Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megmondjam, hogy nem szerelemb...

Megmondjam, hogy nem szerelemből házasodom?

Figyelt kérdés

Anyám félt engem, hogy túl hamar ismerkedtem meg a szakításom után a mostani párommal, miért kell másfél év után esküvő, hová rohanunk... És lehet, hogy most azt érzem, ő az igazi, de elmúlik majd a rózsaszín köd és megbánom a házasságot.


De az igazság az, hogy ebben a kapcsolatomban sosem volt meg az a lángoló érzelmes, rózsaszín ködös szerelem. Nem is hiányzott. Szeretem a vőlegényemet, de nem vagyok szerelmes belé. Viszont megadja mindazt, amire vágyom és ez nekem bőven elég.

Lehet, hogy a családomat látva, és az előző kapcsolatom miatt is vagyok ennyire magabiztos a döntésemben, nem tudom. Ne egy kiöregedett vénlányként képzeljetek el, aki hozzámegy éppen az első férfihez, aki rámosolygott 40 év alatt... 21 éves vagyok, de nem vágyom randizós korszakra, szerelmi csalódásokra. Állandóságra, egzisztenciára és biztonságra annál inkább.

Ezt így senkinek nem mondtam, magamnak is jó időbe tellett, mire beismertem.


2022. ápr. 17. 19:33
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/161 A kérdező kommentje:

De miért gondoljátok, hogy nem biztosítom be magam a házassággal?

Lesz szerződésünk és nem azért, hogy az ő vagyona védve legyen. Miattam.

2022. ápr. 17. 21:03
 72/161 anonim ***** válasza:
96%
70, te is jó nevelést kaptál, ha szerinted átverni valakit aki full szerelmes, annyira szipiszupi dolog.
2022. ápr. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/161 anonim ***** válasza:
96%

Még költs valami frappánsat a neked kedvező házassági szerződés után. :D

Pl életbiztosítást kötöttetek a nevére, ami után kéttrillió eurót kapsz. Havonta.

2022. ápr. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/161 anonim ***** válasza:
26%
#72 Miért lenne muszáj szerelemből házasodni? Meg már mások is írták itt, hogy náluk is később alakult ki a szerelem. Ez miért lenne rossz forgatókönyv? Működik a kapcsolatuk, boldogok együtt, hülyeség lenne azért nem belevágni, mert 'jaj, mi van, ha később tönkremegy a dolog?' Nem lehet semmihez így hozzáállni. Kérdezőnek nem kell szerelem, akkor nem kell, ez igazából ennyi. Az meg, hogy az internet népe megmondja neki, hogy de, márpedig neki kell szerelem, ez meg hát tudjuk mennyit ér... :D
2022. ápr. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/161 anonim ***** válasza:
95%

Én vagyok az 51es.. "zsebpénznek" szerintem igen is sok. Főleg ha számlát sem kell fizetned. Amúgy is példának hoztam fel. No de mindegy is..

Szerintem tegyél magadnak egy szívességet és mondd el anyudnak.. Biztosan nem fogja jó szemmel nézni..

2022. ápr. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/161 anonim ***** válasza:
95%
#74 lehet, de a vőlegénye szerelmes, ő pedig nem, és nem is akarja ezt elárulni a vőlegényének. Csak a pénze érdekli. Ezt hívják átverésnek, érzelmekkel való visszaélésnek. Nem csak egy emberről szól a sztori, hanem kettőről.
2022. ápr. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/161 anonim ***** válasza:
97%

"Érdekel, amit tanulok, de nem nagyon van kedvem a pályakezdő fizetésekhez, meg ahhoz, hogy az életem nagy része munkával teljen el."

Mindenki pályakezdőként kezdi. Még a pasid is akként kezdte, akinek a pénzére most ácsingózol.

2022. ápr. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/161 anonim ***** válasza:
91%

""ezzel csak az a baj, hogy arra nem gondolsz, hogy bármennyire szerelmes most, később akár ő is otthagyhat."


Dehogyisnem gondolok erre."

És mit gondolsz erről?

2022. ápr. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/161 anonim ***** válasza:
26%
Ne mesélgess anyádnak semmiről. Tartsd magadban az ilyen infókat, mert ha elmondod, a párod fülébe fog jutni és azért ez sértő. Mindig is voltak elrendezett házasságok, szerelem nélkül és többségük működöttt is.
2022. ápr. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/161 anonim ***** válasza:
26%
#76 Én sem árulnám el, minek? Rengeteg működő házasság nem szerelemre épül egyébként. Ez szerintem csak egy illúzió, nem is értem, miért elvárás. Szeretik egymást, de szerelem nincs a kérdező részéről, ettől ez még egy működő kapcsolat, hiába nem tetszik nektek.
2022. ápr. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!