Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megmondjam, hogy nem szerelemb...

Megmondjam, hogy nem szerelemből házasodom?

Figyelt kérdés

Anyám félt engem, hogy túl hamar ismerkedtem meg a szakításom után a mostani párommal, miért kell másfél év után esküvő, hová rohanunk... És lehet, hogy most azt érzem, ő az igazi, de elmúlik majd a rózsaszín köd és megbánom a házasságot.


De az igazság az, hogy ebben a kapcsolatomban sosem volt meg az a lángoló érzelmes, rózsaszín ködös szerelem. Nem is hiányzott. Szeretem a vőlegényemet, de nem vagyok szerelmes belé. Viszont megadja mindazt, amire vágyom és ez nekem bőven elég.

Lehet, hogy a családomat látva, és az előző kapcsolatom miatt is vagyok ennyire magabiztos a döntésemben, nem tudom. Ne egy kiöregedett vénlányként képzeljetek el, aki hozzámegy éppen az első férfihez, aki rámosolygott 40 év alatt... 21 éves vagyok, de nem vágyom randizós korszakra, szerelmi csalódásokra. Állandóságra, egzisztenciára és biztonságra annál inkább.

Ezt így senkinek nem mondtam, magamnak is jó időbe tellett, mire beismertem.


2022. ápr. 17. 19:33
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/161 anonim ***** válasza:
88%

300ezer kevés arra, hogy elköltsd csak amire akarod?

Jézusom.. az a baj, hogy sose èrtekelted a pénzt.. "nincs kedvem a pályakezdő bérhez" úgy, hogy még plusz havi 40 ezret is kaphatsz.. az én időben ilyen nem volt..

20 éves korom óta dolgozom.

Tisztában vagyok vele,mi mennyibe kerül

2022. ápr. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/161 A kérdező kommentje:
51-es válaszoló, ne haragudj, de szerintem a pénzügyeimhez semmi közöd nincsen. Igen, Budapesten 300.000 forint nagyon kevés. Főleg úgy, ha még van 1-2 drágább hobbid, utazni is szeretsz és nem félévente egyszer vásárolsz magadnak ruhákat, cipőket.
2022. ápr. 17. 20:41
 53/161 anonim ***** válasza:
24%
Szerintem jól csinálod kérdező. Mindenki más figyelmét meg felhívnám arra, hogy abba lehet hagyni a nők fikázását azért, mert anyagi biztonságra vágynak. Igazából ez az evolúció során alakult így, ahogy a pasiknál is az, hogy a fiatal csajokra buknak. Csakhogy amíg nekik meg van engedve, hogy a fiatal csajok tetszenek (ami ugyanúgy rohadt felszínes dolog), addig a nők el vannak mondva minden büdös k.rvának, ha anyagi biztonságra vágynak. Ideje ezt felismerni és befejezni a nők fikázását így a 21. században.
2022. ápr. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/161 anonim ***** válasza:
95%
szerintem nem azzal van a baj, ha valaki anyagi biztonságra vágyik.
2022. ápr. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/161 anonim ***** válasza:
89%

Én csak a srácot sajnálom... Röviden a pénze miatt mész hozzá. 21 éves vagy! Még ha jól látom nem is dolgoztál életedben soha... Mire vársz majd több mint nettó 300ezret? Arra hogy elvégzel egy szros egyetemet?

Na de te dolgod... Te fogsz hazudni a férjednek minden nap, minden percben, míg ő úgy hiszi, hogy szereted. Ekkora önzőséget... Remélem találni fog egy őszinte párt magának, aki viszontszereti majd és nem a pénzéért házasodik hozzá.

2022. ápr. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/161 A kérdező kommentje:

Semmi baj azzal se, ha valaki erős feminista és úgy van vele, hogy ő magának akar mindent megteremteni, és neki egy férfi se segítsen.

Én nem ilyen vagyok, soha nem is voltam ilyen. Nekem igenis jól esik, amikor a párom kényeztet, meglep valamivel, vagy az, hogy a tenyerén hordoz és kérhetek bármit, megcsinálja.

2022. ápr. 17. 20:48
 57/161 A kérdező kommentje:
Már most többet költök el munkahely nélkül, mint nettó 300 ezer. Ezért mondom, hogy nem mennék el dolgozni, mert hiába tenném azt heti 5 nap reggeltől késő délutánig, a töredékét nem keresném meg annak, amennyire szükségem van.
2022. ápr. 17. 20:50
 58/161 anonim ***** válasza:
83%
Igazából a legtöbb pasinak pont ez kell, az ilyen nőcskék, mint a kérdező...
2022. ápr. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/161 anonim ***** válasza:
31%
#56 Ennyi. Neked jó, neki jó, kommentelőknek nem tetszik, kit érdekelnek? :) Sok boldogságot nektek!
2022. ápr. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/161 anonim ***** válasza:
83%

Én egyáltalán nem vagyok feminista. Én csak az őszinteségben hiszek. Ha a srácnak hazudsz/ nem mondod meg neki, hogy nem szereted, akkor egy hazug aranyásó vagy és nem több, nem kevesebb. Bocsi.

Ha elmondod neki, és neki ez rendben van, ez elég neki, akkor az már a ti dolgotok onnantól. De így... Guszustalan.

2022. ápr. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!