontból is ahogy leírtad, és másra mutogató. Mi az,hogy azért költöztetek anyóshoz mert erőltette? Lehet nemet mondani.


Óvónői fizetésre két gyerek, a semmire? Se lakás, semmi a gyerek előtt? Egy gyereket sem! Először a fészek, aztán a fióka.

Ti nem önhibátokon kívül kerültetek rossz helyzetbe, hanem tettetek ezért bőven.

2022. márc. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/144 anonim ***** válasza:
75%

Ha a testvéred helyében lennék segítenék. De először vissza kéne venned a férjed szüleinek házába belerakott pénzeteket! Mert egyébként olyan lenne, mintha velem fizettetné a férjed. Tehát elvárnám, hogy tegyél te is a saját sorsodért, ne nézz engem baleknak és csak a markotokat tartsátok a férjeddel. Mindenki hozhat rossz döntést, de hogy azt utána mással fizettetné ki, miközben egy harmadik fél dörzsölheti a markát, na az nem járja. Az ingatlan értéknövekedését pereljétek ki, ha ők nem adják vissza. Ha nem tudják nem gond, akkor házat eladják, vagy megterhelik a tartozással. Nem olyan bonyolult ez. Persze talán az is beszédes lehet mi miatt hiúsult meg az odaköltözés. Olyan, mintha nem lennétek teljesen becsületesek ebben a sztoriban. De amíg ezt nem csinálod addig nem segítenék testvéred helyében!

Ha ez megvan, tehát úton van a pénz visszaszerzése akkor X ideig számíthatnátok rám, hogy kipótolok nektek Pesten egy bérleti díjat, tehát amit biztonsággal tudtok vállalni összeg és a kivett lakás ára közötti pénzt mondjuk kettő évig. A biztos piaci bérlőimet én nem raknám ki a pereputtyom kedvéért egy ilyen szituban, ráadásul ugyanott tartanátok, van lakásotok olcsóbban. Aztán, ha a két év alatt bármi nem jön össze az a ti bajotok, ha nem fizettek és kidobnak a lakásból az a tulaj és a ti gondotok. Persze lehet a kettő évből több lenne, mert vajszívű vagyok. Attól függ mennyire látnám az igyekezetet, milyen lenne az én anyagi helyzetem és felmerülne-e a gyanú, hogy rászoktatok a pénzcsapra és nettó szipolyozás megy. De mondjuk a két évet vállalnám, azt nem is tudnám megtenni, hogy ennyi pénzhez jutottam és ne segítsek a rászorulónak.

2022. márc. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!